Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851730 czytelników
1869 dyskusji
118186 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Nastoletnia bohaterka kryminału - wygraj książkę "Miasto świętych i złodziei".

Nastoletnia bohaterka kryminału - wygraj książkę "Miasto świętych i złodziei".

Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego domu. Matka Tiny szybko znalazła pracę jako pokojówka w domu wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście. Tina szybko dowiaduje się, że swoją fortunę Greyhillowie zbudowali na korupcji i przestępczym życiu. Kiedy jej matka zostaje znaleziona martwa w gabinecie pana Greyhilla, od razu ma pewność, kto jest sprawcą morderstwa. Spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla lokalnego gangu. To właśnie ta praca ostatecznie pozwala jej wrócić do posiadłości Greyhillów, gdzie będzie mogła wcielić w życie długo wyczekiwaną zemstę.


Tina to odważna bohaterka, współczesna wersja Robin Hooda. Wyobraźcie sobie, że tak jak Natalie C. Andrews napisaliście kryminał dla młodzieży, w którym główną bohaterką jest nastoletnia dziewczyna. Opiszcie wygląd i charakter Waszej postaci, z którą czytelnicy będą chcieli się utożsamić. Jakie przygody dla niej zaplanowaliście?


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Miasto świętych i złodziei - Jacek Skowroński

Miasto świętych i złodziei

Autor: Natalie C. Anderson

Połączenie Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet z Zaginioną dziewczyną w zniewalającym kryminale, którego akcja osadzona jest w Kenii. W cieniach miasta Sangui żyje dziewczyna, która nie istnieje. Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego domu. Matka Tiny szybko znalazła pracę jako pokojówka w domu wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście. Tina szybko dowiaduje się, że swoją fortunę Greyhillowie zbudowali na korupcji i przestępczym życiu. Kiedy więc jej matka zostaje znaleziona martwa w gabinecie pana Greyhilla, od razu ma pewność, kto jest sprawcą morderstwa. Targana żądzą zemsty, Tina spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla Goondan, lokalnego gangu. To właśnie ta praca ostatecznie pozwala jej wrócić do posiadłości Greyhillów, gdzie będzie mogła wcielić w życie długo wyczekiwaną zemstę. Ale gdy tylko dziewczyna przekracza próg okazałej rezydencji, odzywa się ból starych ran, a wspomnienie dawnych przyjaźni wprawia w ruch niebezpieczny bieg zdarzeń, które mogą kosztować Tinę życie. Czy chęć odkrycia niewiarygodnej prawdy o zabójstwie matki − i o jego powodach − pozwoli bohaterce przetrwać lawinę wydarzeń? Wyróżnienia dla Miasta świętych i złodziei: Amazon — najlepsza książka miesiąca w styczniu 2017 Barnes & Noble — wybór do programu Odkryj Wspaniałych Nowych Pisarzy Barnes & Noble — najbardziej oczekiwany debiut wśród powieści młodzieżowych 2017 roku Apple iBooks — pozycja na liście najlepszych książek w styczniu 2017 Indie — pozycja na liście wartych uwagi książek dla dzieci, zima 2016-2017 Indies Introduce — pozycja na liście książek na zimę/wiosnę 2017 Teen Vogue — najlepsza nowa książka młodzieżowa w styczniu 2017 Bustle — najlepsza książka młodzieżowa w styczniu 2017 „Miasto świętych i złodziei to pełna zwrotów akcji i zaskakujących tajemnic powieść, której nie będziesz w stanie odłożyć, póki nie przeczytasz ostatniej strony.” The New York Times „Trzymająca w napięciu historia zemsty”. US Weekly „Mroczny thriller autorstwa Anderson spodoba się czytelnikom, którzy preferują tajemnice o wymiarze politycznym oraz grę o wysokie stawki, a zarazem tym osobom, które wolą rozwiązania w odcieniach szarości od tych czarno-białych”. The Horn Book

Regulamin
  • Konkurs trwa od 3 listopada do 12 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Initium.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 179
k-jak-kajak
12-11-2017 21:07
Wcielając się w pisarkę kryminalnej powieści dla młodzieży moja główna bohaterka miałaby nie więcej niż 16 lat, potem niestety w liceum traci się trochę bystrość umysłu, a ona byłaby niezwykle bystra, inteligenta, przebiegła, sprytna, spostrzegawcza i szybka zarówno w ruchach jak i w myśleniu. Byłaby wolna od uzależnień by nic jej nie ograniczało. Jedynym bez czego nie mogłaby żyć to tropienie, obserwacja. Z wyglądu wyglądałaby jak przecięta dziewczyna a je wzrok był dość tępy by nie sprawiała wrażenia osoby zagrażającej komukolwiek swoją wiedzą i spostrzegawczością. Postury wątłej i wzrostu średniego by nie przyciągać niepożądanych spojrzeń.
Każda jej przygoda wiązałaby się z wielkim niebezpieczeństwem i wymagałaby od niej dużo wysiłku. Na przykład wytropienie seryjnego mordercy psychopaty, odkrycie kto próbował zabić premiera czy dojść kto tworzy zorganizowaną grupę terrorystyczną w jej mieście i co zamierzają zrobić. Na każdym kroku towarzyszyłby jej dreszcz emocji i przypływ adrenaliny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 186
mandragora
12-11-2017 21:57
Moja bohaterka ma na imię Ania. Ma brązowe oczy i włosy (dawno temu zauważyłam braki w brązowowłosych i brązowookich bohaterkach powieści. Smuci mnie, że dziewczyny w książkach zawsze mają wyjątkowe kolory włosów i oczu). Jest średniego wzrostu oraz nosi rozmiar 38. Chodzi do pierwszej klasy liceum w małym miasteczku. Ma trzy bliskie przyjaciółki, które zna od przedszkola. Ania jest zakochana w koledze z klasy. Bohaterka jest odrobinę nieśmiała, przez to nigdy z nim nie rozmawia. Ania uwielbia czytać i oglądać kryminały. W wolne dni (i nie tylko) namiętnie ogląda seriale kryminalne. Dzięki inteligencji oraz umiejętności logicznego myślenia zwykle rozwiązuje zagadkę, zanim zrobi to detektyw. Bohaterka sama wymyśla zagadkowe historie. Jest bardzo kreatywna. Przyjaciółki Ani uwielbiają czytać jej opowiadania. Czasami wytykają jej błędy. Wiedzą, że Ania nie obrazi się, jeśli trochę skrytykują jej dzieła. Bohaterka zawsze bierze do serca ich rady i stara się pisać lepiej. Dziewczyny są lojalne wobec siebie i zawsze mogą na siebie liczyć.
W liceum, do którego chodzi, Ania dojdzie do tajemniczego morderstwa. Zamordowana zostanie chodząca do ostatniej klasy, siostra przyjaciółki bohaterki. Do morderstwa dojdzie podczas dnia maturzysty. Ania szybko zorientuje się, że morderca zabił niewłaściwą osobę. Prawdziwym celem zabójcy jest jej sąsiadka . Rodzina zamordowaniem dziewczyny zatrudnia detektywa. Ania będzie chciała pomóc mu w śledztwie. Razem będą próbowali rozwiązać sprawę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1439
BlackLady
12-11-2017 23:19
Poznajcie Tosię, siedemnastoletnią mieszkankę Krakowa. To urocza dziewczyna, w której uśmiechu zakochał się już pewnie niejeden chłopak. Nie ma co się dziwić, mało kto może się pochwalić tak spektakularnymi dołeczkami.
Tosia jest przeciętnego wzrostu, raczej szczupła. Jej włosy są plątaniną brązowych loków. W jej zielonych oczach widać wszystkie myśli i emocje... choć może to tylko pozory?
Ta młoda dziewczyna choć dopiero wkracza w dorosłość już przeżyła niejedno. Może te doświadczenia sprawiły, że jest raczej skryta i ostrożna. Tylko wśród zaufanych przyjaciół jest wulkanem energii i radości. Jednak nawet dla nich już nie tańczy i nie gra na fortepianie. Kiedyś te pasje zaszczepili w niej rodzice: zawodowy muzyk i tancerka. Jednak wszystko zmieniło się po wypadku, w którym Tosia straciła serce do muzyki i tańca, a jej rodzice stracili życie.
Dziś Tosia mieszka u swojego wuja, brata mamy. Mimo, że jest otaczana opieką i miłością nie może pogodzić się z odejściem rodziców. Wciąż nie daje jej również spokoju jedyne wspomnienie z wypadku... Kobiecy głos i światło latarki świecące prosto na nią tuż po tym jak uderzyli w drzewo. A przecież znalazł ich mężczyzna. W dodatku jak w nowiutkim aucie mógł się tak szybko zepsuć hamulec? Tyle pytań i niejasności, a tak mało odpowiedzi. Ale Tosia się nie podda... Rozwikła tę zagadkę. Znajdzie winnych śmierci jej rodziców.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
14-11-2017 12:30
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

BlackLady
Z__
Mair
Gosiaczek
Wicia

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 33
Gosiaczek
14-11-2017 12:52
Bardzo dziękuję za wyróżnienie :) Gratulacje dla pozostałych laureatów :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
14-11-2017 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd