Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851197 czytelników
1867 dyskusji
118040 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Podejrzane umiejętności - wygraj książkę "Czarownica".

Podejrzane umiejętności - wygraj książkę "Czarownica".

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

 
Jednym z wątków powieści jest historia zielarki, Elin, która swoimi miksturami pomaga okolicznym mieszkańcom w czasie dla siebie niebezpiecznym, bowiem XVII wiek to czas intensywnych polowań na czarownice. Jak myślicie, jakie umiejętności będą podejrzane pod koniec naszego stulecia? Może codziennością stanie się syntetyczna żywność, a podstawowe zdolności kulinarne będą surowo karane?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Czarownica - Jacek Skowroński

Czarownica

Autor: Camilla Läckberg

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 11 stycznia do 18 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czarna Owca.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 939
Mollinka_90
12-01-2018 21:12
2099 rok, gazety rozpisują się o znajdującej się na wokandzie sądowej sprawie 16-letniego Jakuba Millera przeciwko któremu pozew wniósł nauczyciel matematyki z Latającego Liceum Wirtualnej Wszechnicy profesor wirtualny niezwyczajny Teodor Lange. Prof. Lange zarzuca uczniowi samodzielność myślenia, notoryczny brak na lekcjach podstawowego wyposażenia każdego ucznia - IPhone'a 499 MegaCalc i umiejętność przeprowadzania w pamięci prostszych działań matematycznych. Jako karę proponuje zamknięcie chłopca na okres dwóch miesięcy bajtowych w separatce wyposażonej w najnowsze zdobycze techniki, które pomogą mu pozbyć się zupełnie nieprzydatnych we współczesnym świecie umiejętności.
Tak, proszę państwa, moim zdaniem, w końcówce XXI wieku może okazać się podejrzanym ten, kto nie będzie korzystał z wynalazków wirtualnej rzeczywistości i będzie potrafił po prostu samodzielnie myśleć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 813
Anksunamun
12-01-2018 22:03
Myślę, że pod koniec XXI wieku nastąpi tak wielka automatyzacja i robotyzacja, że zniknie problem drobnych codziennych czynności, jakie wszyscy wykonujemy, gdyż będą wyręczać nas w tym maszyny. Mogę sobie wyobrazić, że w 2099 roku podejrzana będzie umiejętność ręcznego pisania, wiązania sznurówek, plecenia warkoczy, malowania paznokci czy zapinania guzików.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 337
kasiek66
13-01-2018 10:04
Pod koniec stulecia podejrzane będzie czytanie ksiązki.. spytacie dlaczego? Bo mało kto z młodzieży czyta książki sam z siebie. Siedzą z nosami w telefonach ale nawet tam książki, żadnej nie ma. Coraz więcej dzieci ma problem z czytaniem czego kolwiek. Niektórzy nie czytają a dukają w wieku 20 lat. Dysortografia to przyczyna braku czytania, i niestety jest tego dys coraz wiecej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 4
Aga
13-01-2018 12:34
Moim zdaniem pod koniec stulecia podejrzana będzie empatia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Osoby posiadające zdolność odczuwania i zrozumienia stanów emocjonalnych innych ludzi będzie traktowana z dużym dystansem. Osoby empatyczne przez osoby „ślepe” emocjonalnie będą postrzeganie jako te, które chcą zmanipulować innych i ugrać „coś” na swoją korzyść. Uważam też, ze podejrzana będzie "kobieca intuicja". Czyż nie będzie podejrzana umiejętność podjęcia decyzji bez przeprowadzania skomplikowanych analiz i pytania się o radę wujka Google ?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 960
bibliofilka
13-01-2018 13:04
Niestety pod koniec naszego stulecia najbardziej nietypową i tym samym podejrzaną umiejętnością będzie umiejętność SŁUCHANIA. Już teraz ludzie ją zatracają. Żyją w ciągłym pędzie do doskonałości. Piękne ciało, fryzura, figura. Dzieci nie słuchają rodziców, rodzice nie potrafią wysłuchać dzieci - tylko ciągłe zakazy albo nakazy. Rzadko kto pyta: Jak się czujesz, co u ciebie? Bo dla większości liczy się własne "JA". JA byłem na egzotycznych wakacjach, JA mam karnet na siłownię, JA codziennie piję zielone koktajle, JA wrzucam mnóstwo zdjęć na Fb pragnąć odczytać "achy" i "ochy" pod nowym zdjęciem, JA jeżdżę na obozy integracyjne i tak dalej, i dalej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 37
kaarolaa0
13-01-2018 13:34
Jak wszyscy wiemy, coraz bardziej rozwija się e-sport, czyli sport elektroniczny. Przez wielu uznawany jako zwykłe gry komputerowe, niemające nic wspólnego ze sportem. Uważam, że pod koniec naszego stulecia podejrzane będzie dobre i sprawiedliwe granie. Osoba, która będzie miała prawdziwe umiejętności i naprawdę będzie potrafiła grać, będzie oskarżana o oszustwa i wspieranie się programami komputerowymi, które grają za gracza.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 51
CatAnne
13-01-2018 15:06
Pod koniec stulecia,naturalna żywność zniknie,ludzie będą nastawieni na technologię kosztem natury.Zabraknie zielonych krajobrazów.Ludzi owładną korporacje,które ich zindoktrynują.Nikt nie będzie bezpieczny,pomimo dobrego zachowania,pracy na"lepsze jutro".Poddani będą kompletnej inwigilacji.Złe spojrzenie na posła skończy się śmiercią.Nielegalne opuszczanie domu w nocy,wyrażanie opinii,zachęcanie do anarchii,czytanie książek-sprawiają,że człowiek zaczyna myśleć,co zaszkodzi rządowi,który chce utraty własnej woli,ma być maszyną.Rząd podda żywność racjonowaniu.Atmosfera się pogorszy,brak świeżego powietrza,miasta zostaną pokryte kopułami,zapewniające miarowe oddychanie.Poza miastem, będzie można przeżyć najwyżej 3 dni.Ludzie tworzą jeden organizm.Każde odchylenie od ogółu,przejaw uczuć,empatia,zachowania altruistyczne,ubiór niezgodny ze schematem,zadawanie pytań egzystencjalnych,filozoficznych,będzie karalne.Ludzie będą poddawani testom,sprawdzającym,czy narodziło się w nich uczucie,świadomość własnej osobowości.Niezaliczenie poskutkuje wysłaniem do tzw."obozu uzdrawiającego".Człowiek w większości będzie posiadał elektroniczne implanty,bioniczne protezy,mechaniczne kości.Lepiej amputować kończynę,wymienić na protezę,która zapewni więcej funkcji i sprawność,niż ludzkie ciało.W miastach poszerzy się popyt na legalne,nowoczesne narkotyki,np.pozwalające na chwilę w alternatywnym świecie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 397
Seconde
13-01-2018 15:53
Obawiam się, że pod koniec naszego stulecia może praktykami szatańskimi może okazać się czytanie książek wydanych w formie papierowej. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Czytanie prasy również może uchodzić za dziwne i przestarzałe. Co więcej, osoby nie mające konta na portalach społecznościowych mogą być postrzegane jako dziwadła, tajemniczy i mający z całą pewnością coś do ukrycia.
Randki będą odbywały się za pomocą videorozmów, a zwykłe spotkania w kawiarni, czy spacer po parku będzie wytykany palcami.
Operacje plastyczne i deformacje własnego ciała w dowolny sposób osiągną ten poziom, że ludzie zmienią się w podobne do siebie klony - a naturalność i wady związane z wyglądem będą odstępstwem od normy. Wsie będą na tyle zmodernizowane, że nikt nie będzie jeździł na nie, by tak jak teraz podziwiać krajobraz i poczuć świeże powietrze.
Ludzie będą coraz bardziej izolowani od społeczeństwa, a każdy człowiek, który będzie wybierał się na spacer dla odprężenia może zostać publicznie osądzony jako odrzutek.
Smutne te nasze czasy... Mam nadzieję, że mój czarny scenariusz nie sprawdzi się w przyszłości.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1267
EwaWu
13-01-2018 19:41
W czasach, kiedy już nawet sztuczna inseminacja z użyciem kobiecego ciała stała się przestarzała, bo nie tylko plemniki, ale i komórki jajowe są łączone poza swoim naturalnym środowiskiem, rola matki całkowicie zmieniła swój charakter. Dzieci są produkowane w sztucznych, niezależnie funkcjonujących narządach, więc i kobiety, i mężczyźni stali się zaledwie dawcami materiału genetycznego. Wychowawca jest już jedynie zawodem, przestały istnieć rodziny, dzieci dorastają w specjalnie przeznaczonych do tego ośrodkach i od maleńkości kształtowane wedle programów opracowanych przez najlepsze uczelnie, mających kształcić geniuszy, którzy jeszcze dynamiczniej rozwiną cywilizację.

***

Kobieta wykazująca skłonności macierzyńskie? Próbująca nawiązać z dziećmi osobiste relacje? Odciągająca je od zaprojektowanego rozwoju i wypaczająca ich racjonalne umysły zabobonną wiarą w konstruktywną rolę emocji? Dzieci stają się przy nich szalone jak one same - śmieją się i płaczą, a gdy te szarlatanki zostawiają je same, wpadają w melancholię - największego wroga ewolucji.

Precz z tymi czarownicami! Nasi naukowcy pracują już nad nowoczesną instalacją antymagiczną. Stosy, szubienice i dekapitacje są niegodne naszej epoki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 85
Tomasz
13-01-2018 20:30
Z kwestią kulinarną - ciekawy pomysł.
Ja natomiast sądzę, że za najbardziej niebezpieczne będzie uznawane po prostu samodzielne myślenie.
Oczywiście pod nadzorem będą osoby umyślnie nie korzystające z Internetu.
Posiadanie więcej niż jednej książki będzie rodziło podejrzenie przestępstwa myślenia.
A spacery poza miastem, bez nowoczesnej technologii będą niczym próba samobójstwa...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd