Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
857811 czytelników
1907 dyskusji
119586 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] My, Lubimyczytacianie - wygraj książkę "Ryngraf".

My, Lubimyczytacianie - wygraj książkę "Ryngraf".

Rok 1794. Ostatnie miesiące istnienia I Rzeczypospolitej. Do Stanisława Krzysztofczyka, kowala i byłego podoficera piechoty koronnej, przybywa jego dawny przyjaciel, Julian Zakrzeński i próbuje nakłonić do uczestnictwa w przygotowywanej insurekcji. Krzysztofczyk początkowo odmawia, jednak późniejsze zdarzenia zmuszą go nieoczekiwanie do dokończenia misji przyjaciela i tym samym do udziału w powstaniu. Ryngraf to epopeja powstańcza, w której obok postaci fikcyjnych występuje cała plejada bohaterów historycznych.


Akcja powieści ma miejsce trzy lata po ustanowieniu Konstytucji Trzeciego Maja. Wyobraźcie sobie, że tworzycie ustawę zasadniczą dla fikcyjnego kraju Lubimyczytać, którego wszystkich mieszkańców łączy czytelnicza pasja. Jak będzie brzmiała uroczysta preambuła i najważniejsza zasada, którą mają się kierować Lubimyczytacianie?


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Ryngraf - Jacek Skowroński

Ryngraf

Autor: Piotr Śliwiński

Rok 1794. Ostatnie miesiące istnienia I Rzeczypospolitej. Uście Solne — senne miasteczko w zaborze austriackim u ujścia Raby do Wisły. Do Stanisława Krzysztofczyka, kowala i byłego podoficera piechoty koronnej, przybywa jego dawny przyjaciel, oficer artylerii, dziś sprzysiężony emisariusz Julian Zakrzeński i próbuje nakłonić go do uczestnictwa w przygotowywanej insurekcji. Krzysztofczyk początkowo odmawia, jednak późniejsze zdarzenia zmuszą go nieoczekiwanie do dokończenia misji przyjaciela i tym samym do udziału w powstaniu. Ryngraf to epopeja powstańcza, w której pojawiają się piękna i tragiczna miłość, ciemna intryga i zamach na Kościuszkę, a obok postaci fikcyjnych występuje cała plejada historycznych, z królem Stanisławem Augustem, księciem Józefem, księdzem Kołłątajem, pułkownikiem Kilińskim czy feldmarszałkiem Suworowem. Każdą stroną opowieści rządzą wojna i miłość. Bellona ściera się z Wenerą…

Regulamin
  • Konkurs trwa od 12 stycznia do 21 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Muza.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 311
Nil_Due_Nil_Un
19-01-2018 21:33
Bezwzględnie nakazuje się szacunek dla słowa pisanego. Respektując autorów, którzy nieraz dusze własne w twórczości swej zapieczętowali, a także następnych czytelników, by rozkoszować lekturą się mogli, surowo zakazuje się:
§ 1. Wszelakimi pisadłami po stronnicach bazgrolenia,
§ 2. Posiłków konsupcji, by tekstów okruchami nie uświnić,
§ 3. Ksiąg jako podnóżków/podstawek/broni przeciw insektom stosowania,
§ 4. Szeroko rozumianego użytkowania bez rozumu i godności człowieka.
Niesubordynacja karana będzie ograniczeniem wolności dostępu do książek, od 2 do 4 lat, w zależności od powagi wykroczenia. W wyjątkowo rażących przypadkach niechlujstwa, Lubimyczytanie zmuszani będą do lektury poradników kultury osobistej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Maksjaki
20-01-2018 09:51
Z Boźej łaski i woli narody, My parlament Lubimyczytać, uchwalamy konstytucje. Uznając uznając czytelnictwo za najwieksze dobro, przysięgamy że będziemy jak najwięcej czytać. Żadna pozycja nie będzie nam obca. Będziemy wspierać dzieło pisania, aby wydawało najlepsze plona, recenzji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1538
Konik
20-01-2018 17:59
Ludzie z krainy Lubimyczytać!

Nie będzie to długa mowa, naszym jedynym celem jest szerzenie czytelnictwa na świecie. Jednak naszą główną zasadą jest obrona wszystkich książkowych bohaterów. To my dzielnie walczymy o ich dobre imię, więc nie bójcie się być odważni i słuchajcie waszych serc.

Niech Słowa będą z wami!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
Iwa_90
21-01-2018 12:01
Pismo jest to system umownych znaków za pomocą którego przedstawiamy język mówiony. Zostało wynalezione wiele tysięcy lat p.n.e. Jego historia jest bardzo złożona. Obecne pismo odbyło długą drogę, przez setki tysięcy lat ewoluowało i było ciągle udoskonalane. Każda kolejna cywilizacja miała wkład w jego rozwój. Dużo nowszym odkryciem są książki, które również przeszły długą drogę od zwojów przez pergaminy, książkę rękopiśmienną aż po książkę drukowaną, której ojcem jest Jan Gutenberg - wynalazca druku. Pismo i książka ma bardzo stare korzenie i bogatą historię i należy dołożyć wszelkich starać by o te ludzkie wynalazki odpowiednio dbać. Lubimycztacianie mają obowiązek dbać i szanować książki. Choć teraz tradycyjną książkę zastępuję e-booki i audiobooki to my mieszkańcy kraju Lubimyczytać powinniśmy szanować każdą książkę i oddawać jej należyty szacunek. Największą zbrodnią jaką może popełnić mieszkaniec jest zniszczenie książki, wyrzucenie. Głównym celem jaki ma przyświecać wszystkim mieszkańcom jest wspólna dbałość o książki, poprzez nie wyrzucanie niechcianych książek, a oddawanie komuś dla kogą staną się ważne, nie zaginanie rogów, nie picie nad nimi kawy, herbaty i nie jedzenie nad nimi kanapek. Pełnoprawny Lubimyczytacianin zawsze na przy sobie choć jedną książkę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
kasia2006222
21-01-2018 17:55
Kraj lubimoczytańców długo walczył o niepodległość!

Choć słowo pisane mnóstwo przechodziło kryzysowych momentów, nie raz zaburzone protestami przeciw wolności słowa niejednokrotnie upadało po to by powstać na nowo i łączyć umysły wszystkich tych, którzy z emigracyjnej nicości pozbawionej dostępu do dobrej książki z dumą powracają w otchłań przygód bohaterów poruszających lektur.

Bazując się na bólu i cierpieniu, nicością umysłu przelanych potyczkach z tymi, którzy w czytaniu nie odnajdują ni magii ni mądrości wzywam wszystkich lubimoczytańców do złożenia hołdu niepdległemu kraju czułym dotykiem otwartej stronnicy książki i zanurzeniem się w zapachu drukowanych liter które niczym przepustka do kraju magii pozwalają nam na kolejne życia bez względu na to jak bolesne okaże się uderzenie przeciwnika.

Nie jest celem władz kraju ograniczenie wolności i narzucenie konkretnego gatunku wybieranych lektur obywatelom. Nie po to wszak walczyliśmy o niepodległe państwo...

Jedynym prawem, które regulować ma zasady panowania w naszym kraju niech będzie jedność i współdziałanie do którego zobowiązuję wszytskich obywateli w imieniu władców i oblubienic naszych - książek! Dzielmy się opiniami, polecajmy książki i czytajmy otwierając nasze umysły na zupełnie inne możliwości niż tylko pustka i szarość jaką niesie z sobą brak zamiłowania do czytania. Niech każda przeczytana książka zaowocuje i wzbudzi działanie mające na celu podzielenie się doznaniami które niesie z innymi równie miłującymi świat lektur obywatelami.

Niech książki owocują, skutkują, niosą korzyści i rozsiewają swą treść na całą krainę!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 187
mandragora
21-01-2018 21:10
My, obywatele Lubimyczytać, miłośnicy książek papierowych i elektronicznych, opierając się na wieloletnich czytelniczych tradycjach, ustanawiamy Konstytucję.
Wszyscy obywatele są sobie równi. Chcemy zapewnić im wolność upodobań czytelniczych w naszym kraju. Czytelnik wszelkiego rodzaju literatury, lekkiej oraz tej wymagającej, wywołującej śmiech i wywołującej łzy, powszechnie poważnej i wywołującej politowanie znajdzie u nas azyl i nie będzie oceniany. Nie pozwolimy wyszydzać gustu naszych obywateli. Zabraniamy i surowo karzemy hejt.
Zachęcamy do czytelniczego rozwoju i zapoznania się z jak największą ilością książek wywodzących się z różnorakich gatunków literackich. Każdy obywatel ma prawo do oddawania czci literaturze w świętych miejscach Lubimyczytać, czyli bibliotekach i księgarniach. Namawiamy również do wzmocnienia czytelniczej wiary na targach Książek.
Zobowiązujemy się do czytania minimum pięciu książek w ciągu roku.
Krzewienie czytelnictwa jest naszym priorytetem. Będziemy zachęcać nieczytających do czytania, aby Lubimyczytać rosło w siłę.
Zobowiązujemy się nie zamieszczać nigdzie nieoznaczonych spoilerów to najgorsza zbrodnia karana ostracyzmem.
Nabywając obywatelstwo, przyjmujemy nowe imię, czyli nikt lubimyczytac.pl. Konto na stronie, to również nasz dowód osobisty i potwierdzenie czytelniczej aktywności.
Obiecujemy kochać czytanie bardziej niż jedzenie i spanie.
Zjednoczymy się wszystkie mole książkowe pod jednym sztandarem i szerzmy miłość do książek!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 20
Książkoholiczka
21-01-2018 21:51
Nieniejsza ustawa zasadnicza w celu zjednoczenia i przypomnienia a także zachowania na przyszłe pokolenia podstawowych wartości (bo przecież my sobie wcale przypominać nie musimy, jako że sami szlachetni z nas ludzie) Naszego Wspaniałego Społeczeństwa powstaje, a raczej nabywa charakteru pisanego, gdyż w swojej materialnej formie od dawna istnieje w Naszych Szlachetnych Sercach. Mamy na celu utrwalenie panującego porządku prawnego, będącego podstawą dobrego czytelnictwa, kształcenia nowych Obywateli, aktywnej twórczości z której czerpiemy później garściami (ściślej mówiąc oczami i mózgiem, ewentualnie palcami, ale nie pasuje do idiomu). Konstytucja niniejsza pozostaje w zgodzie z zasadami miłości, praworządności i szacunku do Książek, Czytelników a także Nie-czytelników, czyli wszystkich ludów obcych napływających do naszej mlekiem i miodem płynącej Krainy. My, Lubimyczytacianie zobowiązujemy się do jej przestrzegania a w razie złamania któregoś z jej przepisów i norm przez nie wyznaczanych przysięgamy poddać się dobrowolnie pod dobrowolną karę (której nawet nie wymieniamy, bo Szlachetny z nas Naród i nie musimy żadnej sankcji ustanawiać).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1332
triste
21-01-2018 21:51
My, Lubimyczytacianie uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy czytać więcej niż statystyczny Polak,

W świetle dziennym jak i sztucznym,

Czy to lampy czy też świeczki,

W zdrowiu i w chorobie,

Dopóki śmierć nas nie rozłączy.

W przypadku utracenia wzroku,

Deklarujemy częstsze słuchanie audiobooków.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1980
Audrey
21-01-2018 22:40
My, mieszkańcy krainy Lubimy Czytać, zgodnie z Literackim Dekalogiem uroczyście przysięgamy dochować wierności poniższym zasadom. W szczególności obiecujemy oddawać się jedynej inteligentnej rozrywce, jaką jest czytanie. Ponadto będziemy inwestować w rozwój wiedzy i pozyskiwanie wartościowych woluminów. Będziemy czytać nie tylko od święta, ale także w dzień powszedni oraz wielbić swoje książki i delektować się nimi w wolnej chwili. Będziemy dzielić się swoimi zbiorami, nigdy nie zniszczymy ani nie wyrzucimy żadnego tomu. Biblioteki i księgarnie będziemy traktować jak nasz drugi dom, miejsce gdzie można spotkać ciekawych ludzi i rozwijać swoje pasje. Książki będą towarzyszyć nam w codziennym życiu jako najwierniejsi przyjaciele na świecie, zatem będziemy je kochać i troszczyć się o nie z wdzięczności za radość, dzięki której znikają nasze zmartwienia i smutki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1926
LubimyCzytać
22-01-2018 11:44
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

ReaderX
Lunami
BartłomiejNieBartosz
mandragora
Aga

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 360
ReaderX
22-01-2018 19:13
Dziękuję bardzo za to wyróżnienie i gratuluję pozostałym laureatom.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1926
LubimyCzytać
22-01-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd