Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851197 czytelników
1867 dyskusji
118040 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Walka o dobre imię - wygraj książkę "Teczka".

Walka o dobre imię - wygraj książkę "Teczka".

Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę wolności, zdrowia i pracy. Po kilku latach od jego śmierci w Krakowie zaczynają krążyć niejasne plotki i pomówienia. W jaki sposób przybrany syn Benedykta zniesie kolejny cios, wymierzony w rodowe nazwisko? Czy uda mu się odkryć, kto jest reżyserem skandalu? Jak daleko będzie gotów się posunąć, by dotrzeć do prawdy? Kolejna odsłona dziejów rodziny Petrycych ukazuje mroczną powojenną rzeczywistość i działania władz, które nie dawały człowiekowi możliwości wyboru.

 

Co robić w sytuacji, gdy spadają na nas pomówienia? Czy tak jak Maksymilian walczyliście kiedyś o swoje lub cudze dobre imię? Jak skończyła się Wasza interwencja?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.
 

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.
 

Regulamin
  • Konkurs trwa od 28 grudnia do 4 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo WAM.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 8
AnnaP
04-01-2018 14:20
Kiedyś dotarły do moich uszu plotki na temat kogoś bardzo mi bliskiego. Akurat byłam świadkiem całego wydarzenia i nijak nie przypominało ono wieści usłyszanych od osób trzecich. Jeszcze tego samego dnia skontaktowałam się z osobą, która plotki rozsiewała. Opisałam jej co usłyszałam za pośrednictwem innych. Ponadto dodałam, że jest mi bardzo przykro, że tak odczytała całe wydarzenie, bo ja będąc jego pobocznym świadkiem widziałam je zupełnie inaczej. Jedyne czego się dowiedziałam, to to że się nie znam i mam chyba klapki na oczach. Mimo takiego zakończenia plusem całej sytuacji było to, że plotki się skończyły. A przynajmniej już żadne następne nie dotarły do moich uszu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
mysiowa
04-01-2018 17:08
Wiele synowych boryka się z podobnymi problemami-wyssane z palca historie na swój temat, oszczerstwa, kłamstwa, które na ich temat rozpowiadają teściowe.
Moja teściowa to taka najgorsza z najgorszych dowcipów a wszystkie jej przytyki, pomówienia były i są wyssane z palca.
Radziłam sobie z tym jak każda kulturalna, dobrze wychowana, zakochana w swoim mężu kobieta.-ustępowałam, próbowałam tłumaczyć, wkupić się w łaski. Posłuchałam starej doświadczonej ciotki,która miała teściową-zołzę; ciocia zawsze przed wizytą u niej łyknęła kielicha i z uśmiecham na ustach szła do niej mówiąc "zaje...ę ją uśmiechem".
To przykre gdy tolerancja, grzeczność robi z nas frajerów, kozłów ofiarnych. Jednakże,chociaż brzmi to patetycznie, dobro/prawda zwycięża.
W końce ten kto ciągle kłamie, tak jak moja teściowa w końcu się gubi i zaplątuje we własnych kłamstwach.
Jeśli postępujemy uczciwie sami się obronimy bez szczególnej interwencji.
Np. teściowa dała nam 400 zł na mieszkanie a wszystkim w rodzinie rozgłaszała, że "dała nam na mieszkanie" )oczywiście nie wymienia kwoty). Lecz wszyscy wiedzą, że mamy kredyt mieszkaniowy na 30 lat.
Takich kłamstw, niedomówień jest mnóstwo. Teraz podała mojego męża do sądu o alimenty, a to co nawypisywała szkalując syna nawet jego mecenas wstydziła mu się przytaczać.
Trzeba sobie powiedzieć "biedna, chora na nienawiść kobieta; ciężko jej; trzeba współczuć".
Gdy patrzę na nią jako na chorą stać mnie na większą wyrozumiałość; nikt nie wie jaki będzie jego koniec...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
karolina27
04-01-2018 21:14
Mnie osobiście dotknęła sytuacja pomówienia. Zostałam oskarżona o to, że wyjawiłam tajemnicę mojej koleżanki. Była to oczywiście nieprawda. A tę plotkę rozpuściła inna dziewczyna, która mnie nie lubiła i chciała nas skłócić. Nie wiem, skąd dowiedziała się o jej sekrecie, ale niestety o nim wiedziała i wszystkim rozpowiedziała. Podejrzenie od razu padło na mnie. Z prostej przyczyny, bo przyjaciółka twierdziła, że powiedziała tylko mnie. Na początku starałam się jej tłumaczyć, że to nie ja, że nigdy ją nie zawiodłam itp., ale im więcej mówiłam, tym szybciej w jej oczach podniosłam tylko wiarygodność tych pomówień. Zaczęłyśmy się kłócić i denerwować, tym samym pokazałyśmy, że ta informacja zaprząta naszą uwagę i ta dziewczyna wygrywa. W końcu przestałam reagować. Czas jest chyba w tym przypadku najlepszym pomocnikiem, a prawda zawsze prędzej czy później ujrzy światło dziennie. W moim przypadku tak było. Koleżanka po paru miesiącach przyszła do mnie i mnie przeprosiła za pomówienia. Nie wiem skąd się dowiedziała, że to tamta dziewczyna rozpowiedziała jej tajemnicę, ale najważniejsze było to, że zostałam oczyszczona z pomówień i zwyciężyłam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 210
KochającaSłowa
04-01-2018 21:53
Myślę, że ważne jest, aby reagować na pomówienia, gdyż mogą z tego powodu zrodzić się niechciane konflikty. Nie powinniśmy udawać, że wszystko jest w porządku, jeśli tak nie jest. Nie musimy odpowiadać atakiem na atak, ale dobrze po prostu porozmawiać z tą osobą, wyjaśnić sytuację i powiedzieć, że nie powinna tak się zachowywać, bo najzwyczajniej w świecie nie zasługujemy na takie nieprzychylne słowa.
Nie zawsze bierność w takich wypadkach przynosi dobre skutki, czasem może wręcz zaostrzyć konflikt.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
ZOZOLKA
04-01-2018 22:38
Każdego powinno traktować się równo. Nikt nie jest lepszy ani nikt nie jest gorszy. Jeśli ktoś jest przeciwko tobie i stawia się na wyższym stanowisku to świadczy o nim samym. Jak wychowany czy potrafi odnosić się z szacunkiem. Czasem warto powalczyć o swoje lub cudze imię aby pokazać drugiej osobie ze wcale nie jest wyższa. Ze człowiek do człowieka... nic się nie wyrzeka.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
ZOZOLKA
04-01-2018 22:38
Każdego powinno traktować się równo. Nikt nie jest lepszy ani nikt nie jest gorszy. Jeśli ktoś jest przeciwko tobie i stawia się na wyższym stanowisku to świadczy o nim samym. Jak wychowany czy potrafi odnosić się z szacunkiem. Czasem warto powalczyć o swoje lub cudze imię aby pokazać drugiej osobie ze wcale nie jest wyższa. Ze człowiek do człowieka... nic się nie wyrzeka.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
pinezka
04-01-2018 23:21
Niestety nie sądziłam, że kiedykolwiek mnie to spotka, ale nie tak dawno ja również musiałam walczyć o swoje dobre imię. Było wręcz typowo - on zakochał się podobno na zabój, ale ja nic do niego nie czułam. Próbowałam mu to powiedzieć najdelikatniej jak umiałam. Wszystko szło zgodnie z planem - niby zrozumiał i nie miał żalu.

Aż tu nagle zupełnie przypadkiem dowiaduję się, że wśród moich znajomych w rodzinnej miejscowości ktoś rozpuszcza bardzo brzydkie plotki na mój temat. W pierwszej chwili oczywiście przyszło załamanie i ogromne poczucie niesprawiedliwości. Potem jednak zaczęłam działać. Kiedy próba spokojnego wyjaśnienia, nie przyniosła rezultatu, musiałam się niestety odwołać do bardziej drastycznych środków. Oskarżyłam delikwenta o pomówienia i po długich i trudnych bojach wygrałam tę walkę. Sprawa ta kosztowała mnie wiele stresów i łez, ale dziś uważam, że odważenie się na ten krok było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Teraz jeszcze bardziej jestem pewna, jak bardzo jestem silna i wiem, że nigdy nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię bez konsekwencji.
A znajomi? Tym, którzy wykazali się troską, wyjaśniłam w czym jest problem. A części, która bez mrugnięcia okiem uwierzyła kłamcy, podziękowałam za znajomość bez wyjaśnień. Uważam bowiem, że tacy ludzie i tak nie dopuszczą do siebie prawdy i szkoda nerwów, by próbować im cokolwiek wytłumaczyć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
05-01-2018 10:42
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

Mystery
Karolina
Siena
Pat
Viola

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 362
Mystery
11-01-2018 12:02
Dziękuję za wyróżnienie :) Gratuluję pozostałym :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 337
Anne_Joy
10-01-2018 13:56
Czy wyników konkursu można się spodziewać niedługo?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 362
Mystery
11-01-2018 12:38
Już były wyniki :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
11-01-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd