Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851768 czytelników
1869 dyskusji
118189 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Urbanistyczne wizje - konkurs fotograficzny. Wygraj książkę "Pojutrze. O miastach przyszłości".

Urbanistyczne wizje - konkurs fotograficzny. Wygraj książkę "Pojutrze. O miastach przyszłości".

Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców. Niektóre ucieleśniają idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, które rozwijają się bez żadnego planu. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga.


Według autorki reportażu „Pojutrza. O miastach przyszłości” miasta stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje. Z pewnością dostrzegacie zmiany w swoim otoczeniu, gdzie chociażby obok starych budynków pojawiają się nowe konstrukcje. Podzielcie się z nami fotografią własnego autorstwa, przedstawiającą takie zestawienie lub Wasz ulubiony projekt architektoniczny. Nie zapomnijcie napisać, co znajduje się na Waszym zdjęciu i uzasadnić wybór!


Czekamy na autorskie zdjęcia spełniające wymogi techniczne.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych fotografii otrzymają egzemplarz książki.

Pojutrze. O miastach przyszłości - Jacek Skowroński

Pojutrze. O miastach przyszłości

Autor: Paulina Wilk

Klucz do przyszłości człowieka ukryty jest w miastach. Od naszej wyobraźni zależy, czy go odnajdziemy. Nowa książka Pauliny Wilk. Przyszłość należy do miast. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a one wciąż się rozrastają. Równolegle z dynamicznym wzrostem w miastach zachodzi wiele innych procesów – metropolie, próbując sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców, muszą się zmieniać. Niektóre chcą być miastami sprawiedliwymi, ucieleśniającymi idee równości, inne inwestują w ekologię i nowe technologie, są też takie, i to najczęstsze przypadki, które rozwijają się chaotycznie, bez żadnego planu. Miasta na naszych oczach stają się doświadczalnymi poligonami, na których ścierają się rozmaite urbanistyczne wizje, filozoficzne idee, marzenia i utopie. Politycy, aktywiści, czasem szaleni miliarderzy przeprowadzają w nich eksperymenty o trudnych do odgadnięcia konsekwencjach. Paulina Wilk postanowiła zmierzyć się z ogromem i fenomenem miasta. Zabiera czytelnika w podróż do dziewięciu metropolii, w których przeszłość i teraźniejszość odważnie spotykają się z przyszłością. Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga. Do kogo należą miasta? Czy możliwe jest miasto idealne? Jak będą wyglądały wielkie metropolie za dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt lat? Pojutrze. O miastach przyszłości to literacki reportaż, dziennik z podróży, pobudzający intelektualnie esej i przede wszystkim popis wyobraźni. Paulina Wilk zestawia to, co widzi, z filozoficznymi koncepcjami, futurystycznymi wizjami i szuka odpowiedzi na pytanie nie tylko o przyszłość miast, ale i o przyszłość człowieka.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 8 listopada do 19 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Literackie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 0
lukaszmalkiewicz
11-11-2017 18:29
Sporo miast odwiedziłem w ostatnim czasie. Kolorową Barcelonę Gaudiego, wieczne miasto Rzym, słoneczne Porto, klimatyczną Wenecję czy ultranowoczesne Oslo. Każde z nich zachwyciło mnie w jakiś sposób, ale z Wami chciałbym się podzielić zdjęciem... naszej Warszawy! Dlaczego? - Dlatego, że wiele się zmieniło w ostatnim czasie w stolicy. Drapacze chmur rosną jak grzyby po deszczu, ścieżki rowerowe prowadzą już niemal wszędzie, a miasto staje się przyjazne. Oczywiście jest to tylko opinia kilkudniowego turysty, ale kiedyś mieszkałem w Warszawie i zapewniam Was, że było to trochę inne miasto. Podczas tego pobytu upodobałem sobie np. Plac Grzybowski. Jest typowo warszawski, tzn. trochę starej architektury, trochę szpetnych bloków, fontanna, stylowe ławki, zieleń, a w tle Pałac Kultury i nowoczesne wieżowce. Podoba mi się to miejsce i polecam je każdemu, kto chce odpocząć od zgiełku, ale jednocześnie czuć, że jest w wielkim mieście z wielką historią.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 256
silarek
11-11-2017 23:45
Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć "Tańczącego Domu" w Pradze projektu Franka Gehry'ego i Vlado Milunić. Może nie każdego przekonuje ta specyficzna forma architektoniczna ale obiekt ma w sobie coś niezwykłego, a w zestawieniu z historyczną już architekturą wygląda na tyle interesująco, że na długo zapada w pamięci.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1799
eMeLka
12-11-2017 16:57
Będąc na praktykach, miałam okazję zwiedzić wyspę Skiathos. Jak powszechnie wiadomo, w Grecji dominuje jeden styl architektoniczny. Białe, najwyżej trzy piętrowe budynki z dachami pokrytymi czerwoną dachówką, stojące wzdłuż wąskich, krętych uliczek prowadzących raz w górę raz w dół. Mnie bardzo spodobało się to urokliwe miasteczko właśnie dlatego, że jest takie jednolite. To tylko dodaje mu uroku.
Zdjęcie zrobione z punktu widokowego koło kościoła Agios Nikolaos

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 13
Maria
13-11-2017 13:06
Tajlandia, Bangkok

Miasto największych kontrastów jakie miałam okazje zobaczyć do tej pory. Fotografia zrobiona z balkonu hotelowego. Pierwszy plan - slumsy, których jest bardzo dużo w tym ogromnym mieście. Drugi plan - bogato zdobiona świątynia buddyjska, trzeci plan najmniej widoczny - nowoczesne wieże. W dalszej częscie Bangkoku, niewiele ponad 3 km od tego miejsca znajduje się biznesowe, bardzo bogate i rowijające się centrum miasta.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 654
Ela
13-11-2017 21:05
Katowice, Dąb. Kościół z XIX wieku i nowy business park.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
zdrowamarchewka
14-11-2017 17:40
Urząd Miasta W TYCHACH

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2188
Vianne
15-11-2017 20:26
Rosja jest krajem kontrastów, co widać na każdym kroku. Podróżując po rosyjskich miastach co i rusz natykamy się na najróżniejsze budowle sakralne, upchnięte często w miejscach, gdzie nigdy byśmy tego nie podejrzewali. Niewielkie cerkiewki wyrastają nam znienacka przed oczami np. gdy mijamy wieżowce Jekaterynburga, albo błądzimy po moskiewskim blokowisku:

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 911
Stefi
16-11-2017 11:36
Jakież one piękne
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 5
mitomo
15-11-2017 23:42
Miasta to nie tylko budynki, ale i ludzie, którzy w nich mieszkają i pracują.
Miasta żyją i ewoluują, ludzie się zmieniają. Najlepiej widać to w tych większych miejscowościach, w których łatwiej zaobserwować przeplatanie się różnych stylów architektonicznych. Berlin jest tego idealnym przykładem. Stojące obok siebie domy często zupełnie do siebie nie pasują. Ale ludzie są kreatywni i łatwo się adaptują. Na poniższym zdjęciu widzimy dwa budynki wzniesione w różnym stylu - oraz ludzi, którzy zaadoptowali przestrzeń wokół siebie na miarę swoich potrzeb. Przed budynkami widzimy więc zarówno market warzywny, przystanek autobusowy, jak i popularną sieć kawiarni.

Obrazek został usunięty ze zdalnego serwera.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1163
Patrycja
16-11-2017 08:30
Od czasu wizyty w Niemczech w 2015 roku mój ulubiony projekt to budynek Uniwersytetu w Lipsku (Paulinum). Powstał on w 2007 roku na miejscu średniowiecznego kościoła uniwersyteckiego, który przetrwał ponad pięć wieków i II wojnę światową i zniszczony został dopiero w 1968 r. w dobie reżimu komunistycznego. Budynek zafascynował mnie formą, która nawiązuje do kształtu dawnego kościoła, z gotycką fasadą na czele. Według mnie takie upamiętnienie zabytku, którego już nie ma, przywraca go pamięci miasta. Na dodatek podoba mi się, że to miejsce nie jest oderwane od rzeczywistości ale tętni życiem, jest pełne studentów. Taki projekt powinien być inspiracją!

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1399
Tina
16-11-2017 14:01
Też mi się spodobał!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 126
bilik_lca
17-11-2017 16:34
Legnica - LBC wciśnięta pomiędzy stare kamienice

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd