Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
857811 czytelników
1907 dyskusji
119586 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] O połowę młodsi - wygraj książkę "Jak zawsze".

O połowę młodsi - wygraj książkę "Jak zawsze".

Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło. Małżeństwo z wieloletnim stażem świętuje 50. rocznicę pierwszego razu, kiedy się kochali. Po upojnych chwilach celebracji zapadają w sen, a następnego dnia budzą się w swoich ciałach sprzed lat. Ludwik i Grażyna wspólnie cofnęli się w czasie. Miłoszewski mistrzowsko przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski.


Pewnego dnia budzicie się o połowę młodsi ze świadomością tego, co wydarzy się w przyszłości, jeśli podejmiecie te same wybory. Macie szansę zmienić tylko jedną kluczową decyzję, która zaważyła na Waszym dalszym życiu. Czy korzystacie z okazji? Jakiego wyboru dokonujecie? Jak myślicie, jakie przyniesie to skutki?


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Jak zawsze - Jacek Skowroński

Jak zawsze

Autor: Zygmunt Miłoszewski

Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło. Nowa książka autora bestsellerów o Teodorze Szackim to opowieść o tym, czy potrafimy oszukać los. A może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 5 stycznia do 15 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo W.A.B.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 26
aducha6662
15-01-2018 20:51
Prawdę powiedziawszy bałabym się zaryzykować i zmienić cokolwiek w moim życiu. Miałam wiele upadków, raz nawet dosłownie sięgnęłam dna. Nie widziałam już dla siebie żadnej nadziei. Spotykałam się z toksycznym facetem i miałam znajomych balansujących na granicy prawa i moralności, którzy pociągnęli mnie za sobą na złą drogę. Jednak wszystkie złe doświadczenia i emocje. Wszystko kłótnie z rodziną i upadki na bruku dały mi nauczkę i solidnego kopa w tyłek. Sama doszłam do tego, że moje życie pokierowałam w złą stronę i postanowiłam się zmienić. Teraz mam wspaniałego partnera i synka. Mam obok siebie garstkę przyjaciół zamiast dziesiątek znajomych. I wiem, że Ci przyjaciele życzą mi dobrze i będą przy mnie pomimo wszystko. Po wszystkich burzach nad moimi rodzinnymi relacjami zaświeciło słońce. Wszystko się poukładało w piękną całość. Gdybym coś zmieniła w mojej przeszłości i od razu przeszła na jasną stronę mocy to kto wie... może nigdy nie spotkałabym mojego narzeczonego. Być może za parę lat byłabym kuszona przez wszystkie te złe rzeczy i stoczyła się na dno będąc starszą? Zmiany w przeszłości mogłyby naprawdę namieszać w przyszłości. Czasem wystarczyłoby skręcić w drodze do domu nie w lewo, a w prawo i kto wie czy nie wydarzyłoby się wtedy coś nieoczekiwanego? Mimo wszystkich złych chwil wiem, że ktoś tam na górze miał dla mnie taki plan i tak to wszystko musiało się potoczyć, bym mogła dziś patrząc w lustro - śmiać się do własnego odbicia i wykrzyczeć, że tak - jestem spełnionym i szczęśliwym człowiekiem! :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
Iwa_90
15-01-2018 21:28
Co bym zmieniła w swoim życiu gdybym miała taką możliwość? Mam męża, chociaż nie zawsze jest kolorowo trzymamy sie razem, mam przecudowną córeczkę i tego na pewno nie chciałabym zmieniać. Jedyną rzeczą chyba byłoby lepsze wykożystanie studenckiego czasu na rozwój swoich zainteresowań. Zawsze lubiłam czesać lalki, układać im fryzury. Niestety nie miałam siostry na której mogłabym dalej doskonalić swoje umiejętności gdy na lalki stałam się za dorosła, a mama miała krótkie włosy więc z czasem o tych zainteresowaniach zapomniałam. Czas studiów wykożystałabym na rozwijanie swoich pasji oraz odkrywanie nowych. Poszłabym na kurs fryzjerstwa, poszukała ciekawych szkoleń ze sztuki wykonywania makijażu czy manicure. Zawsze też uwielbiałam patrzeć na taniec. Zzdroszczę tym wszystkim tancerkom ich umiejętności, dlatego zapisałabym się na kurs tańca, zawsze o nim marzyłam. Teraz mieszkając w małej wiosce, opiekując się córką i pracując nie mam czasu na takie rzeczy, a studia minęły mi tak szybko a ja mam wrażenie, że trochę zmarnowałam swoją szansę na samorealizację.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 27
Smerfetka11
15-01-2018 23:25
Szczerze? To nigdy nie chciałabym się obudzić o połowę młodsza!! Boję się przyszłości, bo nigdy nie wiem, co ona przyniesie. I nawet gdybym mogła, w jakiś magiczny sposób cofnąć czas i nadal mieć te naście lat (i dzisiejsze doświadczenie) to nie zmieniłabym nic. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: bo cała moja przyszłość pod wpływem jednej decyzji mogłaby zmienić się i to diametralnie. Nie wiem czy nadal byłabym tą osobą, którą jestem teraz, a odpowiada mi moje życie, niczego nie żałuję. Nawet te przykre wydarzenia z lat wcześniejszych czegoś mnie nauczyły, w pewnym sensie ukształtowały moją osobowość. Jaką mam pewność, że jedna jedyna na pozór niewinna zmiana nie spowodowałaby lawiny nieszczęść? Nie mam tej pewności i wiem, że nigdy nie będę jej mieć. Swojej przeszłości nie można się wstydzić, nie można jej wypierać i nie można żałować, trzeba się z nią pogodzić i iść przez życie z podniesionym czołem. W końcu to jest historia naszego życia i jaka ona by nie była jest nasza, bo to my podejmowaliśmy decyzje zgodnie z naszymi wcześniejszymi odczuciami, a jeżeli czegoś żałujemy to powinniśmy pamiętać, że człowiek powinien uczyć się na własnych błędach, więc nie ma się nad czym użalać, było minęło zakończone dzieło 😊.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6
diablica321
15-01-2018 23:45
Czegokolwiek bym nie zrobiła to i tak będzie tak samo, więc niech zostanie tak jak jest, bo nie jest najgorzej. Podobno każdy człowiek rodząc się ma z góry zapisaną przyszłość, dlatego nie ma sensu nic zmieniać, bo co ma nas spotkać to i tak nas dopadnie, to się nazywa bodajże przeznaczenie…
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1980
Audrey
15-01-2018 23:54
Słuchajcie, to już działa! Obudziłam się dzisiaj 20 lat młodsza. I wcale nie czuję się mądrzejsza. Może mam bardziej gładkie lico i kości nie chrupią przy przeciąganiu, ale czy ja muszę znów przez to wszystko przechodzić?! Czekajcie, mam tu pilota, zaraz zrobię reset i wracam do przyszłości. To nie mój byt, tylko jego szalona retrospekcja. Życie jest tu i teraz, niczego nie żałuję... Non, je ne regrette rien...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1926
LubimyCzytać
17-01-2018 16:11
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

janet
Gosia
śmiały
kasza1830
Marta

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1926
LubimyCzytać
17-01-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd