Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851922 czytelników
1869 dyskusji
118217 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Stresujące sytuacje - wygraj książkę "Eksperyment Isola".

Stresujące sytuacje - wygraj książkę "Eksperyment Isola".

Na jedną z wysp wśród sztokholmskich szkierów trafia siedem osób. Wiedzą, że mają wziąć udział w teście, który wyłoni kandydata na stanowisko oferowane przez jedną z tajnych służb. Nie mają jednak pojęcia, że równocześnie uczestniczą w socjologicznym eksperymencie. Anna Francis też ma wziąć w nim udział. Uważana jest za jedną z najzdolniejszych urzędniczek Udział w eksperymencie na wyspie ma być dla niej okazją do naprawienia dawnych błędów. Sytuacja na wyspie wkrótce jednak wymyka się spod kontroli – kandydaci uczestniczący w teście zaczynają po kolei znikać… Anna musi się dowiedzieć, czy naprawdę wie tyle, ile jej się wydawało, i kto właściwie pociąga za sznurki…


         
 

Wiele firm w ogłoszeniach z propozycją pracy wymaga umiejętności działania pod presją czasu i w sytuacjach stresowych. Nie tylko tajne służby z powieści „Eksperyment Isola” oczekują od swoich pracowników nerwów ze stali. Jak radzicie sobie w takich sytuacjach? Jesteście zahartowani przez setki stron powieści sensacyjnych czy zupełnie nie macie predyspozycji do działania, gdy wokół wszystko się wali?
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.
 

Regulamin
  • Konkurs trwa od 13 marca do 20 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Sonia Draga.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 22
Diabeł
14-03-2018 16:25
Jestem prawdziwym wojownikiem. Żadne wyzwanie mi nie straszne. Choć mam duszę humanistki, to los rzucił mnie ... do pracy w dziale chemicznym fabryki. Nadtlenki , amoniaki, kto to taki, kto to taki? Musiałam wszystkiego się nauczyć i zaprzyjażnić z tablicą Mendelejewa/ A nasza kierowniczka to istna smoczyca, więc trochę literacko tu jest. I realizm i fantasy. I w tym wszystkim tkwię ja. Codziennie dbając by nie zaciągnąć się oparami amoniaku, nie za trawić tlenków naniesionych na wyrób, a co najważniejsze wrócić do domu w dobrej formii, by odprężyć się z książką :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 416
Katarzyna
14-03-2018 17:00
Jestem Polką. A Polki to kobiety dzielne. Dzielna była moja babcia, przeciągająca przez powojenne lata głodu i biedy stadko wysypujących się jak z worka dzieciaków. Dzielna była moja mama, która w latach komuny wbrew rozsądkowi umiała znaleźć chwile na bycie kolorowym ptakiem. I dzielna jestem ja, która najpierw jadłam czekoladopodobne i czytałam "prawdopodobne" a potem budowałam świat nowoczesnych technologii.
Czas w którym żyjemy to nie jest czas na myślenie o tym czy stres się lubi czy nie. To czas, kiedy w tym stresie nieustannie się żyje. I to właśnie wtedy, kiedy wszystko się wali, kiedy brakuje rąk a akcja zagęszcza się jak u Miniera czy Ciszewskiego, trzeba działać szybko, sprawnie i rozwiązywać kwestie pozornie nie do rozwiązania. Presja czasu, wymagania szefów, oczekiwania bliskich - to wszystko daje nam super moce, czyni z nas superbohaterów dnia codziennego. Uwielbiam pracować pod presją choć na to marudzę. Uwielbiam działać w ostatniej chwili bo wtedy nie ma czasu na rozważania i strach, wtedy pokonuję przeszkody wielkimi skokami. A wszystko po to, by potem wydobyć z siebie romantyczkę i być z siebie tak dumną, że aż książkę można by o tym napisać. Kryminał lub thriller rzecz jasna :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Darek
14-03-2018 21:53
Tak. Kasiu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
miłośniczkaksiążek
14-03-2018 17:52
Stres i presja czasu działa na mnie mobilizująco. Odkryłam to niedawno, bo dotychczas tego nie zauważałam. Zawsze sądziłam, że nie daje sobie rady. Nagle ktoś z mojego otoczenia powiedział mi, że super radzę sobie ze stresem czy ograniczeniem czasowym, mam wtedy lepsze pomysły i jestem kreatywna. To pozwoliło mi inaczej spojrzeć na całą sytuację i uświadomiło mnie jak jest na prawdę. W gruncie rzeczy zawsze znajduję jakieś rozwiązanie. Nigdy się nie poddaję, a czynnik stresogenny tylko napędza mnie do działania. Mam wtedy świadomość, że muszę coś zrobić. Staram się zachować trzeźwość umysłu i wpaść na sensowne rozwiązanie problemu. Nie spoczywam, póki nie uda mi się skończyć danej sprawy z satysfakcjonującym mnie rezultatem. Nie panikuję i podchodzę chłodno do kłopotów. Działam na prostym schemacie akcja-reakcja. Nie zawsze jest to łatwe, ale życie nauczyło mnie, aby walczyć do samego końca.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 226
justka007
14-03-2018 19:07
Nie każdy odnajdzie się w nawale pracy,
I nie zawsze zachęca nas poziom płacy.
Jednak im więcej jest do zrobienia,
Tym łatwiej zrobić coś od niechcenia.
Presja czasu na początku mnie onieśmiela,
By za chwilę dać mi energię
I pomaga stworzyć synergię.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
Zuza
14-03-2018 19:20
Całe nasze życie przeżywamy w stresie. Radzenie sobie ze stresem jest w szkole rutyną. Na sprawdzianach, konkursach, olimpiadach trudne zadania, zawsze za mało czasu. Kiedy ma się kilka sprawdzianów jednego dnia, nie da się wszystkiego spamiętać i trzeba sobie pomagać w inny sposób. Nie można okazywać stresu bo nauczyciel zwróci na to uwagę. Kiedy następuje wypowiedź "wyciągamy karteczki" trzeba spokojnie podejść do sprawy i przypomnieć sobie wszystko co możliwe, a nie wpadać w panikę. A jeśli już dostajemy nie taką ocenę jaką chcieliśmy, nie jest to koniec świata. Są poprawy, inne oceny, inne przedmioty. Nie we wszystkim musimy być dobrzy, a radzenie sobie ze stresem jest wtedy bardzo potrzebne. Czasami jednak niewielka ilość stresu może wpłynąć pozytywnie na człowieka. Motywuje do szybszego robienia zadań, a nie ociągania się, do nauczenia się jeszcze kilku rzeczy na przerwie przed sprawdzianem i tak dalej...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 267
Światy
14-03-2018 20:40
Kiedy sytuacja robi się nerwowa, dookoła panuje chaos, a grunt zaczyna palić się pod nogami – zazwyczaj to ja zachowuję spokój i szukam najlepszego wyjścia z sytuacji. Czy to w pracy, czy na uczelni czy w domu, staram się być tym, na którego można liczyć. Staram się nie tylko zdążyć z danym zadaniem, ale także w razie konieczności przesunąć dead-line, oczywiście odpowiednio argumentując. W życiu po prostu czasami trzeba zwolnić, żeby nie zagonić samego siebie...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
Julia
14-03-2018 21:32
Stres to motor do działania, dlatego, gdy wszystko się wali, zachowuje spokój.Staram się wszystkich uspokoić i wykonać jak najlepszy ruch w stronę wyjścia. Chociaż staram się zachowywać zimną krew, to jednak istnieją sytuacje, które mnie przerastają.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
Julia
14-03-2018 21:32
Stres to motor do działania, dlatego, gdy wszystko się wali, zachowuje spokój.Staram się wszystkich uspokoić i wykonać jak najlepszy ruch w stronę wyjścia. Chociaż staram się zachowywać zimną krew, to jednak istnieją sytuacje, które mnie przerastają.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Darek
14-03-2018 21:40
Nie ma to jak stres, strach i poczucie bezsilności. Metodycznie i racjonalnie ocenić sytuacje. Co możemy w danej sytuacji zrobić, a co druga strona może. Nawet jak ma przewaga - przeważnie tak jest - my jesteśmy lepsi - Tyle , aby przeżyć. Proste, tak w skrócie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Darek
14-03-2018 21:50
Co to w ogóle jest stres:) ? Poczucie winy. Przemoc. Obiecałaś że będziesz, a się spóźniłaś.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd