Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851768 czytelników
1869 dyskusji
118189 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Podejrzane umiejętności - wygraj książkę "Czarownica".

Podejrzane umiejętności - wygraj książkę "Czarownica".

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

 
Jednym z wątków powieści jest historia zielarki, Elin, która swoimi miksturami pomaga okolicznym mieszkańcom w czasie dla siebie niebezpiecznym, bowiem XVII wiek to czas intensywnych polowań na czarownice. Jak myślicie, jakie umiejętności będą podejrzane pod koniec naszego stulecia? Może codziennością stanie się syntetyczna żywność, a podstawowe zdolności kulinarne będą surowo karane?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Czarownica - Jacek Skowroński

Czarownica

Autor: Camilla Läckberg

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 11 stycznia do 18 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czarna Owca.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 576
Carmen
18-01-2018 22:43
Zdecydowanie postawiłabym na umiejętność odmowy – nie piję, nie palę, nie raczę się narkotykami. Już teraz takie osoby są delikatnie usuwane z towarzystwa, więc za lat kilkadziesiąt nikt im nie będzie ufał. Bo jak to? Przecież z nim na pewno jest coś nie halo!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
pinezka
18-01-2018 23:32
Patrzę czasem z przerażeniem na to, co się wokół dzieje i dochodzę do wniosku, że pod koniec naszego stulecia całkowicie zaniknie wśród ludzi umiejętność porozumiewania się. Będziemy wówczas tak dalece cyfrowym społeczeństwem, że już do naszych smartfonów i tabletów przykleimy się jeszcze bardziej.

Poza tym patrząc jak szybko następuje w dzisiejszych czasach rozwój techniki, będzie pewnie już wtedy taka możliwość, abyśmy czytali sobie w myślach. Będziemy się porozumiewać jedynie poprzez przekaz myśli, nie używając słów.

Ludzie po pierwsze uznają, że taka opcja jest wygodniejsza, bo każdy będzie w stanie porozumieć się z każdym bez konieczności posługiwania się tym samym językiem. A ponadto będą sobie cenić również fakt, iż poprzez przekaz myśli wykluczy się automatycznie możliwość bycia oszukanym przez drugą stronę. Już nie będzie można powiedzieć półprawdy, zataić czegoś czy zwyczajnie skłamać. Wszystko będzie podane jak na tacy. I z jednej strony to rzeczywiście ciekawe rozwiązanie, ale z drugiej trochę szkoda, by mowa miała całkiem zaniknąć i byśmy mieli się zmienić w homoidy non stop podświetlane przez mniejszy czy większy ekran.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 642
Carla
18-01-2018 23:43
Myślę, że pod koniec naszego stulecia najtrudniejszą umiejętnością będzie powiedzenie prawdy. Już w tym momencie chcemy zaklinać rzeczywistość-wrzucamy na instagrama zdjęcia z perfekcyjnie zrobionym śniadaniem i kawką jakby powinnością każdego człowieka było przygotowanie jedzenia lepszego pod względem wyglądu niż smaku. Kobiety prześcigają się w publikowaniu zdjęć z tysiącem filtrów, które mają sprawiać, że każdy im pozazdrości figury i urody. Wszyscy wrzucamy na facebooka fotografie z szerokimi uśmiechami na twarzy jakby życie składało się tylko z samych radosnych momentów. Nie chcemy przyznawać się przed innymi do porażki albo naszych wad. W tym momencie to passe, a co dopiero za kilkadziesiąt lat? Myślę, że każdy będzie chciał być tym człowiekiem z profilu z portalu społecznościowego. I może nikt nie będzie jawnie karany za bunt przeciwko takiemu stylowi życia, ale z całą pewnością nie będzie akceptowany przez społeczeństwo. A to już wystarczająco wysoki wyrok za bycie sobą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
19-01-2018 15:39
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Flaming
Mollinka_90
anteeekg
Grażyna
Jędrek

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 286
anteeekg
19-01-2018 19:01
Bardzo się cieszę z wygranej i gratki dla innych zwycięzców !
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Marlena
27-03-2018 16:28
Pod koniec naszego stulecia podejrzenia wzbudzać będą umiejętności liczenia.
Ogólnodostępne aplikacje pozwolą na dokonywanie dowolnych, nawet bardzo skomplikowanych obliczeń.
Wyjdą z obrotu transakcje gotówkowe. Wszelkie płatności dokonywane będą za pomocą smartfonów i kart kredytowych.
Myślę, że powszechne staną się "polowania" na profesorów matematyki, a spotkania studentów nauk ścisłych będą odbywać się potajemnie. tak myśle ja że to może się stać nawet że usuną urządzenia elektroniczne
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Makiwarrior
29-03-2018 22:46
Gratulujemy, oto link do nagrody

http://i.imgur.com/UWsNkmZ.jpg
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
27-03-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd