Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
850850 czytelników
1865 dyskusji
117962 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Jedzenie z Instagrama - wygraj książkę "Idealne życie".

Jedzenie z Instagrama - wygraj ksiązkę "Idealne życie".

Autumn Carpenter każdego dnia obserwuje życie McMullenów. Z zazdrością przygląda się idealnej rodzinie wychowującej troje pięknych dzieci. Pewnego dnia okoliczności zmuszają ją do podjęcia ryzykownej decyzji. Musi jeszcze bardziej zbliżyć się do rodziny McMullenów. Wtedy zdaje sobie sprawę, że pozory mylą - idealne życie to mrzonka, rodzin bez skazy nie ma, a piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety.

 
Bohaterka książki ma obsesję na punkcie idealnej rodziny. Obserwuje ich w social mediach, śledząc każde opublikowane wydarzenie. Zwłaszcza, że ma czego zazdrościć, bo McMullenowie wiodą życie jak z nowoczesnego katalogu. Gdybyście mogli przenieść do swojego życia jedną rzecz z oglądanych w internecie perfekcyjnych fotografii, co by to było? Element wystroju mieszkania? Sposób ubierania się? A może idealnie wyglądające posiłki? Możecie załączyć link do opisywanego zdjęcia. Nie będzie brany pod uwagę w limicie znaków.  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Idealne życie - Jacek Skowroński

Idealne życie

Autor: Minka Kent

Autumn Carpenter patrzy. Każdego dnia obserwuje życie McMullenów. Z zazdrością przygląda się idealnej rodzinie wychowującej troje pięknych dzieci. Każde urodziny, każda podróż, każdy dzień – Autumn zawsze jest z nimi. Tyle że nikt o tym nie wie. Nikt nie podejrzewa, że coś w tej rodzinie należy do niej. Pewnego dnia okoliczności zmuszają ją do podjęcia ryzykownej decyzji. Musi jeszcze bardziej zbliżyć się do rodziny McMullenów. Wtedy zdaje sobie sprawę, że pozory mylą. Idealne życie to mrzonka, rodzin bez skazy nie ma. A piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 października do 17 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 150
Maleństwo
11-10-2017 17:44
Z wielką chęcią przeniosłabym do swojego życia ludzi, ale nie byle jakich, żadnego Pana Zenka, Stefana, czy Gienka, lecz ludzi o genialnych zdolnościach. Są na świecie osoby, które wynikami swojej pracy leją miód na me serce, doprowadzają umysł i ciało do stanu głębokiej ekstazy. Ci ludzie są unikatowi i niezbędni w moim życiu. Czym się wyróżniają? Robią takie rzeczy:
http://img.joemonster.org/images/vad/img_35074/0a9686a3dbd60b868e07118c19579378.jpg
Perfekcjoniści. Kocham patrzeć na wszelkie galerie zdjęć o tytule "raj perfekcjonistów" i podziwiam ludzi, którzy swoją pracą i zmysłem estetyki potrafią stworzyć nieomal dzieło sztuki. Dla mnie taki perfekcjonizm jest sztuką najwyższą, dlatego osobę, która powpinałaby tak kable w moim domu bez najmniejszej żenady wielbiłabym na kolanach. Po prostu padłabym przed nią na twarz, a przy efekcie pracy geniusza urządziłabym chyba ołtarzyk, a już na pewno miejsce odpoczynku i ukojenia nerwów. Tak mi z tym widokiem dobrze, że nie potrafiłabym już normalnie funkcjonować bez podpatrywania idealnych zdjęć, a mając w domu takie cudo byłabym zachwycona do końca życia. Tak, wiem, to już prawie obsesja ;).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 92
oranzada16
11-10-2017 18:18
Z perfekcyjnych obrazkow w internecie przeniosła bym na pewno te niesamowicie wyglądające łazienki jak dzieła sztuki z ogromnymi wannami, mozaikami, podswietlanymi sufitami, widokami zapierajace dech w piersiach za oknem oraz te ogromne łóżka z mięciutkimi kocykami jak najdelikatniejsze futerko.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 315
MamaNaPetardzie
11-10-2017 21:41
Gdybym mogła urzeczywistnić jedną rzecz oglądaną na internecie byłby to pokój relaxu z regałami książek aż pod sufit z wygodym fotelem na środku. Idealne miejsce dla mnie do mojego odpoczynku i do ucieczki w świat książek. Moje największe marzenie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 561
foxterier16
11-10-2017 22:34
http://www.monikahoyt.com/wp-content/uploads/2013/12/couple-with-socks.jpg

Szczerze to potrzeba mi tylko tyle. Wspólnych wieczorów przed kominkiem, z dobrą książką i kubkiem gorącej herbaty. Nas w ciszy wsłuchanych w trzaskanie ognia, otulonych kocem, uśmiechniętych. Nas razem. Obok. Dłoń w dłoni. I moja głowa na twoim ramieniu. I nasze stopy ogrzewane ciepłym płomieniem, w śmiesznych skarpetkach. I płomień w naszych sercach.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2737
Ela
12-10-2017 11:42
Właściwie to nie wiem bo nie śledzę żadnego konta na Instagramie. Niczego nie przeniosłabym do swojego życia, bo to nie jest prawdziwe życie. Mogę mojemu kotu zrobić 100 zdjęć i na jednym w końcu będzie wyglądał jak słodki kociak, ale to nie zmieni tego, że w prawdziwym życiu to demon wcielony i potrzebuje egzorcysty. To tylko ładne obrazki, jak katalogi gdzie dzieci są zawsze uśmiechnięte, jedzenie kolorowe, a pośladki jędrne. Wzorowanie się na zdjęciach z Instagrama to dążenie do nierealnych ideałów i frustracja - "Skoro ona może to czemu ja nie?". Bo ona zrobiła 100 zdjęć, pod odpowiednim kątem, z odpowiednim oświetleniem i odpowiednimi filtrami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 72
Goga
12-10-2017 15:18
Nie mam konta na instagramie, bo szkoda mi czasu na podglądanie życia innych osób. Jednak zdarza mi się buszować w internecie i zawsze zatrzymują mnie zdjęcia pięknych miejsc. Gdy oglądam niesamowite zachody słońca, błękitne laguny lub zdjęcia wielkich miast nocą, zawsze mam ochotę sie tam znaleźć.
Kiedyś przeglądałam katalog hoteli na różnych egzotycznych wyspach. Jeden bardzo mi się spodobał i dopiero mąż zgasił mój entuzjazm, oświadczająć że mieszkaliśmy już w tym hotelu. Zdjęcie było dość mocno podrasowane i zdecydowanie odbiegało od rzeczywistości :)
Ale nawet ta historia nie wyleczyła mnie z tęsknoty za podróżami i pięknymi miejscami.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 253
Cathleen
12-10-2017 20:42
Świat opanował Facebook i Instagram!! Codziennie bombardują nas fotki znajomych, celebrytów oraz miliony nieznajomych ludzi, którzy pokazują swoje "idealne" życie. Przez to dużo osób wpada w kompleksy, bo wydaje im się, że nie prowadzi tak ekskluzywnego życia, nie ma tak fantastycznych wyjazdów, super pracy, cudownego związku itp, co w dużej mierze często jest tylko koloryzowane przez twórców zdjęć... I dlatego nie nie biorę wszystkiego do siebie, nie obserwuje obsesyjnie nikogo, bo czasem (często!) można się nieźle nabrać, a okazuje się, że to my mamy lepiej. Bądźmy sami dla siebie inspiracją !! :):)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 25
ansur
12-10-2017 22:36
http://blog.scandikids.pl/wasz-instagram-glammybaby/kosz-triangles-ferm-living-naklejki-krople-sklep-scandikids-glammybaby/

Pokój dziecka. Żeby pokój dziecka wyglądał jak prosto z katalogu, a nie jak po przejściu tajfunu i stada słoni. Chociaż raz w tygodniu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 751
livrek
13-10-2017 10:01
Idealne życie – to takie moje, tu i teraz. Z moimi drobnymi niedoskonałościami codzienności, z książkami w moim pokoju, fotografiami zatrzymanych chwil szczęścia na ścianach, ludźmi wokół i herbatą z wyszczerbionego kubka. Z moim wewnętrznym przekonaniem, że wiele mogę i gdy tylko chcę tego dokonam małymi kroczkami. Przezwyciężanie codziennych przeciwności, trudności. To relacje, o które dbam i które rozwijam.
I tylko czasem tęsknię do podróży, do rzucenia tego wszystkiego i ruszenia w świat z kimś (tym najważniejszym kimś) ramię w ramię. To eksplorowanie, doświadczanie, dawanie siebie innym. Bycie w Drodze, pokonywanie kilometrów – na piechotę, samochodem, rowerem, czy konno. To czas, który inwestujemy w to szczęście; w ten ideał, którego wyobrażenie jest w nas. To chwile odpoczynku, łapania oddechu na następne i jeszcze następne, na więcej, na dłużej, na dalej… To życie, w które wyruszamy, co dnia.
I tylko od nas zależy gdzie…

https://www.instagram.com/p/BT0vM-WFf71/?hl=pl&taken-by=busemprzezswiat
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 86
Weronika
13-10-2017 11:51
Jest wiele idealnych profili na Instagramie. Bardzo często podzielone są one na kategorie np.: jedzenie, podróże, moda, kosmetyki. Każdy z nich jest perfekcyjny i bez żadnej skazy. Ci ludzie każdego dnia pokazują nam swoje życie bez jakichkolwiek smutków, nerwów - u nich tego nie ma. To właśnie chciałabym przenieść do swojego życia. Uśmiech każdego dnia na twarzy - bez względu na wszystko.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd