Rozmowy z autorami
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W tej grupie przeprowadzamy rozmowy z autorami. Aby uczestniczyć w rozmowach trzeba być zapisanym do tej grupy.
877447 czytelników
181 dyskusji
6726 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończone] Agata Kołakowska odpowie na Wasze pytania!

Agata Kołakowska odpowie na Wasze pytania!

Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Lubi koty (szczególnie swojego), piątkowe wieczory i czerwone wytrawne wino.
Autorka powieści obyczajowych; do tej pory ukazał0 się 11 jej powieści: Patrycja, Przyjaciółki, Siódmy rok, Niechciana prawda, Płótno, Wszystko co minęło (pod patronatem LC), Zaciszny ZakątekWe dnie, w nocy, Niewypowiedziane słowa (pod patronatem LC), Igraszki z losem i Kolejny rozdział. Najnowsza powieść, Pięć minut Raisy, ma premierę 24 sierpnia. 

Raisa Hedwig korzysta z wczesnej pory, aby podlać ukochane róże w przydomowym ogrodzie. Zastanawia się, jak spędzi dzisiejszy dzień. Nie wie jeszcze, że wszystko potoczy się zupełnie inaczej, niż zaplanowała.

Magda Sajewicz, popularna dziennikarka stacji NTV zmierza do Bornego Sulinowa, by zrealizować wystrzałowy materiał, którego bohaterką będzie właśnie Raisa. Reporterka ma nadzieję, że będzie na miejscu przed innymi ekipami. 

A wydarzenie jest nie byle jakie. Raisa Hedwig, według raportu WHO i Human Resources Institute, została ogłoszona najbardziej pechową osobą na świecie. Wszystkie media chcą dowiedzieć się u samego źródła, jak to jest przeżyć m.in. porażenie piorunem, katastrofę promu czy atak szaleńca w Madrycie. Starsza pani jest zaskoczona wizytą dziennikarki, ale już nie tak bardzo nadanym jej tytułem. Magdzie udaje się zdobyć wyłączność na wywiad z Raisą, tej zaś wraca nadzieja na odzyskanie utraconego spokoju. Jednak okazuje się, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Pani Hedwig otrzymuje list gratulacyjny od prezydenta z zaproszeniem do pałacu...

Ostra zazwyczaj dziennikarka, ujęta ciepłą osobowością Raisy, realizuje przychylny jej materiał, pokazując ją jako ofiarę wydarzeń losowych. Wkrótce dowiaduje się jednak o skrywanym przez nią epizodzie z życia, który stawia jej bohaterkę w nieco innym świetle. Magda Sajewicz ma swoje powody, aby chcieć dociec prawdy o pani Hedwig.
 


Od dziś do 30 sierpnia będziemy zbierać propozycje pytań do Agaty Kołakowskiej. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do autorki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie. 

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Pięć minut Raisy“


Nagrodę ufundował Wydawnictwo Prószyński i S-kaPytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

 
liczba postów na stronie: 
książek: 248
Krzewinka
30-08-2017 09:23
Pani Agato,
Chciałam zapytać o to co sprawia, że zaczyna Pani pisać. Czy jest to luźna myśl, historia którą Pani przeczyta, usłyszy, natchnienie? Jaki jest pierwszy impuls, który napędza całą maszynę?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2058
LubimyCzytać
25-09-2017 14:06
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd