Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841116 czytelników
1844 dyskusji
116809 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Najważniejsza rozmowa - wygraj książkę "Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar".

Najważniejsza rozmowa - wygraj książkę "Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar".

Do rozmowy zasiadają dwie osoby: pełen wiary w swe powołanie ksiądz oraz zadeklarowany od lat ateista. Radek i Paweł udowadniają, że fundamentalne różnice światopoglądowe wcale nie przeszkadzają w tym, by wzajemnie się szanować, inspirować oraz szczerze doceniać swe dokonania. Obaj pokazują, jak pięknie można się nie zgadzać i jak wiele może łączyć ludzi ze skrajnych biegunów ideowych.

 
Każdy z nas ma za sobą wiele rozmów – od niezobowiązujących small talków do poważnych konwersacji. Która z nich była dla Was najważniejsza i z kim ją odbyliście?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar - Jacek Skowroński

Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar

Autorzy: Paweł Cieliczko, ks. Radek Rakowski

Polska. 2017 rok. Ksiądz vs. ateista. Spodziewać się można… najgorszego. W czasach, gdy zewsząd atakują nas konflikty i spory (na religijnym, politycznym, światopoglądowym, wszelkim innym tle), gdy manifestacja goni manifestację, a transparenty każdej ze stron niosą coraz ostrzejszy i skrajniejszy przekaz – do rozmowy zasiadają dwie osoby: pełen wiary w swe powołanie ksiądz oraz zadeklarowany od lat ateista. Radek i Paweł udowadniają, że fundamentalne różnice światopoglądowe wcale nie przeszkadzają w tym, by wzajemnie się szanować, inspirować oraz szczerze doceniać swe dokonania. Obaj pokazują, jak pięknie można się nie zgadzać i jak wiele może łączyć ludzi ze skrajnych biegunów ideowych. Brzmi bajkowo? Owszem, ale nie znaczy to, że cokolwiek zostało tu wygładzone – nie zabrakło bowiem pytań kłopotliwych, trudnych ani próby zmierzenia się z zarzutami największego kalibru. To książka-dialog, wspólna refleksja nad ideami – te różnią, choć nie dzielą ‒ ale też nad bardzo przyziemnymi problemami ludzi, wobec których nikt nie powinien pozostawać obojętny. To także opowieść o ludzkiej i głęboko chrześcijańskiej twarzy Kościoła katolickiego, dla której ramą narracyjną są akcje społeczne i charytatywne podejmowane przez księdza Radka Rakowskiego – osoby o niezwykłej umiejętności aktywizowania ludzi do czynienia dobra. Uczynki i działania to lektura dla każdego, dosłownie. Powinni ją przeczytać zarówno ludzie religijni, jak i ateiści, w każdym wieku. Po co? Aby poszerzyć horyzonty wiedzy i myślenia oraz otworzyć się na serdeczny dialog i budowanie wspólnoty wspierających się, tolerancyjnych ludzi. Bo czyż nie na tym powinno zależeć nam wszystkim?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 7 lutego do 14 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo druga strona poznania.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 10
karolina27
14-02-2018 23:03
Bardzo interesuje mnie ta tematyka i z przyjemnością przeczytałabym tę książkę, bo to właśnie z księdzem odbyłam jedną z najważniejszych rozmów w moim życiu. Miałam wiele wątpliwości związanych z religią, istnieniem Boga i dużo rozterek w życiu. Za co się brałam, nic mi nie wychodziło. To był dla mnie trudny okres. Wtedy właśnie na swojej drodze spotkałam starszego księdza, który swoją rozmową i wsparciem bardzo mi pomógł. Jego opanowanie, mądrość i głęboka wiara, a przede wszystkim do dziś dla mnie niewytłumaczalny spokój w głosie, który sprawiał, że w jego obecności umiałam się totalnie wyciszyć, choć na zewnątrz byłam wulkanem nerwów, spowodowały, że na wiele kwestii życiowych, jak i religijnych spojrzałam z innej perspektywy. Dzięki rozmowom z nim, modlitwie i dyskusji nabrałam nowej nadziei, poczułam nowy impuls do działania...I choć dziś również zdarzają się złe momenty, wiem, że kiedyś miną i wszystko będzie dobrze. Czasami wystarczy z kimś szczera rozmowa, dobre słowo, przyjazny uśmiech, a jasne światełko w ciemnym tunelu pokaże się. Na pewno.... Wystarczy uwierzyć...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1844
LubimyCzytać
15-02-2018 15:03
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

karolina27
mmizi
yanko_wojownik
GutatoLama
darko11

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1844
LubimyCzytać
15-02-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd