Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851768 czytelników
1869 dyskusji
118189 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Pierogi kontra pierniki - wygraj książkę "Świąteczne marzenie".

Pierogi kontra pierniki - wygraj książkę "Świąteczne marzenie".

Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku. W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Jednak pewna przypadkowa znajomość nawiązana w Nowym Jorku zmieni wszystko. Intrygujący architekt Edd trwale zapisuje się w myślach Meg. I nagle wizja świąt bez mężczyzny nie wydaje się już taka przyjemna. Szkoda tylko, że ten, o którym marzy kobieta, mieszka aż za oceanem.


Meg chce, by jej mały syn mógł po raz pierwszy poczuć Magię Świąt! Planuje Boże Narodzenie z wszystkimi potrawami i zwyczajami, budującymi wyjątkowy nastrój. Bez jakiego elementu, tego jednego najważniejszego, nie wyobrażacie sobie świętowania minionej Gwiazdki? Czy potraficie dokonać granicznego wyboru między pierogami a piernikami?!


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Świąteczne marzenie - Jacek Skowroński

Świąteczne marzenie

Autor: Amanda Prowse

Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku. W dzieciństwie Meg zawsze marzyła o idealnym Bożym Narodzeniu. W tym roku samotna matka przygotuje baśniową Gwiazdkę Lucasowi, małemu synkowi. Na stole stanie pieczony indyk, kolędy ukoją znajomymi nutami, ogień będzie igrał w kominku, a tuż obok niego zawiśnie tradycyjna skarpeta. Magii Świąt nie zabraknie. Meg doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ona i mały Lucas poradzą sobie sami. Jednak pewna przypadkowa znajomość nawiązana w Nowym Jorku zmieni wszystko. Intrygujący architekt Edd trwale zapisuje się w myślach Meg. I nagle wizja świąt bez mężczyzny nie wydaje się już taka przyjemna. Szkoda tylko, że ten, o którym marzy kobieta, mieszka aż za oceanem. Czy Meg odważy się ruszyć w pogoń za głosem serca? Czy Święta spędzi tylko z synem?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 stycznia do 16 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1
didi1993air
12-01-2018 20:30
Dla mnie takim elementem są życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem. To banalne, ale w tych właśnie życzeniach kryje się cała magia Świąt Bożego Narodzenia. Krótka chwila, a zapada w pamięć na całe życie. W naszej rodzinie nie jest to zwykłe odklepanie "najlepszego" i "wzajemnie". Są to niekoniecznie przemyślane, ale płynące prosto z serca słowa. Podczas tego właśnie momentu przypominam sobie zawsze co (a raczej kto) jest w życiu najważniejsze. Życie stawia przed nami wiele wyzwań, często nie jest usłane różami, ale rodzina będzie przy nas zawsze, nawet gdy wszyscy inni się od nas odwrócą. Podsumowując - może nie same życzenia są tym najważniejszym elementem (magicznym) Świąt Bożego Narodzenia, ale właśnie nasi bliscy. To oni tworzą całą tę magię świąt.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 61
Paula1909
12-01-2018 22:33
Nie wyobrażam sobie świąt bez Kevina! Kultowy film familijny, który już od wielu lat gości w Polskich domach w czasie świąt. Pamiętam, jak mając 5 lat siedziałam z bratem i kuzynami, oglądając ten film. I chociaż znam go już prawie na pamięć, to jednak dalej oglądam z przyjemnością i sprawia mi to dużo radości ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 322
ewa28
12-01-2018 22:50
Potraw nie musi być 12, choinka może być skromna a nawet mała, ale rodzina w komplecie tego dnia być musi. Wszyscy przy jednym stole w jednym miejscu i czasie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 261
Ika
13-01-2018 23:44
Święta to cudowny czas. Te wszystkie zapachy, światełka i cała oprawa potrafią rozbudzić nie jedno serce. I może to zabrzmi trochę banalne ale nie wyobrażam sobie świąt bez bliskich mi osób. Święta w samotności tracą swoją magię i nawet najpiękniejsze ozdoby tego nie są w stanie nadrobić. Miałam okazję się o tym przekonać, gdy tuż przed świętami trafiłam do szpitala. Mimo, że posiadam rodzinę na której odwiedziny mogłam liczyć, czułam smutek nie będąc pewną gdzie i jak dokładnie spędzę te święta. To mi uświadomiło, jak wielką szczęściarą jestem, bo jest wiele osób co nie mają niestety takiego szczęścia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3162
Beata-Chiara
14-01-2018 07:15
Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy pierogami a piernikiem, bez żalu wybrałabym pierogi, jako że mamy na nie własny, rodzinny przepis, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Cały chochlik tkwi w kapuście- nasze pierogi mają farsz z kapusty słodkiej, odpowiednio doprawionej, zamiast kwaśnej i są delikatnie polane masłem. Wszyscy którzy ich spróbują są pod wrażeniem i proszą moją mamę o "tajemną" recepturę. Nie dziwię się zainteresowaniu, jakie budzą, ponieważ nigdy i u nikogo nie jadłam lepszych pierogów z kapustą. Uwielbiam też, oprócz słynnych pierogów, uszka z barszczem- co roku mama odkłada mi kilka więcej na później. Bez tych dwóch potraw nie wyobrażam sobie wieczerzy wigilijnej. Jednak święta to przede wszystkim atmosfera- ten "duch Świąt" o którym tyle się mówi w różnych filmach. Na to składa się wiele czynników, najważniejsze jednak, żeby dni te były szczególne. Bądźmy dla siebie lepsi, serdeczniejsi. Zaprośmy dalekiego członka rodziny, o którym wiemy, że będzie spędzał święta samotnie. Ubierzmy choinkę, puśćmy cicho kolędy- to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 45
Anka
14-01-2018 15:14
Święta nie mogą być bez rodziny,
W Święta jesteśmy dla siebie wszyscy mili.
Święta to czas lepienia bałwana i kolęd śpiewanych od rana.
W Święta lubimy jeść pierogi,więc gdy wszyscy je lepimy to się wspólnie dobrze bawimy.
Lubimy też piec pierniczki, na które przynosimy wcześniej miód z piwniczki.
Gdy już się rozkosznie najemy,to do wieczora leniuchujemy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 245
karola
14-01-2018 15:44
Nie wyobrażam sobie świat bez rodziny. Kocham swoją rodzinę i nie wyobrażam sobie bez niej ani świat ani życia. Daje mi to uczucie , że nie jestem sama.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 354
aksyd
14-01-2018 16:56
Uszka z barszczem czerwonym! Najlepsza potrawa wigilijna, jej magia polega głównie na tym, że u nas w domu, je się ją TYLKO i wyłącznie na święta. I w żaden inny dzień roku nie gości na naszym stole. Dlatego ten smak, wyczekany przez cały rok, jest tak fantastyczny. Oczywiście uszka robimy sami, to dodatkowo podnosi ich walory smakowe, ponieważ farsz jest dokładnie taki jak lubimy. A barszczyk gotuje moja mama, na własnoręcznie przygotowanym zakwasie. Mniam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 749
MogwaiGirl
14-01-2018 17:59
Bardzo mi przykro, ale w pojedynku PIEROGI VS. PIERNICZKI zdecydowanie wygrywają pierniczki! Dlaczego?

Jak wiadomo, pierogi to nasza potrawa narodowa - jemy ją często, w przeróżnych kombinacjach: pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, z mięsem, albo na słodko, z jagodami albo truskawkami.

Za to pierniczki to dla mnie prawdziwy zwiastun świąt, dostępny tylko raz w roku! Zawsze w grudniu, na kilka tygodni przed świętami wyznaczamy sobie z mamą dzień, który w całości poświęcamy pieczeniu i dekorowaniu pierników.

Najpierw wprowadzamy odpowiedni nastrój: włączamy muzykę (w tym roku był to klimatyczny jazz), robimy miejsce na stole, szykujemy składniki i foremki. I w końcu zaczyna się - mama gniecie ciasto, a następnie wykrawamy przeróżne kształty i kładziemy je na blachę, aby po chwili mogły zarumienić się w piekarniku.

Ale największa frajda to lukrowanie! Można wtedy puścić wodze fantazji i poubierać pierniczki w przeróżne kolory, całość dopełniając kolorową bądź czekoladową posypką, bakaliami albo wiórkami kokosowymi.Pieczenie i dekorowanie pierniczków stało się naszą przedświąteczną tradycją, bez której święta zdecydowanie straciłyby swój urok. Co roku z niecierpliwością wyczekuję dnia wyznaczonego na pierniczki i przyznam szczerze, że o wiele bardziej lubię wypiekanie, dekorowanie i całą towarzyszącą temu wesołą atmosferę, niż samo jedzenie pierników.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 21
natalencja007
14-01-2018 19:46
Jedyny element bez którego nie odbyłyby się moje święta to dzielenie się opłatkiem. Wyznawanie ogromnej wdzięczności, dziękowanie, okazywanie miłości, wiary w drugą osobę i troski o jej przyszłe plany to elementy tworzące rodzinę. Wiem, że jestem w odpowiednim miejscu kiedy to wszystko jest wokół mnie. Żadne więzy krwi, ani uśmiechy nie tworzą tej atmosfery.

Zaś serce babci włożone w lepienie pierogów i starania młodszego rodzeństwa w ozdabianie pierników dla rodziny i przyjaciół uzewnętrzniają wszechobecne radość i miłość <3
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd