Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851730 czytelników
1869 dyskusji
118186 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Nastoletnia bohaterka kryminału - wygraj książkę "Miasto świętych i złodziei".

Nastoletnia bohaterka kryminału - wygraj książkę "Miasto świętych i złodziei".

Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego domu. Matka Tiny szybko znalazła pracę jako pokojówka w domu wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście. Tina szybko dowiaduje się, że swoją fortunę Greyhillowie zbudowali na korupcji i przestępczym życiu. Kiedy jej matka zostaje znaleziona martwa w gabinecie pana Greyhilla, od razu ma pewność, kto jest sprawcą morderstwa. Spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla lokalnego gangu. To właśnie ta praca ostatecznie pozwala jej wrócić do posiadłości Greyhillów, gdzie będzie mogła wcielić w życie długo wyczekiwaną zemstę.


Tina to odważna bohaterka, współczesna wersja Robin Hooda. Wyobraźcie sobie, że tak jak Natalie C. Andrews napisaliście kryminał dla młodzieży, w którym główną bohaterką jest nastoletnia dziewczyna. Opiszcie wygląd i charakter Waszej postaci, z którą czytelnicy będą chcieli się utożsamić. Jakie przygody dla niej zaplanowaliście?


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Miasto świętych i złodziei - Jacek Skowroński

Miasto świętych i złodziei

Autor: Natalie C. Anderson

Połączenie Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet z Zaginioną dziewczyną w zniewalającym kryminale, którego akcja osadzona jest w Kenii. W cieniach miasta Sangui żyje dziewczyna, która nie istnieje. Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego domu. Matka Tiny szybko znalazła pracę jako pokojówka w domu wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście. Tina szybko dowiaduje się, że swoją fortunę Greyhillowie zbudowali na korupcji i przestępczym życiu. Kiedy więc jej matka zostaje znaleziona martwa w gabinecie pana Greyhilla, od razu ma pewność, kto jest sprawcą morderstwa. Targana żądzą zemsty, Tina spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla Goondan, lokalnego gangu. To właśnie ta praca ostatecznie pozwala jej wrócić do posiadłości Greyhillów, gdzie będzie mogła wcielić w życie długo wyczekiwaną zemstę. Ale gdy tylko dziewczyna przekracza próg okazałej rezydencji, odzywa się ból starych ran, a wspomnienie dawnych przyjaźni wprawia w ruch niebezpieczny bieg zdarzeń, które mogą kosztować Tinę życie. Czy chęć odkrycia niewiarygodnej prawdy o zabójstwie matki − i o jego powodach − pozwoli bohaterce przetrwać lawinę wydarzeń? Wyróżnienia dla Miasta świętych i złodziei: Amazon — najlepsza książka miesiąca w styczniu 2017 Barnes & Noble — wybór do programu Odkryj Wspaniałych Nowych Pisarzy Barnes & Noble — najbardziej oczekiwany debiut wśród powieści młodzieżowych 2017 roku Apple iBooks — pozycja na liście najlepszych książek w styczniu 2017 Indie — pozycja na liście wartych uwagi książek dla dzieci, zima 2016-2017 Indies Introduce — pozycja na liście książek na zimę/wiosnę 2017 Teen Vogue — najlepsza nowa książka młodzieżowa w styczniu 2017 Bustle — najlepsza książka młodzieżowa w styczniu 2017 „Miasto świętych i złodziei to pełna zwrotów akcji i zaskakujących tajemnic powieść, której nie będziesz w stanie odłożyć, póki nie przeczytasz ostatniej strony.” The New York Times „Trzymająca w napięciu historia zemsty”. US Weekly „Mroczny thriller autorstwa Anderson spodoba się czytelnikom, którzy preferują tajemnice o wymiarze politycznym oraz grę o wysokie stawki, a zarazem tym osobom, które wolą rozwiązania w odcieniach szarości od tych czarno-białych”. The Horn Book

Regulamin
  • Konkurs trwa od 3 listopada do 12 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Initium.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1799
eMeLka
11-11-2017 22:30
Duże, zielone oczy, niewielki, zgrabny nos oraz jej niezbyt pełne usta niczym nie wyróżniały tej niezwykle niskiej blondynki. Dlatego, gdy ubrana w granatowe spodnie, ciemnofioletową płócienną koszulę oraz czarną pelerynę przemykała wąskimi uliczkami portowego miasteczka, nikt nie zwrócił na nią najmniejszej uwagi. Dopiero gdy dotarła do na wpół rozpadającego się domostwa, trzymając w garści jeszcze ciepłe bułeczki, ktoś ją zauważył. I to tylko dlatego, że miała coś, czego wszyscy potrzebowali.
Aida rozdzielała między wszystkich to, co udało jej się zdobyć, kiedy podszedł do niej jej wierny przyjaciel, z którym często wyruszała na tak zwane "łowy". Był jej prawą ręką i gdy musiała udać się na jakiś czas w dalszą część miasta, powierzała mu pod opiekę całą tę zgraję.
- Mamy problem - powiedział. - Z naszego osiedla w niewyjaśnionych okolicznościach znikają ludzie. I to ze wszystkich warstw społecznych. Od nas zginęły już dwie osoby.
Aida podniosła na niego swoje wielkie zielone oczy. Nie mogła pozwolić, żeby niewinnym ludziom stała się krzywda.
- Zbierz ludzi. Jutro z samego rana wyruszamy na poszukiwania Naszych -
powiedziała, po czym odwróciła się na pięcie i odeszła w swoją stronę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 117
Helamela
12-11-2017 09:42
Izabela jest przeciętną pod względem urody pietnastolatką. Ma krótkie czarne włosy, kształtny nosek, małe usta i odstające uszy. Jest trochę niższa niż większość jej rówieśników. Cechuje ją duża zwinność i szybkość. Ułożona, kulturalna, miła i dobrze wychowana jedynaczka.
Pewnego dnia do domu Izabeli przychodzi policja. Dowiaduje się, że jej rodzice umarli w wypadku samochodowym. Iza jest załamana i słyszy tylko pojedyncze słowa wydobywające się z ust policjanta: dom dziecka, brak dalekiej rodziny, samotność.
Do Izabeli dotarło, że już nie będzie tak jak dawniej, że trafi do sierocińca.
Po kilku dniach pobytu w domu dziecka dziewczyna zauważa niepokojące żeczy. Ma wrażenie, że jej pokój był o wiele większy na początku pobytu. Rośliny zdawają się przemieszczać, a do tego ktoś ciągle podbiera wszystkim dzieciom żeczy, a gdy idzie do łazienki z kranów zaczyna się lać woda, której nie da sie zakręcić. Co ma do tego mapa znaleziona pod łóżkiem? Co jest nie tak z tym chłopakiem? Czemu tylko ona to zauważa?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1532
Konik
12-11-2017 12:25
Wyobraźmy sobie prostą 16-letnią dziewczynę Lilę, o niemal złotych włosach i niebieskich oczach. Która od najmłodszych lat marzy zostać detektywem. Każdy wieczór spędza na czytaniu powieści kryminalnych wyobrażając sobie że to właśnie ona rozwiązuje zagadki. Pewnego dnia wracając ze szkoły znajduje w domu wielki diament, na dodatek jej rodzice zniknęli. Lila postanawia znaleźć rodziców i oddać piękny kamień. Ale nic w życiu nie jest proste, nawet znalezienie policji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 767
ogarbejbe
12-11-2017 14:26
Kaja. Normalna, nastolatka. Blond włosy, długie nogi, apart na zęby. Rodzice klasa średnia- mama nauczycielka, a ojciec bankowiec. Najlepsza przyjaciółka ma pieniędzy jak lodu. Pewnego dnia zaginęla. Handel ludzmi? Ucieczka? A moze coś więcej. Kaja musi to rozgryźć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 86
IzkaKa
12-11-2017 15:40
15letnia Nina, szczupła, wysoka dziewczyna, do tej pory pozbawiona kobiecych kształtów. Być może to nie kwestia wieku tylko uwarunkowań genetycznych. Odziedziczyła po rodzinie chyba wszystkie najgorsze cechy. Lekko garbaty nos, mysie, słabe włosy i ponadprzeciętny wzrost, przez który zawsze chodzi lekko przygarbiona. Stopy w rozmiarze 40, duże dłonie o długich palcach i wystające kości biodrowe. Jedyną rzeczą, którą lubi w swoim wyglądzie, są oczy - duże, niebieskie o głębokim spojrzeniu. Takie miała prababcia – Janina – po której odziedziczyła też imię. Woli jednak jego skróconą wersją.

Nina nie dogaduje się z rodziną. Powoli zaczyna wchodzić w okres buntu. Ojciec czepia się o chłopaków, z którymi wychodzi, matka nie toleruje fajek, które pali zaraz przed powrotem do domu, młodszy brat jest rozpuszczonym bachorem. Zdanie „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach” sprawdza się u niej fantastycznie.

Gdy pewnego wtorku wraca ze szkoły do domu, słyszy, że ojciec jest w garażu. Postanawia zapytać czemu o tej porze nie jest w pracy i gdy wchodzi, widzi wiadro z zakrwawionymi szmatami. Ojciec uparcie próbuje doczyścić bagażnik. Gdy zauważa Ninę, blednie.
- Nic nie widziałaś. Nie pytaj. To dla Twojego dobra – ucina temat. Godzinę później znika. W garażu nie ma już wiadra.

Gdzie jest ojciec? Co zrobił? Dlaczego matka nie chce zgłosić zaginięcia na policję? Musi się dowiedzieć co się stało.
Czy to co odkryje oddali ją jeszcze bardziej od rodziny, czy może wręcz przeciwnie?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 150
Maleństwo
12-11-2017 15:51
Diana to wysoka 19-latka o mocnej budowie ciała i hardym spojrzeniu, jej wzrost tylko dodaje jej urody i mocy. Postawne ciało Diany idealnie współgra z jej gęstymi, czarnymi włosami i oczami w kolorze węgla. Za tą piękną czarnulką o lekko opalonej cerze ogląda się wielu mężczyzn, gdyż wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, chociaż ona nie przywiązuje do tego wagi, woli omijać mężczyzn z daleka. Na ogół Diana to gadatliwa, zawsze roześmiana nastolatka, jednak w chwilach gniewu potrafi być groźna i każdy, kto ją zna, stara się jej nie denerwować. Poza tym jest porywcza i nie przejmuje się nigdy konsekwencjami swoich czynów.
Przez gniew i porywczość Diana wpakowała się w kłopoty. Zaczęło się od tego, jak wracała nocą do domu od koleżanki, musiała przejść przez ciemny park, zawsze tamtędy chodziła, jednak tym razem usłyszała krzyki. Szybko pobiegła do źródła dźwięków i ujrzała dwóch mężczyzn kopiących trzeciego, skulonego na trawie. Niewiele myśląc, rzuciła mu się na ratunek, a element zaskoczenia, jej sprawność fizyczna i kursy samoobrony zadziałały na jej korzyść. Nie bez znaczenia było też to, ze jej przeciwnicy byli podchmieleni i mieli spowolnione ruchy. Przegoniwszy ich Diana wróciła do domu, słysząc groźby, że jeszcze się przekona, z kim zadarła.
Cztery dni później zastała w domu ciała swoich rodziców. Policja wyznaczyła ją jako główną podejrzaną, a do rozprawy został miesiąc. Diana musi więc sama dowiedzieć się, co się wydarzyło, zanim zostanie skazana.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
Mateusz
12-11-2017 18:41
Ania byłaby spokojną dziewczyną, która raczej trzyma się na uboczu. Czarne włosy, brązowe oczy i średni wzrost. Normalna dziewczyna, bez wyjątkowych zainteresowań czy zdolności. Przynajmniej dla otaczających ją ludzi. Jednak Ania potrafi słuchać i zapamiętywać, notuje każdą emocję i sposoby myślenia innych. Potrafi także powtarzać je bezbłędnie. Wie jak poprawić komuś humor i w jaki sposób go zepsuć. Jest jednak sprytna i sama nie podejmuje działań. Do własnych celów posługuje się innymi. Potrafi tak zorganizować sytuację, że pozostali stają się nieświadomymi lalkami w jej ręku.
Prawdziwym wyzwaniem jest jednak świat dorosłych. Jej najbliższa koleżanka, Gosia, jest bita przez swojego ojca. Nikt nie chce tego widzieć ani reagować. Jej tata jest komendantem policji i jedynym żywicielem rodziny. Jak znaleźć Gosi nowego ojca i uratować ją przed gniewem poprzedniego?
A jej osobiste sprawy? Michał, w którym kocha się Ania, jest zainteresowany inną dziewczyną. Ania nie ma nic przeciwko niej, jest bardzo miła i uczynna. Jednak przeszkadza jej w miłości. Całkiem przypadkiem Ania dowiaduje się o drugim życiu dziewczyny. Niechcący odkrywa cały przemysł polegający na zmuszaniu do prostytucji młodych dziewczyn. Najgorsze, że wszyscy o tym wiedzą a patronuje im, nie kto inny, jak komendant policji. Jak rozegrać sytuację, aby nikogo nie zranić a osiągnąć swój cel?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 26
Martina
12-11-2017 19:54
Chciałabym aby bohaterka mojej powieści była zupełnie niepozorna, ledwie dostrzegalna w tłumie. Dlaczego? Bo prawdziwa piękno nie zawsze musi być utożsamiane z wyglądem zewnętrznym.

Na kartkach mojej książki, Kaśka to nastoletnia dziewczyna, niezbyt wysoka, ale i niezbyt niska. Jej twarz pokryta jest delikatnymi piegami, a włosy ścięte do ramion połyskują w słońcu w kolorze miedzi. Oczy mojej bohaterki są w przepięknym jantarowym odcieniu i to one najczęściej zdradzają co w niej drzemie. W kwestii charakteru Kaśka to typowa rozważna i romantyczna, z jednej strony cechuje ją uporządkowane i przemyślane działanie, z drugiej bogata wyobraźnia nie pozwala jej przestać śnić na jawie, marzyć.
Chciałabym stworzyć historię, w której moja bohaterka zmaga się z typowo nastoletnimi problemami, do których na pewno należy przystojny chłopak ze starszej klasy, złośliwy nauczyciel chemii, za małe kieszonkowe, czy też kłótnia z przyjaciółką. Ogromnie ucieszyłoby mnie gdyby udało mi się pokazać jak dzięki szlachetnym wartościom takimi jak szczerość, przyjaźń, miłość czy też zaufanie, Kaśce udaje się wszystkie problemy przezwyciężyć.

Kto wie, być może stworzę poradnik, a nie powieść? W każdym razie historię na pewno będzie się czytało przez bursztynowe oczy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 22
Wicia
12-11-2017 19:55
Z chęcią wybrałabym nastolatkę, którą sama niegdyś byłam i z którą może utożsamić się także wiele dziewczyn na świecie. Trochę zagubioną, z milionem problemów, które w jej niewykształconej jeszcze głowie urastają do monstrualnych wielkości i utrudniają jej zdrowy osąd rzeczywistości. Ubrana niedbale i z bardzo oryginalną fryzurą, masą przypinek i małym plecakiem, w którym skrywałaby swoje marzenia i tajemnice. Chciałabym, aby była właśnie taka, bo taka jest większość nastolatek- buntują się i nie rozumieją świata dookoła nich, są rozgoryczone, czasem smutne, nie znajdą własnej drogi i nie wiedzą, jak ją odnaleźć. Taka nastolatka z pewnością byłaby idealnym odzwierciedleniem pokolenia młodych ludzi, którzy zmagają się z wieloma problemami, często samotni i zamknięcie we własnym świecie… Mimo, iż ma to być kryminał, chciałabym jednak, aby moja bohaterka miała także w sobie wiele pokładów energii. Myślę, że to dałoby czytelnikom bardzo przyjemny komunikat- że nawet w historii mrożącej krew w żyłach trzeba dawać z siebie wszystko! Myślę, że wśród mrocznych i posępnych książek o nastolatkach potrzebne jest takie urozmaicenie! Jest jeszcze jedna cecha, którą nadałabym bohaterce mojej powieści- niezłomność. W dążeniu do spełnienia marzeń, do rozwiązania problemów, do odkrywania prawdy, do wychodzenia nawet z największych tarapatów- myślę, że każdy nastolatek powinien wiedzieć, że upór i dążenie ciężką pracą do celu sprawiają, że wszystko jest dla nas możliwe!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 20
Książkoholiczka
12-11-2017 20:55
Moja bohaterka to Fumiko. Piętnastoletnia Japonka z Tokio. Przeciętnego wzrostu, przeciętnej figury, czarnowłosa i brązowooka. Ubiera się ładnie lub brzydko, przyciąga spojrzenia lub budzi odrazę, wyróżnia się z tłumu lub jest niezauważalna - zależnie od tego, co chce osiągnąć i czego aktualnie potrzebuje. Wyćwiczona w sztukach walki, bystra i oczytana. Z niespokojną przeszłością i niepewnym jutrem. Od dziecka zamieszana w niezbyt czyste interesy swoich rodziców, dotychczas była jednak zbyt mała, żeby komukolwiek mogło to przeszkadzać. Teraz wszystko się zmienia. Rodzice inaczej na nią patrzą, coraz bardziej uważają na słowa, coraz bardziej ją kontrolują. Na ulicach swojego miasta coraz częściej ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. A niektórzy wyraźnie dają jej odczuć, że wie zbyt dużo i coś z tym trzeba zrobić... Kiedy rodzice podejmują decyzję o nagłym wyjeździe z kraju jest przekonana, że sytuacja skomplikowała się na tyle, że jest w poważnych tarapatach. Kiedy wysyłają ją na lotnisko samą, jest bardziej niż przekonana. Czy wyjedzie? Czy zdobywane od małego doświadczenie w półświatku i chęć przygody zatrzymają ją w kraju? I czy niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie, ucieczka od kryminalnej przeszłości i niemal wszechwładnych jego przedstawicieli jest w ogóle możliwa? Fumiko musi zmierzyć się z decyzjami swoich rodziców, swoimi, a przede wszystkim z czymś, czego się nie spodziewała – z dorastaniem i wszystkim tym, co z tym szczególnym etapem w życiu jest związane.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd