Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851039 czytelników
1867 dyskusji
118013 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] O, pyszna zupo pomidorowa z babcinego garnka! - wygraj książkę "Nela i Artur.Koncert intymny Rubinsteinów"

O, pyszna zupo pomidorowa z babcinego garnka! - wygraj książkę "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów"

Artur Rubinstein, urodzony w Łodzi „król życia”, ćwiczył tylko cztery godziny dziennie, by starczyło mu czasu na legendarne biesiadowanie po koncertach. Choć w osobie o pokolenie młodszej Neli Młynarskiej znalazł partnerkę idealną, nie umiał i nie starał się być wierny. On – ekstrawertyczny geniusz, słynny pianista, ona – córka wielkiego dyrygenta, piękna, wykształcona, gospodarna. Zjeździli cały świat, poznali najsłynniejszych ludzi swoich czasów, wychowali czworo dzieci. Wydawało się, że przez kilkadziesiąt lat żyli pełnią życia i miłości jak z bajki, a jednak przy śmierci Artura była inna kobieta…

Gdy Artur zostawił Nelę dla innej kobiety, zebrała przepisy na gotowane mu dania i wydała książkę kucharską. Przyjęcia, które urządzała Nela w trakcie ich wspólnego życia, pełniły w towarzystwie nie mniej istotną funkcję niż koncerty męża. Gdy goście zasiadali do stołu wygłaszali peany na cześć spożywanych potraw. Napiszcie pieśń pochwalną o swoim ulubionym daniu uderzając w patetyczne tony. O, pyszna zupo pomidorowa z babcinego garnka!

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów - Jacek Skowroński

Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów

Autor: Ula Ryciak

On – ekstrawertyczny geniusz, słynny pianista, ona – córka wielkiego dyrygenta, piękna, wykształcona, gospodarna. Zjeździli cały świat, poznali najsłynniejszych ludzi swoich czasów, wychowali czworo dzieci. Wydawało się, że przez kilkadziesiąt lat żyli pełnią życia i miłości jak z bajki, a jednak przy śmierci Artura była inna kobieta… Artura Rubinsteina (1887-1982), jednego z największych artystów XX wieku, nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodzony w Łodzi „król życia” ćwiczył tylko cztery godziny dziennie, by starczyło mu czasu na wszystkie przyjemności, wśród nich legendarne biesiadowanie po koncertach. Ale największą radość dawały mu kobiety, bodaj od zawsze i do sędziwego końca. I choć w osobie o pokolenie młodszej Neli Młynarskiej (1908-2001), córki wielkiego dyrygenta, znalazł partnerkę idealną, nie umiał i nie starał się być wierny. Jej wyrozumiałość, opiekuńczość i misternie stworzona strategia obchodzenia się z nieprzewidywalnym geniuszem miały jednak swoją cenę… Pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów jak muzyka ich ulubionego Chopina, opowieść o niezwykłym, trwającym blisko pół wieku związku, z Warszawą, Wenecją, Paryżem, Nowym Jorkiem i Kalifornią w tle, jest też historią zeszłowiecznych zawieruch i opatrzoną mnóstwem anegdot kroniką wykwintnego życia towarzyskiego z udziałem niemal samych sław, od Einsteina po Grace Kelly.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 7 marca do 14 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Agora SA.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 13
AgaRaCe
14-03-2018 23:01
Nieśmiało, cichutko w garnku bulgocze. Para bucha spod pokrywki przysłaniając świat za oknem. Początkowo nie zachwyca zapachem, ale z czasem intryguje i coraz bardziej przyciąga. W końcu działa na zmysły tak, że nie możesz się oprzeć. Twoje ślinianki tryskają radośnie i nie nadążasz przełykać śliny. I nagle słyszysz " Kochanie obiad"... siadasz przed parującym talerzem, pachnacym kapustą, mięsem, grzybami i różnymi przyprawami. Zachwycasz się smakiem i nasycasz spragniony żołądek. Czujesz się zaspokojona i szczęśliwa. W kuchni odkrywasz, że w zlewie wypiętrzyły się góry naczyń, jednak po takiej uczcie zmysłów żadne góry Ci nie straszne. Mężowski bigos dał Ci siłę, masz wrażenie, że możesz zdobyć cały świat... więc może zaczniesz od tej góry naczyń w zalewie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 182
Łosia
15-03-2018 09:33
O kotlecie!
O schabowy!
Zimą, w lecie
Zawsze zdrowy
Zawsze dobry
Jak dzień, w którym
Zjadam zamiast
Konfitury
Mięso Twe
Spanierowane
A najbardziej to
Nad ranem
Kiedy inni
Kawą z mlekie
Ja pobudzam się
Kotleeeeteeeeeem (warkot podniecenia)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1029
Aga
15-03-2018 10:02
"Peany na część pierogów"

O pierogi, polskie złoto,
nasze skarby narodowe!
Każdy Polak żyje po to,
by chwalić smaki pierogowe.
Z mięsem, serem i szpinakiem,
lub z kapustą i z grzybami,
takie każdy zje ze smakiem,
lub na słodko - z truskawkami!
Toż to jest najlepsze danie,
lepsze niźli manna z nieba,
jeść na obiad i śniadanie
te pyszności nam potrzeba.
I nie ważne kto gotuje,
ważne smaki i wspomnienia,
zawsze pieróg nam smakuje,
zawsze spełnia nam marzenia!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
15-03-2018 14:00
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Blodeuwedd
Olena
Flaming
MariaJolanta
Joanna

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
15-03-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd