Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851980 czytelników
1869 dyskusji
118234 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Uzależnieni od ryzyka - wygraj książkę "Górnicy PL".

Uzależnieni od ryzyka - wygraj książkę "Górnicy PL".

Tytani pracy. Skryci pod warstwą czarnego pyłu, potu i brudu. Pracują w cieniu podstępnych, nieprzewidywalnych wrogów: śmiercionośnego metanu, tąpnięć, wybuchów pyłu i gazów, zawału skał. Przez połowę życia codziennie wychodząc do kopalni, nie mają żadnej gwarancji, czy wrócą do swoich rodzin. Praca na dole jest niewdzięczna, wysysa z człowieka wszystkie siły i nie pozwala na choćby moment dekoncentracji, bo chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią, każdy zjazd – okazać się ostatnim. A jednak ci, którzy wciąż zjeżdżają, nie potrafią przestać mówić o pracy na dole z fascynacją, podziwem i pokorą.

O przerażającym, surowym i fascynującym świecie górnicy opowiadają z błyskiem w oku. A czy pośród książkowych moli też znajdą się osoby uzależnione od adrenaliny? Macie w swoim życiowym bagażu doświadczenia niebezpieczne i fascynujące zarazem? Podzielcie się swoją historią z życia na krawędzi!

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Górnicy PL - Jacek Skowroński

Górnicy PL

Autor: Karolina Macios

Jeszcze nigdy nie byłeś tak głęboko pod ziemią. Tytani pracy. Skryci pod warstwą czarnego pyłu, potu i brudu. Pracują w cieniu podstępnych, nieprzewidywalnych wrogów: śmiercionośnego metanu, tąpnięć, wybuchów pyłu i gazów, zawału skał. Przez połowę życia codziennie wychodząc do kopalni, nie mają żadnej gwarancji, czy wrócą do swoich rodzin. Niewolnicy czasu, uzależnieni od szychty. Dzisiaj, kiedy lojalność, odwaga i zapał są jak na lekarstwo, górnicy są najlepszym dowodem na to, ile jest się w stanie wytrzymać, pracując w jednych z najbardziej wrogich człowiekowi warunkach. Więcej: strzegąc bezpieczeństwa kolegów, bez wahania oddadzą za nich życie; są niczym kopalniana gwardia. Przez lata funkcjonują w ramach sprawnego systemu, wykonując dzień w dzień te same rytuały. Ostatni papieros. Łaźnia, lampownia, pobranie aparatu tlenowego ucieczkowego. Podział załogi. Pędząca winda. Pięćdziesiąt sekund świstu w uszach. I osiem godzin ze świadomością, że do pierwszego telefonu po wyjeździe na powierzchnię dzieli ich ponad kilometr skał nad głową. Dalibyście radę? Agnieszka Bujas, producent i reżyser serialu Górnicy PL *** Na tę książkę składa się siedem historii siedmiu różnych osób. Każda z nich zupełnie inaczej patrzy na swoją pracę, chociaż łączy je podobny bagaż doświadczeń. Podobny nie oznacza jednak taki sam – na pewno nie w tym podziemnym świecie, który rozciąga się na przestrzeni wielu kilometrów, a tak naprawdę nie ma granic, bo górnicy zabierają go ze sobą do domów, bez względu na to, czy tego chcą, czy nie. Opowieści z życia kopalni krążą wokół rodzinnych stołów, zwłaszcza tam, gdzie na dole pracują ojciec i syn, bracia i szwagrowie. Tutaj ludzie żyją kopalnią, nawet jeśli szczerze nienawidzą tego miejsca. Praca na dole jest niewdzięczna, wysysa z człowieka wszystkie siły i nie pozwala na choćby moment dekoncentracji, bo chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią, każdy zjazd – okazać się ostatnim. A jednak ci, którzy wciąż zjeżdżają, nie potrafią przestać mówić o pracy na dole z fascynacją, podziwem i pokorą. Zrozumiałam to dopiero, gdy sama z nimi zjechałam i zobaczyłam, w jakich warunkach spędzają połowę życia. To nie jest przyjazny świat, żyjący w nim ludzie są twardzi i zahartowani, bo nieustannie muszą mierzyć się z żywiołem i walczyć ze swoimi słabościami, a walka nie jest równa. Tutaj nie ma takiej samej dniówki, każdy dzień jest inny – mówią z błyskiem w oku. To fascynujący świat. Przerażający, surowy i bezlitosny, ale fascynujący. Karolina Macios, autorka książki Górnicy PL

Regulamin
  • Konkurs trwa od 6 marca do 13 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Insignis.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 48
kala13_95
13-03-2018 18:15
Nie jestem typem kobiety, dla której najważniejsze są zakupy, fryzjer czy kosmetyczka ale też nie powiem, że nie lubię wyglądać kobieco i seksownie ! Uwielbiam sport mniej i więcej niebezpieczny, przynajmniej w moim odczuciu taki czasami bywa. Od dziecka jeżdżę na quadzie i tylko raz zdarzył się na nim wypadek, ale miałam dużo szczęścia, gdyż skończyło się tylko na poparzonej nodze i wybitym łokciu. Gdyby tego było mało, kocham czuć wiatr we włosach, a to zapewnia mi pływanie na windsurfingu oraz od jakiegoś czasu kitesurfingu. Polecam wszystkim molom książkowym takim jak ja, ponieważ po dniu pełnym adrenaliny, książki " wchodzą" jeszcze lepiej!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1943
Audrey
13-03-2018 21:28
Nie muszę wyjeżdżać w niebezpieczne miejsca, ani robić szalonych rzeczy, bo mam je codziennie w moim domowym zaciszu. Czy wiecie ile przygód i wyzwań kryje się w niepozornych książkach? Czytanie to moje drugie życie i pochłaniam każdą lekturę z wypiekami na twarzy. Biorę udział w brawurowych pościgach, razem z detektywem szukam tropów, podziwiam odwagę i siłę bohaterów, przeżywam mrożące krew w żyłach przygody w zapomnianych przez cywilizację dzikich odstępach, zwiedzam kosmos i odległe planety. Każda powieść to nowy i fascynujący świat, który czeka na odkrycie; to świat, gdzie otwierają się przede mną nieograniczone przestworza dla wyobraźni, na skrzydłach której rozkwita cała gama niezwykłych emocji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Karolina
13-03-2018 21:46
Górnicy pracują w często bardzo ciężkich warunkach pod ziemią ale jednak z nazwą tej książki skojarzyły mi się góry i przygody związane z dużą wysokością. Góry są bardzo nieprzewidywalnym żywiołem. Parę lat temu z moim znajomym pojechaliśmy w słowackie Tatry. Wyruszyliśmy bardzo wcześnie rano by przejść wielokilometrową trasę i jeszcze zdążyć wrócić przed zmrokiem. Rano pogoda była ładna jednak w górach potwornie szybko się to zmienia. Około godziny 15:00 zrobiła się potworna mgła, w której nic nie było widać na odległość ok 1 metra. Mój partner zgubił szlak. Mieliśmy wrażenie że błądzimy w kółko wśród żeber skalnych, nigdzie nie mogliśmy znaleźć oznaczeń szlaku górskiego. Mgła zamieniła się w mikroskopijną mżawkę która osiadała na nas i na skałach co powodowało że łatwo było się poślizgnąć. Sytuacja była już nieco dramatyczna ale na szczęście po jakimś czasie odnaleźliśmy szlak i udało nam się dotrzeć do celu. Było dużo adrenaliny, trochę strachu, ale takich przygód nie oddałabym za nic.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 99
mikser
13-03-2018 23:25
Przeżyłam parę większych i mniejszych przygód, ale nie są one na tyle niesamowite, żeby o nich opowiadać. Cały czas czekam na przygode życia. Coś co mnie zaskoczy, co wywoła niepowtarzalne emocje, o czym będe mogła opowiadać godzinami. Wciąż czekam...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 109
kor_nelka
14-03-2018 00:00
Jako nastolatka ubzdurałam sobie, że będę spełniać marzenia moich przyjaciół. Zaczęłam od pozornie najłatwiejszego z nich - wyjazdu do Anglii.
Było to marzenie mojej koleżanki, a jako, że nie wyglądała na zaradną - postanowiłam jej pomóc. Znalazłam dość tanie bilety i noclegi. Po krótkim uzgodnieniu wszystko kupiłam. Podjęłyśmy decyzję o wyjeździe dość spontanicznie. To miał być nasz pierwszy w życiu lot samolotem, więc byłyśmy bardzo podekscytowane. Na lotnisku potrzebowałam dłuższą chwilę, aby się odnaleźć. Szybko zrozumiałam, że moja koleżanka mi nie pomoże. Musiałam sama wszystkiego szukać i o wszystko pytać. Cudem dotarłyśmy do Londynu. Niestety tam także spotkały nas problemy. Okazało się, że tamtejsze prawo nie pozwala wjazdu na teren kraju osobom niepełnoletnim, bez zgody rodzica, której oczywiście nie miałyśmy. Na szczęście miła pani w kontroli przepuściła nas, nie robiąc większych problemów. Znalezienie właściwego autobusu, zajęło nam dobrą godzinę i kiedy wszystko wydawało się już być idealnie, okazało się, że wysiadłyśmy na wcześniejszym przystanku, skąd miałyśmy jeszcze ponad dwie godziny do samego centrum. Pierwsza podróż metrem, była dla mnie dużym przeżyciem. W końcu wysiadłyśmy na dobrym przystanku i według GPS'u byłyśmy 10 minut od hotelu. Dojście tam zajęło nam ponad dwie godziny. Reszta tygodnia nie wyglądała lepiej. Miałam momenty, kiedy chciałam się poddać, ale wiedziałam, że nie mogę. Mimo wszystko wspominam ten wyjazd bardzo dobrze.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
14-03-2018 13:31
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

KedaR
ka_raska
Lilianna
anteeekg
kecajemu

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 286
anteeekg
14-03-2018 13:41
Super! :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
14-03-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd