Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851197 czytelników
1867 dyskusji
118040 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Pięć świątecznych zasad - wygraj pakiet książek "Pudełko z marzeniami" i "Magiczny wieczór".

Pięć świątecznych zasad - wygraj pakiet książek "Pudełko z marzeniami" i "Magiczny wieczór".

Kontynuacja bestsellerowej serii „Czary Codzienności”. W małym miasteczku, Zmysłowie, trwają gorączkowe przygotowania do świąt. Prócz tradycyjnej świątecznej krzątaniny, Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich, przygotowuje się do ślubu. Nadchodzi tytułowy „Magiczny wieczór”, który przyniesie ukojenie wszystkim targanym wątpliwościami, a w niektóre skołatane serca wleje spokój i pewność, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o szczęście. Bo wszystko może się zdarzyć, są takie chwile, gdy życie przypomina baśń, a szczęśliwe zakończenie mości się w niej, niczym mruczący kot w przytulnej kuchni…

„Pudełko z marzeniami” to przewrotna i zaskakująca komedia romantyczna. Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że teraz w tym miejscu stoi restauracja. Prowadzi ją rówieśniczka bohatera. Michał postanawia zaprzyjaźnić się z Malwiną, zdobyć jej zaufanie, a potem w tajemnicy przed nią odzyskać swój spadek. Niestety gdy w sprawę wmieszają się dwie wścibskie staruszki, dwójka dzieci i tajemniczy święty Eskpedyt, nic nie pójdzie zgodnie z jego planem.

Historię mieszkańców Zamysłowa i rozgoryczonego Michała łączy świąteczna aura roztaczająca się wokół bohaterów. Jednak łatwo świąteczny klimat zatracić w grudniowym pośpiechu. Na podstawie świeżych świątecznych doświadczeń, stwórzcie pięć zasad, których powinien trzymać się każdy zasiadający do stołu, by utrzymać miłą atmosferę.
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.
 

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 3 stycznia do 10 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 1438
BlackLady
10-01-2018 21:27
1.Zero sprzętów elektronicznych. Nawet mini telefon odpada! No chyba, że spędzasz czas z daleka od najbliższych, wtedy możesz wykonać jeden mały telefon. Ale tylko taki wyjątek jest akceptowalny!
2.Tylko przyjazne (dla obu stron) uszczypliwości są dopuszczalne podczas świątecznych życzeń i rozmów przy stole.
3.Uśmiech. Najlepiej szczery, ale sam zobaczysz, że nawet ten fałszywy przerodzi się w szczery, gdy wszyscy inni się nim zarażą. Radość to przecież podstawa, a już szczególnie w święta.
4.Pochwal i podziękuj. Mama przygotowała sama całą kolację wigilijną? A czy już wspomniałeś jej, że nawet w niebie nie ma takich pierogów jak te jej? Może najwyższy czas to zrobić?
5.Bądź. Powiesz, że przecież jesteś, siedzisz za stołem i spędzasz czas z rodziną? Ale gdzie są twoje myśli? Czy naprawdę słuchasz? Myślę, że wiele osób ma z tym problem, żeby tak prawdziwie być z najbliższymi. W święta jest to szczególnie ważne, więc spróbujmy skupić nasze myśli konkretnie na świątecznym stole i osobach jakie przy nim siedzą. Spróbujmy naprawdę porozmawiać, powspominać, pożartować. Kto wie kiedy będzie następna taka okazja?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Agassa
10-01-2018 21:51
Podaję przepis na udany świąteczny wieczór
1. Stworzyć piękną dekorację stołu, świece i aniołki wskazane, może mały renifer lub Mikołaj , udekorować pachnącymi świerkowymi gałązkami
2. Dodać 12 potraw Wigilijnych, pamiętać aby spróbować wszystkich po trochu (umiar wskazany, ale nie należy się umartwiać)
3. Zachować pogodny nastrój, życzyć tylko spełnienia marzeń, śpiewać głośno kolędy (nawet jeśli pamiętamy tylko pierwsze zwrotki)
4. Konieczna jest wiara w Świętego Mikołaja
5. Dodać szczyptę magii Świąt
I gotowe ….
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1331
triste
10-01-2018 22:47
1) Focha zostaw za drzwiami (jeśli masz zły dzień, nie psuj go swoim bliskim).
2) Na pasterkę idź trzeźwy (to nie Sylwester)!
3) Nie włączaj TV podczas wieczerzy (ile można oglądać tego Kevina?).
4) Nie wytykaj błędów osobie, która przygotowała wieczerze (jeśli jesteś tak idealny, następnym razem przygotuj ją sam).
5) No i zapamiętaj - wszystkie prezenty są trafione (nawet obieraczka od babci).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 29
nikolsosna
10-01-2018 22:48
1. Choinkę ubieramy chociaż tydzień przed świętami i rozbieramy w połowie stycznia, żeby świąteczna atmosfera pozostawała z nami i w nas dłużej; nic tak nie łączy (prócz lepienia pierogów) jak wspólne ubieranie choinki i na próżno zwalać winę za "złe" ustrojenie na brata bo przecież ubieraliśmy razem :)
2 nie objadać się :) wiem, trudne, ale jak przeholujemy to skwaszone miny i ból brzucha i Mama będzie myśleć że jej wina bo przesoliła i atmosfera upadnie, a szkoda psuć ją niepotrzebnie. Jeść ale małe porcje i w odstępach a biesiada będzie do Pasterki.
3 Ciotkę co wiecznie chora jest, marudzi i wszystkim narzuca swe malkontenctwo( jeśli nie ma takiego wyrazu to już jest :P) wręczyć miły prezent, wzruszy się kobiecina i języka w gębie zapomni :)
4 prezenty pakować w papier ozdobny i przewiązywać wstążką. a najlepiej pakować w papier, następnie znów w papier i jeszcze raz w papier, bo rozpakowywanie jest wtedy rozciągnięte w czasie, oczekiwanie sięga zenitu, nie da się ukryć radości. Natenczas porzućmy prezentowe torby, szybsze wygodniejsze ja wiem, ale przyjemniejsze jest jednak obserwowanie różnych technik rozpakowywania- rozdzieranie , powolne zdejmowanie warstwa po warstwie.
5 kolędy śpiewać koniecznie, spalamy kalorie, podtrzymujemy tradycję, śpiewanie łączy ludzi, pokolenia, fajnie jest sobie pośpiewać. I jak Ciotka z punktu trzeciego zaczyna tylko o chorobach, rentach, politykach i takich takich to uderzamy z wysokiego "C" - Gloria, gloria, gloria i... po sprawie :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 521
diff86
10-01-2018 22:54
1. Wiem, że to trudne, ale sytuacja jest kryzysowa...musisz pozwolić wykonać część prac MĘŻCZYŹNIE! Może i nie wyszoruje fug między płytkami w łazience szczoteczką do zębów, nie będzie szukał kotów z kurzu pod ważącą tonę szafą w przedpokoju i nie wpadnie na to, że skoro odkurzać źle "ciągnie", trzeba wymienić worek, ale pracy masz już nadmiar. NIE MUSI BYĆ WSZYSTKO IDEALNIE!
2. Zapomnij o tym, jak Mama nie pozwoliła ci pójść na dyskotekę, gdy miałaś 12 lat, jak brat cię wystawił w potrzebie albo jak teściowa często wbijała ci szpile kąśliwymi uwagami. ZAPOMNIJ, WYBACZ, POZOSTAW PRETENSJE ZA SOBĄ!
3. Złóż SZCZERE życzenia, nie takie z obowiązku, oparte na standardowych formułkach, ale przemyślane i serdeczne :)
4. DOCEŃ TE CHWILE spędzone w pełnym rodzinnym składzie, bo o takie coraz trudniej. A to siostra nie może, bo daleko mieszka. A to dzieci chore, więc "może w przyszłym roku się spotkamy". BĄDŹCIE RAZEM, bez telewizora, telefonu, ale prawdziwe razem!
5. POZWÓL DZIAŁAĆ MAGII ŚWIĄT :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 300
Jacob
10-01-2018 22:59
1. Służyć pomocą – tak przed kolacją, w jej trakcie, jak i po niej (bo przecież samo się nie pozmywa). Wyręczmy najbliższych podczas tego magicznego dnia, nawet w z pozoru trywialnych czynnościach. Dalej, podaj kuzynowi ten półmisek, masz go przecież na wyciągnięcie ręki!
2. Być nastawionym na miło spędzony czas w kręgu bliskich – ponoć dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, jednak przecież i te swoje robią. Bez odpowiedniego podejścia na marne szukać uśmiechów na twarzach współświętujących.
3. Zachować dystans do siebie – po co od razu obrażać się za jakiś dowcipny przytyk czy nazbyt śmiały komentarz. Przecież nikt nie chce nikogo obrazić – a nawet jeśli przytrafi nam się taki ancymon, tym bardziej należy umieć śmiać się z siebie – często jest to najlepsza i najstosowniejsza riposta (ponadto świetnie sprawdza się jako knebel dla szukających zwady).
4. Zachować dystans także do innych – ale nie taki! Nie ma co robić afery z dziwacznych poglądów wujka, niestosownego ubioru brata-punka, nazbyt proreligijnych uwag babci. Ludzie są różni – i bardzo dobrze.
5. Być wdzięcznym – nie tylko za prezenty (jakiekolwiek by one nie były), ale i za obcowanie z bliskimi. Poświęcony czas to najwyższa wartość i dobrze by było ją uszanować. Mimo świątecznej beztroski, warto też pamiętać, że każdego czas na tym świecie jest ograniczony – warto więc przytulić tę irytującą ciotkę, a nawet dać się jej pocałować w policzek. Kto wie ile jeszcze Świąt, przyjdzie wam spędzić razem?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
Natasza
10-01-2018 23:27
Pięć zasad, których powinien trzymać się każdy zasiadający do stołu, by utrzymać miłą atmosferę:

1. Uśmiechamy się do wszystkich nawet przed jedzeniem, zadając kłam znanemu powiedzeniu o głodnym Polaku.

2. Dziękujemy Kucharce/Kucharzowi za pyszne dania. Dyskretnie chowamy do kieszeni/rzucamy psu spalone/przesolone/tudzież niejadalne elementy wieczerzy wigilijnej.

3. Nie rozmawiamy o zarobkach i sytuacji zawodowej współbiesiadników, ani o sytuacji i nastrojach politycznych w kraju (ze szczególnym uwzględnieniem Smoleńska, uchodźców i gender).

4. Cierpliwie odpowiadamy babci/dziadkowi/cioci/wujkowi etc., że „Nie, nie udało nam się jeszcze kupić Audi Porsche, ani nawet Volkswagena” czy „Na dziecko przyjedzie jeszcze pora, może po 30tce...” lub „Tak, odkładamy na własne mieszkanie/dom” itp.

5. Nie wybuchamy śmiechem, kiedy dysharmonijny chór fałszujących głosów próbuje odśpiewać „Przybieżeli…”, co więcej - bohatersko i wbrew swoim talentom (lub antytalentom) dołączamy do tego rozpaczliwego zespołu kolędników.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 126
Damian
11-01-2018 13:53
1. Jemy każdą potrawę, po równo. Nie tylko rybę. Babcia i mamusia muszą widzieć, ze wszystko zniknie ze stołu i pomimo tego, że „tak się jakoś nakroiło więcej” to cała sałatka czy galart i tak zniknie i będzie potrzeby dojadać ich przez cały przyszły tydzień.
2. Asertywnie odmawiamy rozmowy na burzliwe tematy, a jeżeli się nie da po wujek i tak o tym musi się wypowiedzieć to zgadzamy się z nim z uśmiechem na ustach.
3. Po wigilijnej kolacji sprzątamy wszyscy razem, tak aby babcia z mamą nie mogły powiedzieć: „Święta, Święta i po świętach i tylko bałagan został”.
4. Przede wszystkim ten wyjątkowy czas spędzajmy „ZE SOBĄ I WSPÓLNIE”. Nie siedźmy przy stole z wzrokiem wlepionym w telefony komórkowe czy tablety. To jest czas, który w całości musimy poświęcić w sobie nawzajem. Owszem święta muszą być „z Kevinem”: więc obejrzyjmy film ale niech telewizor nie towarzyszy nam w trakcie całej kolacji. Spędźmy ten czas ze sobą i całą uwagę poświęćmy sobie wzajemnie.
5. Uśmiech na twarzy. Nie wiem dlaczego, ale często mamy skłonność do traktowania wszelkich świąt zbyt poważnie. To są radosne święta i musimy się radować, uśmiechać i cieszyć. Nie bądźmy nadęci i przesadnie poważni. Chociaż w ten jeden dzień.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
11-01-2018 15:38
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Elle
Mól_książkowy
Fene
Mateusz
Renji

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 77
zaczytanyszubik
18-01-2018 13:38
Były już wyniki?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 20
Książkoholiczka
18-01-2018 15:09
Są w poprzednim komentarzu, musisz wrócić stronę wcześniej ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
18-01-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd