Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851922 czytelników
1869 dyskusji
118217 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Kulturalnego mola książkowego poznam - wygraj książkę "Córka głosu. Księga życia Hili Campos".

Kulturalnego mola książkowego poznam - wygraj książkę "Córka głosu. Księga życia Hili Campos".

Jest rok 1597. W chrześcijańskiej Wenecji Żydzi żyją za murami getta, a za przywilej praktykowania swojej wiary odwdzięczają się wiernością wobec Republiki i poszanowaniem jej praw. Na galeonie handlowym kupiec Menachem Campos wypływa do Stambułu, Hila, jego córka, szykuje się do zaślubin, a młoda synowa spodziewa się narodzin upragnionego syna. Los zdaje się im sprzyjać, lecz do czasu, bo gdy z morza nadchodzą tragiczne wieści, żydowską Wenecją wstrząsają pogłoski o tajemniczych znakach – zwiastunach prześladowań i klęsk…

Hilia, córka żydowskiego kupca, niebawem wychodzi za mąż. Zaślubiny są oczywiście zaaranżowane. Gdy po wiekach swatania rodzice zostawili dzieciom wolną rękę, poszukiwanie kandydata lub kandydatki z odpowiednim posagiem stało się wyjątkowo trudne. Jak w gąszczu ludzi znaleźć kogoś, z kim będzie można... połączyć swoją biblioteczkę? Co jeśli powielą się w niej egzemplarze? Napiszcie anons matrymonialny, który pozwoliłby Wam wyłonić tego jedynego mola książkowego.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Córka głosu. Księga życia Hili Campos - Jacek Skowroński

Córka głosu. Księga życia Hili Campos

Autor: Agnieszka Wojdowicz

Jest rok 1597. W chrześcijańskiej Wenecji Żydzi żyją za murami getta, a za przywilej praktykowania swojej wiary odwdzięczają się wiernością wobec Republiki i poszanowaniem jej praw. Na galeonie handlowym kupiec Menachem Campos wypływa do Stambułu, Hila, jego córka, szykuje się do zaślubin, a młoda synowa spodziewa się narodzin upragnionego syna. Los zdaje się im sprzyjać, lecz do czasu, bo gdy z morza nadchodzą tragiczne wieści, żydowską Wenecją wstrząsają pogłoski o tajemniczych znakach – zwiastunach prześladowań i klęsk… "Księga życia Hili Campos" to porywająca dylogia opowiadająca o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów, wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie ród Camposów do najpotężniejszych państw szesnastowiecznej Europy, a niekończącym się peregrynacjom przyświeca idea "città ideale" – miasta idealnego. Czy to możliwe, że nazywa się ono Zamość…?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 marca do 18 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2160
Bonnemort
13-03-2018 07:41
Ja i książki

Poszukuję towarzysza do wspólnego czytania przez resztę życia. Sięgam po każdy rodzaj literatury, nawet jeśli później źle ocenię daną książkę to doskonale, wiem skąd ta opinia. Poszukujesz rozmów na temat książek i ciekawego towarzystwa to z pewnością odnajdziemy wspólny język podczas dyskusji. Jestem typem marzyciela, ciężko jest ze mną nawiązać kontakt fizyczny, gdyż częściej jestem na pograniczu wyobraźni niż w świecie realnym, jeśli czujesz podobnie to napisz do mnie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 33
Gosiaczek
13-03-2018 08:43
Czytanie to pasja, dlatego jeśli kochasz swą pasję, a książkom nie dasz ulec zniszczeniu czekam właśnie na Ciebie.
Kocham romanse i kryminały, nimi regał mój wypełniony cały.
Thrillery i obyczajowe również na mej półce się ukazały.
Jednak popularność ich jest juz mniejsza,
A książek historycznych chyba najskromniejsza.
Braki mam również w dziedzinie fantasy,
Tutaj praktycznie żadne okazy.
Dlatego gdy zbiór Twój nie pokrywa mojego,
A może znajdę u Ciebie coś ciekawego.
Mile spotkanie ja proponuję.
Obiecuje że nie pożałujesz.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 354
Klaudia
13-03-2018 10:53
Poszukiwany!
Mężczyzna, który zaakceptuje, że czasem lubię wylądować w łóżku z Remigiuszem Mrozem albo posiedzieć przy kawie z Brandonem Sandersonem. Który zrozumie, kiedy zatracę się w historii opowiadanej przez Zygmunta Miłoszewskiego albo nie przygotuję obiadu, bo wyruszę w podróż pełną przygód z Danem Brownem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 156
Cień_człowieka
13-03-2018 16:06
Gdzie jesteś Romeo? Czy zaszyłeś się na dobre w pustyni i w puszczy? Daj mi znać jeśli czytasz ten anons i poszukujesz mnie tak samo mocno jak ja Ciebie!
Przy mnie na pewno nie będziesz cierpiał jak Werter, a z "Małego Księcia" przemienisz się w "Króla Lwa"... Chcę romantycznym krokiem iść dalej przez życie i dzielić się z Tobą... moją wielką miłością i jeszcze większą biblioteczką. Oczekuję od Ciebie tego samego.
Nie będę opisywać Ci jak wyglądam, ani wymagać żebyś był przystojnym brunetem, bo nigdy nie lubiłam oceniać książek po okładce.
Jeśli najważniejsze dla Ciebie jest wnętrze, to czuję że możemy stać się bratnimi duszami...
Mam nadzieję, że dasz się poznać tylko z tej najlepszej strony, a ja postaram się żebyśmy nigdy nie skończyli naszej wspólnej powieści...

Czytam... czytam... czy tam jesteś? ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 416
Katarzyna
14-03-2018 16:27
Ku wielu zacnym celom trwają wielkie rody. Grzechem byłoby zapomnieć, że jednym z owych celów jest zachowanie dla potomnych pereł literatury nam współczesnej. Czy i pan, Szanowny Panie, jest jak i ja wielbicielem ksiąg i książeczek? Czy i Pan marzy by uczucia kwitły w cieniu bibliotek i półek pełnych akcji, emocji i wzruszeń? Jeśli i Tobie, drogi memu sercu bibliofilu, niezwykłą radość sprawi uzupełnianie, kolekcjonowanie i radowanie oczu księgozbiorami, dołącz do mnie w niezwykłej drodze przez świat literatury. A co do rozkoszy małżeńskich... czyż mogą być bardziej ekscytujące niż te poparte działaniem dwóch umysłów rozkwitłych w świecie czytelniczej wyobraźni? Czekam na Pana, Szanowny Panie z sercem pełnym zgarniętej z kart miłości i głową pełną czerpanej z nich fantazji. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 88
Martyna
14-03-2018 17:03
A może by tak rzucić wszystko i zacząć... czytać. To pierwsza myśl, która towarzyszy mi po przebudzeniu. Czujesz podobnie? A więc szukam właśnie Ciebie! Poszukiwany towarzysz, któremu nie straszne są przygody w świecie magii. Towarzysz, który nie będzie się lękał użyć skrzydeł i wzbić się z górę, nawet gdy znajdzie się na Dworze Cierni i Róż. Jesteś odważny ale jednocześnie romantyczny? Dumny i uprzedzony? Nie lękałbyś się stanąć naprzeciw Gildii Magów i wyrazić swoją wolę? Czy umiałbyś skrywać swoje uczucia i przybierać inną, obojętną maskę w imię prawdziwej miłości?
Ja bym umiała. Umiałabym być Jackiem, który bezgranicznie kocha Clary, umiałabym być jak czarodziejka Tessa, która zawsze wie jak trzeba postąpić. Jeżeli czujesz podobnie, to oznacza, że szukam właśnie CIEbIE!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 101
Kitka2002
14-03-2018 19:53
Jak cudownie się kochać. Jak cudownie się zaskakiwać. Jak cudownie się uzupełniać. Mam jedno życie, to prawda. Ty też. Jednak nikt nam nie zabroni żyć powtórnie, inaczej. Życia w tylu różnych, odmiennych światach. Życia w tylu różnych ciałach i duchach. Jeśli wiesz, o co mi chodzi, to znaczy, że już w tej chwili mamy ze sobą bardzo wiele wspólnego. Nie jestem zwolenniczką monotonii. Ty, skoro jeszcze czytasz mój anons, dzielisz ze mną ten sam sposób na życie, czyli też lubisz nowe wrażenia. Nie tylko w naszym materialnym świecie, ale również w świecie wyobraźni, marzeń i literatury. Proponuję układ idealny; jeśli nigdy nie miałeś jeszcze okazji zasmakować powieści historycznych, romansideł, różnorakich esejów i rozpraw historycznych, spotkaj się ze mną. Oboje skosztujemy czegoś zupełnie nowego. Jestem otwarta na wszelkie nowe smaki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 325
fantastyczna
15-03-2018 10:49
Samotne regały kurzu nie zbierają,
tylko drugiej połówki serduszka szukają.
Silnej, męskiej fantastyki z tajemnicą,
co przygodą i akcją wygra z lwicą.
Charakter ognisty z mnóstwem uporu,
ale romantyczny niczym dama dworu.
Książką doskwiera chłód jak wampirom pragnienie.
Kto je ogrzeje dając magię i natchnienie?
Zwrotów akcji w tej biblioteczce nie zabraknie.
Trochę humoru i psychologii łaknie.
Ucieszy się wielce z nowych egzemplarzy,
Chłonąc je w drodze, w górach, czy na plaży.
Niekaż czekać, tylko ruszaj do podboju,
UWOLNIĆ MIŁOŚĆ ZAMKNIĘTĄ W SZKLANYM SŁOJU!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 490
stokrotka
15-03-2018 13:37
Pani pozna pana.
Nikomu nieznana,
zawsze zaczytana.
Pana zwyczajnego,
inteligentnego,
wiedzy szukającego.
Książki kochamy,
okazji szukamy,
nie czekajmy
i razem zamieszkajmy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 391
Nancy
15-03-2018 14:41
Młody Pan pozna Młodą Panią, w celu wspólnego przejścia przez życie. Poszukiwana kandydatka spokojna, o nienagannym zachowaniu, a przede wszystkim - miłująca Książki. Sam jestem wiernym czytelnikiem zarówno klasyki jak i autorów współczesnych, nie pogardzę również fantastyką. Mój księgozbiór jest bardzo szeroki - bardzo chętnie udostępnię go mojej Wybrance, jak również uzupełnię o jej pozycje, które wniesie w posagu. Znajdzie się miejsce na wszystko! A jeśli znajdą się pozycje, które posiadamy oboje... to jeszcze lepiej, bo to znaczy, że mamy podobne upodobania. Możemy te egzemplarze zachować, albo przekazać dalej ponieważ, jak pisał Carlos Ruiz Zafón: "Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy".
Jeżeli, tak jak dla mnie, Książki to Twoi najlepsi przyjaciele, daj mi proszę okazję, abyś mogła mnie poznać, i kto wie, może zakochać się we mnie...? Wtedy będziemy mogli wspólnie iść przez życie, wieczorami czytając książki, dzieląc swoje opinie i przeżycia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd