Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841030 czytelników
1843 dyskusji
116783 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Zawody bez przyszłości - wygraj książkę "Dyskretne szaleństwo".

Zawody bez przyszłości - wygraj książkę "Dyskretne szaleństwo".

Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl, który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie. Pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. Odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek. Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet.

 
Frenologia jest obecnie uznawana za pseudonaukową dziedzinę medycyny. Jej założeniem była wiara w to, że na podstawie pomiarów ludzkiej czaszki można określić cechy człowieka, co z rozwojem zostało zweryfikowane i obalone. Jak myślicie, jakie zawody znane nam dzisiaj nie będą istnieć w przyszłym stuleciu?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Dyskretne szaleństwo - Jacek Skowroński

Dyskretne szaleństwo

Autor: Mindy McGinnis

Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl, który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie. Pomimo drastycznych warunków, w jakich przebywa Grace, pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. To on odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek. Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet. Grace, mierząc się z demonami przeszłości, próbuje wytropić zabójcę. Skrywana trauma nie daje o sobie zapomnieć, a zadanie staje się nie lada wyzwaniem.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 31 sierpnia do 7 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 14
Mms
07-09-2017 22:18
Mam dwa typy zawodów, które prawdopodobnie znikną.
Pierwszy z nim to zdun- osoba, która buduje piece. Aktualnie w dobie centralnego ogrzewania nikt nie inwestuje w piece kaflowe. Zatem zawód ten w sposób drastyczny dąży do wymarcia i kompletnego zapomnienia.
Druga grupa to cykliniarze. Podobnie jak w przypadku pierwszego zawodu, cykliniarze nie będą mieli w niedalekiej przyszłości pracy dla siebie ponieważ mało kto posiada w domu drewniany parkiet. Większość ludzi decyduje się na szybkie w montażu panele, które wyglądam mogą imitować drogie parkiety, które są bardzo ciężkie w utrzymaniu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Iwi89
07-09-2017 22:22
Witam. W dobie współczesnego świata zdominowanego przez elektronikę niezbyt świetlana przyszłość czeka zawody w których za pomocą odpowiednich oprogramowań komputerowych w całkowity sposób będzie można za te XXX lat w pełni zastąpić pracę człowieka. Do tego typu zawodów zaliczyć możemy: pracowników administracyjnych, pracowników zajmujących się obrotem pieniężnym, dozorcy a na listonoszu kończąc - zawodów w których wykonywane czynności i obowiązki nie są nie do zastąpienia - po co dozorca, ochroniarz jak jego pracę już przejmują wszelkiego rodzaju czujniki bezpieczeństwa, systemy anty-włamaniowe, listonosz - świat już jest zdominowany przez elektroniczny przekaz wiadomości to samo w przypadku pracowników administracyjnych i zajmujących się obrotem pieniężnym - coraz powszechniejsze jest dokonywanie operacji bankowych przez internet, wysyłanie za pomocą poczty elektronicznej dokumentów - np. rozliczenia podatku - ale zawsze będą potrzebni ludzie sprawujący kontrolę nad tymi programami - one też ulegają starzeniu, dezaktualizacji. W przeszłości stanowiska pracy, które przestawały istnieć w wyniku wprowadzania coraz to nowszych innowacji, zostawały zastępowane przez nowe miejsca zatrudnienia w innych sektorach. Przyszłość będzie wymagała od pracownika, nieustannego, ciągłego podwyższania posiadanego wykształcenia, tak aby to człowiek górował nad sztuczną inteligencją - całą tą elektroniką. Ludzie zawsze będą potrzebni, pod warunkiem że będą mądrzejsi od maszyn, a to wymaga nieustannego dokształcania się, zdobywania wiedzy przez całe życie, szczególnie w technologiach informatycznych. Dopóki nie stanie się to dość powszechnym zjawiskiem zawsze pozostanie dla pracodawcy wybór - zastosowanie odpowiedniego oprogramowania bądź zatrudnienie pracowników tańszych od poniesienia kosztów związanych z wprowadzeniem sztucznej inteligencji. Pozdrawiam serdecznie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 632
rotten_apple
07-09-2017 23:29
Czytałam ostatnio o przedziwnym zawodzie, który istniał jeszcze sto lat temu. Nazywało się to dentysta. Uwierzycie? Chorujące zęby! Rwanie ich cęgami, "lecznicze" borowanie, jakieś szczypce, wiertła i dłuta, jakieś piłowania i świdrowania, ordynarne szpachlowanie ubytków, bolesne zastrzyki. Protezy! Prymitywne, niewygodne i żenujące...
XXI wiek, a metody jak z średniowiecznej sali tortur skrzyżowanej z XIXwieczną kopalnią. Brrr. W głowie się nie mieści, że mogło istnieć coś takiego!
Dobrze, że my mamy nasze nanożele i nanopłyny, w dodatku w tak wielu różnych smakach i nie musimy być narażeni na takie upokorzenia, zabobony i ból jak nasi przodkowie. Jeden łyk soku o smaku jabłka z cynamonem i 6 godzin później ząbki nóweczki :)

***

Jednym z zawodów, który przestanie istnieć za sto lat będzie na pewno dentysta sadysta. Choć nie wyobrażam sobie, żeby w przyszłości nie było tak skądinąd pożytecznego zawodu w ogóle, to nie wierzę, że wciąż będzie istniało przyzwolenie na ból.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 664
Angelika
07-09-2017 23:31
Wydaje się, że wymiera cześć zawodów, w których rolę pracowników może zająć maszyna, ale chociaż maszyna jest nieomylna, a czynnik ludzki zawodzi w tej kwestii to czy nie jest tak, że maszyny się psują? Pozostaje mieć nadzieję, że nie wpadniemy w jakiś apokaliptyczny obraz żywcem wyjęty z "Terminatora". Wracając do zawodów na wymarciu to wydaje mi się że jest ich sporo, ale bardzo prawdopodobne jest, że w ciągu najbliższych 100 lat zabraknie listonosza. Choć podejrzewam, że kurierzy nadal będą funkcjonować, gdy pokolenie osób starszych bez konta w banku i wysyłające kartki na święta odejdzie pocztą straci 3/4 zleceń i prawdopodobnie upadnie. Szkoda, ale niestety komputeryzacji raczej nie zatrzymamy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Paweł
08-09-2017 00:00
Zdecydowanie wszyscy kierujący pojazdami mechanicznymi: piloci, kierowcy, maszyniści, itp. Autonomiczne pojazdy będą nas wozić szybciej, bezpieczniej i nie będą potrzebować przerw w pracy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 109
Nina
08-09-2017 12:54
Hmmmmm, a ja myślę, że zawód listonosza jest poważnie zagrożony. Jak słyszę "hej listonosz jedzie", to od razu wpada do głowy piosenka Składów. I człowiek sibie nuci " ludzie zejdzcie z drogi, bo listonosz jedzie... Już teraz listonosz na rowerze to rzadki widok, a co za kilka lat? Ten piekny zawód zdominują kurierzy. A może wrócimy do gołębi pocztowych, kto wie ? Wszystko jest możliwe :-) Z wyobraźnią można dyskretnie poszaleć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1832
LubimyCzytać
08-09-2017 16:13
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

rotten_apple
magda332241
Emila
mateuszkozak34
Katarzyna

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 123
Emila
09-09-2017 09:05
Dziękuję i gratuluję pozostałym ;).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1832
LubimyCzytać
09-09-2017 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd