Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
850850 czytelników
1865 dyskusji
117962 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Człowiek, który igrał z książkami - wygraj książkę "Mężczyzna, który gonił swój cień".

Człowiek, który igrał z książkami - wygraj książkę "Mężczyzna, który gonił swój cień".

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Wraz z Mikaelem Blomkvistem dotrze tam, gdzie szaleństwo naukowca i brutalne nadużycia władzy splotły się w jedno. Nie wszyscy wyjdą z tego cało.

 
Wszystkie części sagi Millenium zatytułowano w ten sam, charakterystyczny sposób. Stwórzcie zdanie w podobnej konwencji, wykorzystując zaimek „który”, by opisać siebie samych. Nie zapomnijcie dodać wyjaśnienia rodem z okładki książki! Czytelnicy, którzy macie odwagę stanąć w szranki i brać udział w konkursach – do dzieła!  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Mężczyzna, który gonił swój cień - Jacek Skowroński

Mężczyzna, który gonił swój cień

Autor: David Lagercrantz

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest rozwiązania tajemnicy, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo. Wraz z Mikaelem Blomkvistem dotrze tam, gdzie szaleństwo naukowca i brutalne nadużycia władzy splotły się w jedno. Nie wszyscy wyjdą z tego cało. Mężczyzna, który gonił swój cień, piąta książka w serii Millennium, to złożona i wciągająca powieść osnuta wokół kwestii honoru, tajemnic badań genetycznych i zaawansowanych ataków hakerskich – współczesnego sposobu prowadzenia wojny. To także wyjaśnienie zagadki, skąd się wziął i co oznacza słynny tatuaż ze smokiem.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 października do 16 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czarna Owca.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 0
Minio83
16-10-2017 20:08
Człowiek, który chciał zostać fortepianem.

Zagubiony trzydziestolatek przez przypadek ląduje się w świecie gdzieś między jawą a snem. A Ty, jakim instrumentem chcesz zostać?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
karolina27
16-10-2017 20:49
Kobieta, która ma w sobie niespokojną duszę

To historia kobiety, która podąża własną ścieżką życia. Niekiedy wydaje się nieco dziwna, ekstrawagancka, a jej zachowanie odbiega od ustalonych norm. Bogactwo życia wewnętrznego sprawia, że często wydaje się zamyślona i podróżuje po innych wymiarach. Jak wygląda jej codzienne życie? Czy przejdzie metamorfozę i wyjdzie daleko poza nawias własnego domu, chcąc ofiarowywać swoją osobę światu i wszystkim, którzy tego potrzebują. Fascynują ją inne kultury, chętnie wybiera się w nieznane miejsca. Odczuwa potrzebę doskonalenia swojego wnętrza. Uwielbia zawierać nowe znajomości. Chcesz ją poznać? Otwórz książkę i wejdź w jej świat... Nie pożałujesz!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 125
xpawel93x
16-10-2017 21:09
"Mężczyzna, który przestał żyć"

Prawie każdy staje nad punktem kulminacyjnym i zadaje sobie takie pytanie, dlaczego istnieję i jaki jest sens mojego życia?
Historia opowiada życie młodego chłopaka, który żyje przeszłością i nie odnajduje się w otaczającym go świecie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 325
Mruczanka
16-10-2017 21:17
"Dziewczyna, która chciała zabić."
Nikt nie przypuszczałby, że w końcu eksploduje. Owszem, Edythe Boride czasami wybuchała, przy czym słowo „wybuchała” było w tym przypadku mocno przesadzone. W ostatecznym rozrachunku zawsze – słowo klucz – pozostawała ostoją spokoju i cierpliwości, stąd też ciężko było się pogodzić z czymś TAKIM.
Tłum stał tam. Zaskoczony. Wpatrywał się w nią, a ona niemalże paliła żywcem zebranych. Nikt nie śmiał się poruszyć, ona również. Miało się wrażenie, że cała uczelnia zamarła w oczekiwaniu.
A mówiono: Idź na studia. Będzie fajnie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 75
Agnieszka
16-10-2017 21:46
Mężczyzna, który zbierał pomarańcze w sadzie jabłkowym.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
Iwa_90
16-10-2017 21:52
Kobieta, która niosła wsparcie
Gdy zbliża się już koniec, to ona jest przy Tobie, złapie za rękę, poklepie po ramieniu i doda otuchy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 749
MogwaiGirl
16-10-2017 22:01
DZIEWCZYNA, KTÓRA KRADŁA GWIAZDY

Czy miałeś tak kiedyś, że patrząc w gwiazdy marzyłeś o tym, żeby wznieść się ponad chmury i sięgnąć gwiazd, które utożsamiałeś z jakimś niespełnialnym marzeniem? Z czymś, czego człowiek od wieków pragnie, ale nigdy nie potrafi zdobyć. Z pustką, której nic nie potrafi zaspokoić.

Poznajcie historię dziewczyny, której życie polega na ciągłym sięganiu gwiazd i spełnianiu kolejnych marzeń. Na coraz wyższym stawianiu poprzeczki i udowadnianiu sobie, że można spełnić każde życzenie, jeśli tylko mocno się do niego dąży. Czy w dłuższej perspektywie czasu jest to dobry sposób na życie, czy w końcu zmuszona zostanie zejść na ziemie? A może uda jej się dotrzeć do epicentrum kosmosu i znaleźć to, czego tak bardzo pragnie? A może to, za czym tęskni, nie kryje się w gwiazdach, tylko gdzieś zdecydowanie bliżej?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 4738
Tatooska
16-10-2017 22:25
"Ja, która nie odnalazła Ja, choć niejedno Ja odnalazło Ją."

Niestety wiem, że zdanie to bliskie jest nie tylko mnie. Bo nie tylko Ja nie wiem wiele o Sobie i swoim Ja. A jednak tych Ja jest więcej niż jedno. I codziennie poznaję nowe. Ale czy wszystkie są prawdziwymi Ja? A które Ja najbardziej moje?

Ja matka, Ja córka, Ja bibliofilka, Ja żona, Ja siostra, Ja fotograf, Ja kucharka, Ja Zen, Ja śpioch, Ja nerwus, Ja lekarz rodziny, Ja nocna pomoc, Ja modelka, Ja biegaczka, Ja wymyślaczka nowych piosenek, Ja przytulas, Ja obrażalska, Ja praczka, Ja sprzątaczka, Ja leniuch, Ja pracuś, Ja królowa dla niektórych i nikt dla innych... Ja.. Ja... Ja... A jutro które Ja?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
reginos
17-10-2017 00:03
Kobieta, która wygrała życie wieczne!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
17-10-2017 10:43
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

najna7
aguska_a27
szara_eminencja
Karmelka
Alicja

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
17-10-2017 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd