Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
840727 czytelników
1840 dyskusji
116731 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Od miłości do nienawiści jeden krok - wygraj książkę "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara".

Od miłości do nienawiści jeden krok - wygraj książkę "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara".

Płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku. W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej telewizji i bywalczyni salonów, poznała i zakochała się w Pablu Escobarze, nazywanym często "kolumbijskim Robin Hoodem". Pełen fascynacji i przepychu kilkuletni związek tych dwojga, rozgrywał się w otoczeniu luksusowych apartamentów w najbardziej eleganckich hotelach całego świata, na sławnym ranchu Hacienda Nápoles oraz maleńkiej wyspie na Karaibach, będącej własnością Escobara.

 
Historia Pabla i Virgini brzmi jak literacka fikcja. Oto przykład wielkiej miłości, która zamieniła się w równie wielką zazdrość i nienawiść. Zainspirowani ich przeżyciami napiszcie krótką opowieść o kochankach, której tytuł mógłby brzmieć „Od miłości do nienawiści jeden krok”. Czekamy na hollywoodzkie historie Waszego autorstwa!  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1700 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - Jacek Skowroński

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Autor: Virginia Vallejo

Płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku oraz wydawnicze wydarzenie tego roku! Historia, która wydarzyła się naprawdę brzmi jak fikcja literacka. Nic dziwnego, że zainteresowało się nią Hollywood. Na podstawie książki powstaje film z Penelope Cruz i Javierem Bardemem. W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej telewizji i bywalczyni salonów, poznała i zakochała się w Pablu Escobarze, nazywanym często "kolumbijskim Robin Hoodem". Mało kto miał okazję poznać go tak dobrze jak ona - kochanka najbardziej poszukiwanego i najbogatszego przestępcy świata. Pełen fascynacji i przepychu kilkuletni związek tych dwojga, rozgrywał się w otoczeniu luksusowych apartamentów w najbardziej eleganckich hotelach całego świata, na sławnym ranchu Hacienda Nápoles oraz maleńkiej wyspie na Karaibach, będącej własnością Escobara. Książka odsłania nie tylko intymne szczegóły płomiennego romansu. Virginia jak nikt inny miała prawo i możliwość zadawania Pablo najtrudniejszych i najintymniejszych pytań. A on jej odpowiadał - miała przecież napisać jego biografię. Dlaczego biografia nie powstała? Jak wielka miłość zmieniła się w wielką zazdrość i nienawiść? Co się stało, że kochanka stała się wrogiem numer 1 narkotykowego barona i zwierzyną łowną? Jak amerykańskim służbom udało się w sensacyjnych okolicznościach uratować Virginię i wywieźć do Stanów? Jak Virginia Vallejo zmieniła się w pomocnicę tych, którzy chcieli dopaść jej ukochanego?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 maja do 17 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1700 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Agora.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 15
Lavenda
17-05-2017 20:27
Lipiec 2005 roku zawsze zostanie w mojej pamięci. Pół roku wczesniej poznałam Thoma, który był ode mnie starszy 10 lat. Podobało mi się w nim wszystko, zaczynając od zarostu dwudniowego a kończąc na fascynacji do podróżowania. To on zabrał mnie pierwszy raz do Paryża, było to moje marzenie. Spełniał wiele moich marzeń, był dla mnie opiekuńczy, szarmancki. Miał wiele zalet, był dla mnie idealny, kochałam go.
Na lipiec zaplanowaliśmy kolejną podróż, tym razem do Amsterdamu. Thomas ma tam dużo znajomych, takze mogliśmy nocować u jego przyjaciół. Od kąd jesteśmy razem był już tu 5 razy, zawsze w delegacji. Teraz mogliśmy przyjechać tu razem i pozwiedzać ciekawe miejsca. Z lotniska odebrał nas Sasza, wyglądał przyjaźnie, był dla mnie bardzo miły. Niestety wszystko sie zmieniło kiedy weszliśmy do auta, nagle był opryskliwy i wulgarny. Ale nie to mnie niepokoiło, było coś dziwnego z Thomasem, zachowywał sie tak samo jak Sasza. Nie był sobą.
Po godzinnej podróży autem do miejsca naszego pobytu, zaczełam sie niepokoić. Na moje pytanie, kiedy bedziemy na miejscu, usłyszałam od Thoma, żebym sie zamknęła. Czułam że coś jest nie tak i to bardzo.
Resztę dnia pamiętam jak za mgłą. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, Sasza wyciągnął mnie z auta i zaczął wciągac do jakies szopy. Opierałam sie i krzyczałam ale to nic nie pomogło, byliśmy na pustkowiu, nikt nas nie słyszał. Wrzucił mnie do środka i zamknął na klucz.
Spędziłam tam równo dwa tygodnie. Najgorsze dwa tygodnie. Przez cały ten czas byłam bita i gwałcona. Nie widziałam juz ani razu Thoma, tylko Sasze i "moich klientów". Byłam upokarzana wielokrotnie, przez to nie byłam juz sobą. Nie chciałam już żyć, nie widziałam już dla mnie ratunku. Myślałam, że już nigdy nie wrócę do normalnego życia.
Jednak pewnej nocy stał się cud, dosłownie cud. Zostałam uratowana, uratowana dzieki Thomowi, który zgłosił się na policję i przyznał się do handlu ludźmi. Zrobił to ponieważ dręczyło go sumienie i również to, że skrzywdził mnie, jak to powiedział na rozprawie, osobę którą kocha. Ciężko było mi to przyjąć, tyle różnych uczuć. Zarazem był dla mnie osobą, którą kochałam najmocniej i osobą, którą nienawidziłam. I nigdy nie przestanę go nienawidzić. Tego nie da się wybaczyć, nie takie coś.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1339
Wiedenka
17-05-2017 21:54
Historia miłosna? Nie jestem w tym dobra, ale może tak:
Kto to? Kim Ona jest? Jakie ma piękne oczy! Ale figura! Jest doskonale zbudowany! Ma oszałamiająco długie, miękkie i gęste włosy! Jest wysportowany! Ma jedwabistą skórę! Jest słodki! Jest zjawiskowa! Jego sposób bycia wzbudza zaufanie! Jest inteligentna! Musi być mój! Musi być moja! Ma dobry charakter! Dobry z Niej człowiek! To złota rączka! Wspaniale gotuje! Ufam Mu! Polegam na Niej! Chcę być z Nim! Chcę być z Nią! Kocham Cię! I ja Cię kocham! Jest wspaniale. Jest cudownie. Rozumiem Go. Rozumiem Ją. Ma mocny, zdrowy sen, tylko szkoda, że chrapie. Jest szykowna i ma klasę, tylko po co jej tyle par butów? Dba o dom i o samochód, tzn. … o samochód i o dom. Lubi czystość i porządek, CODZIENNIE odkurza. Mnóstwo czasu spędzamy razem … z jego znajomymi. Bardzo lubi wychodzić na kawę … z przyjaciółkami. Uwielbia gry komputerowe, świata poza nimi nie widzi. Bardzo dużo czyta, ostatnio czytała coś arcyciekawego … nie pamiętam tytułu. Kibicuje tej drużynie z … zaraz …skąd oni są? Jej ulubione kwiaty … eee … nigdy nie mówiła. Teraz go nie ma, wyszedł, dokądś. Ostatnio, zdaje się, zmieniła pracę, chyba na podobną do poprzedniej. Jest OK. Tak, generalnie jest OK. Znów zostawił cuchnące skarpety pod łóżkiem! Ile razy w ciągu tygodnia można zatkać odpływ włosami!? Czy on się w ogóle myje wieczorem? Po co jej ta tona pudru na twarzy? Nie żłop tyle piwa, wyglądasz, jakbyś miał urodzić trojaczki! Zostaw te chipsy, dupsko nie mieści ci się w fotelu! Gdzie on się do cholery podziewa? Pewnie znów będzie zrzędzić! Odejdź flejtuchu! Zniknij gruba kobieto! Nienawidzę cię! Ja bardziej!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1832
LubimyCzytać
18-05-2017 12:25
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

male22
MikuHime
Konik
Kotkad
koloola

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1832
LubimyCzytać
18-05-2017 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd