Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841030 czytelników
1843 dyskusji
116783 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Weselni goście - wygraj sportową koszulkę z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego.

Weselni goście - wygraj sportową koszulkę z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego.

Mamy nadzieję, że nie zapomnieliście jeszcze treści „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, a okres Młodej Polski nie kojarzy się Wam tylko i wyłącznie ze szczegółowym sprawdzaniem znajomości lektur. Zajrzyjcie do swoich notatek lub – jeśli lata szkolne dawno za Wami – sięgnijcie wspomnieniami do lekcji języka polskiego.

Którego z bohaterów „Wesela” zaprosilibyście na swoje przyjęcie ślubne i dlaczego?


                              


Dziesięć najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy oddychającą, sportową koszulką z kolorowym nadrukiem autoportretu Stanisława Wyspiańskiego. Idealne na siłownię, do biegania albo wycieczkę za miasto.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 1 września do 10 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Instytut Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 11
Klara
10-09-2017 21:25
Na wesele zaprosiłabym Gospodarza, Poetę i Isię, ponieważ te postacie odzwierciedlały Włodzimierza Tetmajera, Kazimierza Przerwa-Tetmajer i córkę W.Tetmajera Jadwigę.Obecność tych wybitnych osobistości na weselnym przyjęciu byłaby zaszczytem dla młodej pary,a dla gości miłym zaskoczeniem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1604
złotówka
10-09-2017 22:24
Na moje wesele z chęcią zaproszę...Chochołę! W końcu, kto jak nie on wylansuje moją imprezę do tego stopnia, że przez tygodnie nie będzie schodziła z obrotnych języków biesiadników? Do dzieła panie Chochoła! Liczę na pańskie umiejętności kuglarskie! Niech wszyscy pamiętają, że nie ma na świecie nic lepszego niż stare dobre wiejskie wesele!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 55
Joanna
10-09-2017 22:39
Zaprosiłabym złoty róg! Nieodłącznym elementem udanego wesela jest muzyka! Poza tym w polskiej tradycji musi być „na bogato” – i choć nie wszystko złoto, co się świeci, złoty element weselnego wystroju jednak wpadłby despotycznym ciociom w oko ;) Dźwięk rogu zagrzałby gości do aktywnej zabawy na parkiecie i burzliwych dysput przy suto zastawionych stołach. Symboliczna wymowa dotarłaby zaś to najbardziej subtelnych umysłów. W ten sposób każdy gość rad był i kontent, a złoty róg odzyskał dawną świetność. Oby tylko nad ranem nie padły słowa „miałeś, chamie, złoty róg...”
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1116
Labyrinthe
10-09-2017 22:57
Na swoje przyjęcie ślubne zaprosiłabym Rachelę. Ona jedna potrafiłaby dostrzec niezwykłość i magię tej szczególnej w moim życiu nocy, nawet pomimo ewentualnych niedociągnięć organizacyjnych. Skoro bowiem bronowicką chatę porównała do arki, potrafiłaby również i w moim przyjęciu ślubnym dostrzec coś naprawdę szczególnego. Najzwyklejsza sala weselna byłaby w jej oczach salą balową, nawet w bardzo tandetnej dekoracji doszukałaby się uroku, występy taniego i nieco fałszującego zespołu przyrównałaby być może do anielskich śpiewów, a nieszczególnie udane potrawy i kupione naprędce kolorowe napoje gazowane dla niej smakowałyby niczym ambrozja i rajski nektar. Z jej taktem i skłonnością do poetyzacji rzeczywistości byłaby być może jedyną spośród zaproszonych osób, która nie skrytykowałaby absolutnie niczego w kwestii organizacji przyjęcia. Już sama jej obecność stanowiłaby zresztą swego rodzaju atrakcję, jako że zarówno strojem jak i sposobem wysławiania się z pewnością odstawałaby od reszty gości. Poza tym kto wie, jakie cuda i dziwy udałoby się jej przypadkiem sprosić na moje wesele? Może pod tym względem moje przyjęcie przebiłoby to, które opisał Wyspiański?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
alimaslarz
10-09-2017 23:00
Wesele jest po to, żeby się bawić, ma być wesoło i koniec. Taniec z przytupem, wie]skie przyśpiewki, alkohol lejący się litrami, nasz rodzimy folklor. Lubię dobrą muzykę , widok ludzi bawiących się zatraconych w tańcu. Zwracam uwagę na nietuzinkowych ludzi, na wyjątkowe jednostki a do takich niewątpliwie należy Rachela ( Józefa Singer Żydówka}. Zaprosiłabym zdecydowanie Rachele, to kobieta o dużej wiedzy, zafascynowana całą kulturą Młodej Polski w szczególności poezją. To ona dostrzegła Chochoła za oknem i namówiła państwa młodych, by zaprosili go na wesele. Uwielbiam kobiety nowoczesne, a ona była taka, kochała literaturę , znała sztukę, znała francuski. Jej ojciec Żyd Singer, napisał o niej : "jakie tylko książki są to czyta, a i ciasto gniecie wałkiem, była w Wiedniu na operze, w domu sama sobie pierze, no zna cały Przybyszewski..... Chciała być niezależna, jest tajemnicą a to pociąga i ta poetyczna jej natura. Nieprzeciętność i niepospolitość a przy tym piękna. Kocham takich ludzi. Byłabym dumna i nosiłabym głowę wysoko, gdybym miała takiego gościa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 53
szymi11
10-09-2017 23:43
Co prawda nie jest on bohaterem, ale to właśnie jego najchętniej zaprosiłabym na swoje wesele - mowa o autorze powieści, Stanisławie Wyspiańskim. Głównym motywem jest moja ogromna ciekawość, jak opisałby przyjęcie odbywające się w tak skrajnie różnych czasach. Czy dostosowałby się do aktualnych trendów i zrobiłby sobie szaloną sesję w fotobudce? A może (co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne) okazałoby się, że ludzie, mimo poczucia nowoczesności, wewnętrznie pozostają tacy sami, jak ponad 100 lat temu? Duchu Stanisława Wyspiańskiego, serdecznie zapraszam!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1832
LubimyCzytać
11-09-2017 16:20
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

kamilab
rekinia
alimaslarz
erykoss
Patryk
KalinaFaustyna
foxterier16
Vivianne
Tomasz
Saszen

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
kamilab
11-09-2017 17:02
Serdecznie dziękuję! Bardzo mi miło. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1832
LubimyCzytać
11-09-2017 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd