Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841196 czytelników
1844 dyskusji
116840 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Zaufać czy nie zaufać? - wygraj książkę "Reguła nr 1".

Zaufać czy nie zaufać? - wygraj książkę "Reguła nr 1".

Simona Brenner jest archeolożką i złodziejką. W dzień bada starożytną biżuterię, a nocą ją kradnie. W obu tych dziedzinach jest bezkonkurencyjna. Ktoś wciągnął Simonę w makabryczną grę. Kazał jej odszukać i ukraść złote runo, najcenniejszą na świecie złotą sztabę, która… nie istnieje. Ale kiedy dookoła niej giną ludzie, Simona zaczyna podejrzewać, że mit o złotym runie jest prawdą. W tej sytuacji najgorsze, co może się wydarzyć, to pozbawiony skrupułów przeciwnik, wyrachowany, piekielnie inteligentny i doskonale ukryty.

 
W poszukiwaniu skarbu Simona musi zaryzykować i obdarzyć kogoś zaufaniem, chociaż najważniejszą regułą dobrej złodziejki jest poleganie wyłącznie na sobie. Czy Wy też musieliście kiedyś się przełamać, by otworzyć się na drugiego człowieka, czy jednak ławo zawierzacie ludziom? Jakie macie reguły?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Reguła nr 1 - Jacek Skowroński

Reguła nr 1

Autor: Marta Guzowska

Simona Brenner jest archeolożką i złodziejką. W dzień bada starożytną biżuterię, a nocą ją kradnie. W obu tych dziedzinach jest bezkonkurencyjna. Jest też niecierpliwa, ma ostry język i brak jej szczęścia do mężczyzn. Ktoś wciągnął Simonę w makabryczną grę. Kazał jej odszukać i ukraść złote runo, najcenniejszą na świecie złotą sztabę, która… nie istnieje. Ale kiedy dookoła niej giną ludzie, Simona zaczyna podejrzewać, że mit o złotym runie jest prawdą. W tej sytuacji najgorsze, co może się wydarzyć, to pozbawiony skrupułów przeciwnik, wyrachowany, piekielnie inteligentny i doskonale ukryty. Ktoś, w kim obsesja zamienia się w żądzę krwi. W poszukiwaniu skarbu Simona jedzie na kazachskie stepy, do centralnej Anatolii i do Aten. Musi stawić czoło demonom przeszłości i cały czas oglądać się za siebie. Walcząc ze śmiertelnie niebezpiecznym cieniem, musi też zaryzykować i komuś zaufać. Problem w tym, że najważniejsza reguła dobrej złodziejki brzmi: nie ufaj nikomu…

Regulamin
  • Konkurs trwa od 3 października do 10 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Marginesy.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 0
Iwi89
10-10-2017 22:54
W życiu najbardziej zawiodłam się na jednym mężczyźnie i jednocześnie temu jedynemu mężczyźnie najwięcej w życiu zawdzięczam - mojemu mężowi... Jesteśmy ze sobą prawie 13 lat - mój pierwszy chłopak, miałam jeszcze 15 lat gdy go poznałam - szaleńcza i ślepa miłość - przez pierwsze 9 miesięcy był jednocześnie ze mną i z inną - jak mogłam nic nie zauważyć? Widziałam,że coś nie tak, przeczuwałam że dzieje się coś złego ale wypierałam to ze swojej świadomości, sama sobie po swojemu tłumaczyłam jego dziwne zachowania - w końcu był tym jedynym... Każde kłamstwo prędzej czy późnej wychodzi na jaw... on sam zaczął się w tym wszystkim gubić a ja zaczynałam go sprawdzać... Ostatecznie wybrał mnie - tamta chciała o niego walczyć a ja patrzyłam na niego jak na wariata, zaczynałam się go bać... Przyjaciółka namówiła mnie jednak żebym była z nim chociaż chwilę żeby pokazać tamtej że wybrał mnie - głupie ale taki był tok myślenia mnie jako nastolatki i stało się - zakochałam się w nim po raz drugi - każdego dnia o mnie zabiegał - o tym można by napisać książkę... Na początku najbliżsi patrzyli na mnie jak na wariatkę ale potem sami się do niego przekonali... Teraz jest moim mężem i gdyby nie on nie przetrwałabym najgorszych momentów w moim życiu, tak wiele mu zawdzięczam - nie jestem łatwowierna, jak się zawiodę bardzo ciężko odbudowuje zaufanie - zrażam się, ale wszystko można naprawić, wszystko jest możliwe jeśli tylko się tego bardzo chce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 325
Ledarg1916
10-10-2017 23:16
Dla mnie niezmiennie cenna jest rada z utworu Jacka Kaczmarskiego: "I pamiętaj, bo dana ci pamięć, nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie".
Pewnie jestem naiwny, ale wierzę ludziom, staram się być wobec nich szczery, bo jestem szczery wobec siebie. Wtedy łatwiej się na kogoś otworzyć. A że raz czy drugi się sparzę, bo ktoś nadużyje mojego zaufania...? Trudno, nie można wszystkiego przewidzieć. Gorzej jednak zamknąć się na wszystkich i zostać odludkiem, który narzeka do odbicia w lustrze...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1844
LubimyCzytać
11-10-2017 10:48
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

Martensia
Agnieszka
Smerfetka11
chojnak
alexoxo_aoi

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 239
Agnieszka
11-10-2017 12:21
Bardzo dziękuję ☺
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1844
LubimyCzytać
11-10-2017 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd