Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
900130 czytelników
2068 dyskusji
127256 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Podupadająca gazeta - wygraj książkę "Tylko dobre wiadomości".

Podupadająca gazeta - wygraj książkę "Tylko dobre wiadomości".

Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kamila odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy.

Szanowni Redaktorzy! Właśnie wyraziliście chęć odratowania podupadającego tytułu prasowego. Z jaką tematyką związana jest gazeta, której sławę macie odbudować? Opiszcie krótko jej profil. Jaki nosi tytuł?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Tylko dobre wiadomości - Jacek Skowroński

Tylko dobre wiadomości

Autor: Agnieszka Krawczyk

Wszyscy kochamy powieści o miłości… Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Obydwie przyjaciółki stają przed bardzo trudnymi decyzjami. Ale właściwie dlaczego miałyby nie podjąć wyzwania? Życie pisze różne scenariusze, a do odważnych świat należy. Kobiety rzucają się w wir pracy. Los przygotował dla nich wiele niespodzianek: porywającą wenecką podróż, odzyskaną przyjaźń, wiosenny Kraków odkrywany na nowo, a wreszcie miłość… Bo wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i odważnie spoglądać w przyszłość. Romantyczna opowieść, która zabierze Was do klimatycznego miasta nad Wisłą, pięknej, słonecznej Wenecji, i wszędzie tam, gdzie warto się zakochać.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 23 lutego do 4 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1327
anius90
26-02-2018 19:46
Moja redakcja nazywałaby się „Gazeta skarbów dawnych lat”. Pisałabym o sytuacjach i niezwykłych historiach, które się kiedyś wydarzyły i miały wpływ na czasy współczesne. Dzięki temu każdy człowiek poznałby historię swoich przodków, przodków swoich sąsiadów, a także miejscowości wokół swojego miejsca zamieszkania. Każdy lubi historię, każdy lubi przygody i odkrywanie tajemnic a dzięki takiej gazecie każdy mógłby tego wszystkiego doświadczyć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 659
omagdalena
27-02-2018 11:00
"Tamborek"
Niedawno wygrzebałam stare zapasy muliny i kanwy. Chciałam coś wyhaftować, lecz zabrakło mi inspiracji. Internet pełen jest pięknych wzorów, ale liczenie krzyżyków z wydruku jest bardzo męczące i nieprzyjemne. Chciałabym, aby gazety w temacie hafciarstwa przestały być przykrywane tymi z kategorii "fit", "wege", "brudy gwiazd", itp. Gdy nas zabraknie, nikt nie wspomni o naszej wypracowanej figurze, ale może ktoś spędzi święta przy stole nakrytym własnoręcznie ozdobionym obrusem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 16
adu123
27-02-2018 15:44
Gazeta nosiłaby tytuł: „plotki o mieszkańcach Płotki”.
Co najbardziej fascynuje ludzi? Oczywiście życie innych. A gdzie można zaleźć najwięcej informacji o tym kto, z kim i dlaczego? Ano w naszym tygodniku plotkarskim, który tworzony jest z najbardziej wyselekcjonowanych wiadomości, które wpływają do nas każdego dnia. Świeże plotki sprzedają się jak świeże bułeczki.
Chcesz wiedzieć skąd wraca późną nocą Twój sąsiad albo z kim spotyka się po pracy burmistrz Twojego miasta, a może jesteś ciekawy kto nie płaci za wywóz śmieci i wyrzuca je do rowów? Jeśli interesuje Cię życie Twojego miasta oraz jego mieszkańców, to sięgnij po gazetę, którą tworzymy my wszyscy. Wiesz coś, czym warto podzielić się z innymi? Nie czekaj, wyślij anonimową wiadomość.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 856
Pola
27-02-2018 20:23
"Kukbuk" jest już zajętym tytułem. Dlatego na tytuł dla odświeżenia podupadającej gazety wybrałam "StoryFudBuk" (sic!). Moje czasopismo, którego redakcja słynie z miłości do jedzenia i czytania będzie zawierało następujące treści:
-autentyczne przepisy ze źródeł historycznych
-felietony nt. przepisów z dawnych lat (od starożytności po XX wiek) + fotofelietony z ich realizacji
-upodobania kulinarne pisarzy i poetów na przestrzeni dziejów oraz bohaterów ich dzieł
-sylwetki sławnych kucharzy i cukierników (np. na dworach królewskich i ambasadach różnych krajów)
-artykuły nt. zmian w modelach żywienia
-felietony o historii poszczególnych produktów kulinarnych
-historia kuchni staropolskiej
-organizacja zaplecza kuchennego na dworach królewskich i w domach szlacheckich
-recenzje filmów i powieści powiązanych z kulinariami, recenzje książek kucharskich i poradników dot. odżywiania
-i wiele, wiele innych.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 32
Natalia
28-02-2018 11:40
„Zasłyszane w…”
Gazeta, którą stawiam na nogi związana jest z tematyką przyjazną dla każdego. Gazeta zamieszcza artykuły odnoszące się do naszych tematów codziennych, czyli m.ni. plotki zasłyszane stojąc w kolejce po kawę, czy supermarkecie, ale nie tylko. Gazeta promuje także zasłyszane porady dotyczące np. zdrowia, ciekawych miejsc do odwiedzenia, opinie na temat książek wartych przeczytania, ciekawostki „z życia sąsiada” itp. oraz różnego rodzaju ogłoszenia. Do gazety napisać będzie mógł każdy kto posiada ciekawą do przekazania informację, jeżeli posiada ona odzwierciedlenie w rzeczywistości. Każdy będzie mógł podzielić się swoim „ważnym” życiowym doświadczeniem, aby pomóc innemu bądź ostrzec go przed czymś lub kimś. „Zasłyszane w…” jest gazetą przyjazną również dla młodzieży umożliwiając im sprawdzanie swoich umiejętności redagowania tekstu, pozwala na dzielenie się ważnymi dla nich informacjami, przeżyciami i ciekawostkami. Gazeta dzieli się na działy dla kobiet, mężczyzn i młodzieży, także każdy znajdzie coś dla siebie. „Zasłyszane w…” żeby nie być gazetą, typowo plotkarską i niewiarygodną, weryfikuje nadesłane artykuły pod kątem ich rzetelności. Pracownicy sprawdzają czy napisane fakty rzeczywiście się wydarzyły (prosząc o np. pokazanie zdjęcia z wyjazdu, sprawdzenie opisanej sytuacji przez osobę oraz świadka, zweryfikowanie porady zdrowotnej z opinią lekarza itp.). Jeżeli autor tekstu chce być anonimowy takowym pozostanie. Wspierajcie nas ważnymi dla Was informacjami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 74
Szyszka
28-02-2018 12:01
Moja gazeta będzie nosiła tytuł "Uśmiech".

Wyobraźcie sobie klienta, który podchodzi do okienka i mówi "Poproszę "Uśmiech"". Sukces gwarantowany, bo już na starcie wchodząc z interakcję z drugim człowiekiem wywoływana jest radość i to się nigdy nie znudzi :)

Gazeta przynosiłaby ze sobą informacje, które opierałyby się na radości, której ludzie doświadczają, lub o radościach, które mogą wywołać w drugim człowieku. Dosyć skandali, ukradkowych zdjęć kochanków i porad na temat cellulitu. Witajcie wesołe porady, jaki obiad ugotować, by uszczęśliwić mężczyznę. Jak zrobić na drutach sweterek dla wnuczki, żeby jej oczy zaświeciły się z radości. Co miłego spotkało znane osoby itd. itd.

Więcej "Uśmiechu" w życiu!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 71
Gosia
28-02-2018 13:07
,,W kraju''
Gazeta, która do tej pory skupiała się głównie na informacjach politycznych z kraju, teraz zyska nowy wymiar!
Można w niej znaleźć najświeższe informacje z życia Polski. Tematyka będzie obszerna, zachęcająca o wszystkie dziedziny. Począwszy od ciągle aktualnego i interesującego ludzi świata przestępczości naszego kraju. Złe wieści zawsze przykuwają uwagę czytelników.
Kolejne strony poświęcone będą plotkom z show biznesu, którymi żyje niejeden Polak.
Nie zabraknie w niej informacji o nadchodzących premierach w Polskiej literaturze i kinie, a także znaleźć będzie można najsmaczniejsze przepisy z każdego regionu naszego kraju. Praktyczne porady, jak sprawić aby nasz dób był jeszcze czystszy, a kwiaty w ogrodzie nie usychały.
Nowości ze świata mody, ale także ze świata majsterkowiczów, a może tym razem furorę zrobi najnowszej generacji kosiarka!
Odrobina dobrego humoru na poprawę nastroju i krzyżówka dla rozrywki. Każdy znajdzie dla siebie element, który go zainteresuje.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Ania
28-02-2018 22:03
„Stwórz swój domowy kosmetyk”

Gazeta, której sławę mam odbudować zajmuje się artykułami kosmetycznymi. Znajdują się w niej recenzje kosmetyków, ich opisy skuteczności i działania, nowości, opinie blogerek.
Do tej pory w gazecie można było przeczytać artykuły wyłącznie o popularnych kosmetykach łatwo dostępnych w sklepach. Ten artykuł wyraźnie odcina się od poprzednich. Tym razem czytelniczki będą mogły na podstawie nowego wpisu „przerzucić” się na całkowicie naturalny tryb życia. W artykule czytelniczki znajdą mnóstwo porad oraz przepisów na stworzenie naturalnego kosmetyku z produktów, które zawsze mamy w domu, w lodówce, w ogródku...W każdym kolejnym numerze nowe przepisy, opinine użytkowniczek i nowe porady!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1527
lulu
01-03-2018 15:28
"Doskonale niedoskonała"
Miesięcznik o tym co warto przeczytać, co nowego pojawiło się na półkach księgarskich.
Recenzje książek i filmów.
A także przepisy na zdrowe, kolorowe posiłki oraz wspaniałe niedzielne desery.
I opowieści o kobietach takich jak ja. Niedoskonałych, mających słabości, radości, problemy. O matkach, które nie są idealne. O żonach, które chcą mieć czas dla siebie. I o wspaniałych dzieciach, które kochamy nad życie, ale czasem mamy ich dość.
Wywiady i opinie.
Niewymuszone, wspaniałe czasopismo dla każdej z nas.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 324
anuszka
01-03-2018 20:54
Czasopismo Para Buch!

Pismo o sprawach kolejowych. Ostatnio głównie publikowane były newsy z aktualnych problemów, przez co czasopismo, tak jak i kolej nieco podupadło. Od teraz zamieszczamy także artykuły o nowo otwieranych kierunkach, odnawianych stacjach kolejowych, nowo zakupionych wagonach czy lokomotywach. Oprócz tego rzetelne informacje czym najlepiej palić w piecu, czym smarować tłoki oraz jak zarzucać lasso by skutecznie przestawić zwrotnicę.
Kolejarze! Para BUCH!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd