Rozmowy z autorami
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W tej grupie przeprowadzamy rozmowy z autorami. Aby uczestniczyć w rozmowach trzeba być zapisanym do tej grupy.
879923 czytelników
182 dyskusji
6728 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończone] Agata Kołakowska odpowie na Wasze pytania!

Agata Kołakowska odpowie na Wasze pytania!

Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Lubi koty (szczególnie swojego), piątkowe wieczory i czerwone wytrawne wino.
Autorka powieści obyczajowych; do tej pory ukazał0 się 11 jej powieści: Patrycja, Przyjaciółki, Siódmy rok, Niechciana prawda, Płótno, Wszystko co minęło (pod patronatem LC), Zaciszny ZakątekWe dnie, w nocy, Niewypowiedziane słowa (pod patronatem LC), Igraszki z losem i Kolejny rozdział. Najnowsza powieść, Pięć minut Raisy, ma premierę 24 sierpnia. 

Raisa Hedwig korzysta z wczesnej pory, aby podlać ukochane róże w przydomowym ogrodzie. Zastanawia się, jak spędzi dzisiejszy dzień. Nie wie jeszcze, że wszystko potoczy się zupełnie inaczej, niż zaplanowała.

Magda Sajewicz, popularna dziennikarka stacji NTV zmierza do Bornego Sulinowa, by zrealizować wystrzałowy materiał, którego bohaterką będzie właśnie Raisa. Reporterka ma nadzieję, że będzie na miejscu przed innymi ekipami. 

A wydarzenie jest nie byle jakie. Raisa Hedwig, według raportu WHO i Human Resources Institute, została ogłoszona najbardziej pechową osobą na świecie. Wszystkie media chcą dowiedzieć się u samego źródła, jak to jest przeżyć m.in. porażenie piorunem, katastrofę promu czy atak szaleńca w Madrycie. Starsza pani jest zaskoczona wizytą dziennikarki, ale już nie tak bardzo nadanym jej tytułem. Magdzie udaje się zdobyć wyłączność na wywiad z Raisą, tej zaś wraca nadzieja na odzyskanie utraconego spokoju. Jednak okazuje się, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Pani Hedwig otrzymuje list gratulacyjny od prezydenta z zaproszeniem do pałacu...

Ostra zazwyczaj dziennikarka, ujęta ciepłą osobowością Raisy, realizuje przychylny jej materiał, pokazując ją jako ofiarę wydarzeń losowych. Wkrótce dowiaduje się jednak o skrywanym przez nią epizodzie z życia, który stawia jej bohaterkę w nieco innym świetle. Magda Sajewicz ma swoje powody, aby chcieć dociec prawdy o pani Hedwig.
 


Od dziś do 30 sierpnia będziemy zbierać propozycje pytań do Agaty Kołakowskiej. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do autorki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie. 

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Pięć minut Raisy“


Nagrodę ufundował Wydawnictwo Prószyński i S-kaPytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

 
liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
24-08-2017 11:34
Agata Kołakowska Agata Kołakowska
Pięć minut Raisy Pięć minut Raisy
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 299
anteeekg
24-08-2017 13:52
1. Kobieca literatura, miłość do kotów i czerwonego wina. Cechy te w głowie szarego obywatela, z dostępem do internetu nasuwają jedno skojarzenie - feminizm. Czy jest to skojarzenie zgodne z prawdą ?

2. Z jakim gatunkiem poza literaturą kobiecą chciałaby się Pani zmierzyć ?

3.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 41
Legeriusz
24-08-2017 13:55
Jedynaście. No, sporo ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 41
Legeriusz
24-08-2017 17:43
Proszę...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 256
marlenap1
24-08-2017 17:05
Czy pamięta Pani swój pierwszy napisany samodzielnie tekst? Co to był za utwór? Napisany był w dzieciństwie czy już w dorosłym życiu?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 19
xiacula
24-08-2017 22:37
Gdyby mogła Pani poznać w realnym życiu bohaterkę swojego utworu, na kogo padłby wybór?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 389
miś
25-08-2017 02:13
1. Jak narodził się pomysł na „Pięć minut Raisy”? Czy bodźcem była jakaś rozmowa, spotkanie a może wena przyszła we śnie?

2. Jaka cecha charakteru pomogła Pani rozpocząć karierę pisarki? A jaka cecha pozwoliła wytrwać?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 212
Bury
25-08-2017 09:05
Według opisu, tytułowa bohaterka pani książki jest najbardziej pechową kobietą świata, a czy Pani ma w życiu pecha?

I czy jakieś przeżyte na własnej skórze pechowe wydarzenia wplotła Pani w historię bohaterki?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 429
DoMiNiKa
25-08-2017 09:32
Jest Pani autorką wielu książek. Pisanie przynosi tylko radość czy również trudności? Jeżeli nie zawsze jest to łatwe, to jak sobie radzi Pani w chwilach kryzysu?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 397
Carlli
25-08-2017 12:03
1. Czas. Leci nieubłaganie... Czy dla Pani każda minuta w życiu jest cenna? 5 minut to dużo, czy może tylko kropelka w stosunku do 24 godzin każdego kolejnego dnia?

2. Gdyby pozostało Pani 5 minut w życiu, jak by je Pani wykorzystała?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 780
izabela81
25-08-2017 14:45
1. Dała się już Pani poznać, że nie boi się Pani poruszać w swoich książkach tematów trudnych, niekiedy tabu. W "Pięć minut Raisy" wchodzi Pani na dość grząski grunt jakim jest polityka. Trudno jest się poruszać w tym temacie i przedstawić wątki w taki sposób, aby wzbudziły w czytelniku zarówno zaciekawienie, a z drugiej strony, aby zbytnio nie odbiegać od tego, co możemy zaobserwować na naszym "podwórku". Czy myśli Pani, że to się Pani udało?
2. Radia Hadwig - bohaterka Pani najnowszej powieści została ogłoszona najbardziej pechową osobą na świecie. A jak Pani myśli, jak to by było być taką osobą, jak żyć z takim pechem?
3. Skąd pomysł, aby w "Pięciu minutach Raisy" wybiec tak daleko w przyszłość do roku 2051? W pierwszym wrażeniu można pomyśleć, że będziemy mieli ze science fiction, ale tak nie jest.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd