LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Poruszamy tutaj kwestie dotyczące serwisu: rozwój, propozycje nowych funkcjonalności, zgłaszanie błędów, wszelkie pytania do administracji i wszystko, co dotyczy serwisu.
871826 czytelników
485 dyskusji
22489 wypowiedziPokaż ostatnią
Propozycje nowych funkcjonalności część 3
liczba postów na stronie: 
książek: 1438
Heilla
11-08-2018 18:05
Może by tak dodać do głównych półek, półkę 'porzucone' albo coś podobnego? Żeby było miejsce na książki, do których się kiedyś chce wrócić bo się ich nie skończyło albo na te, z których się rezygnuje całkowicie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
11-08-2018 18:22
Witam kolejnego czwartopółkowca :)
Tylko w kwestii nazwy tej czwartej półki jestem za czymś bardziej neutralnym, jakieś Inne albo Czwarta półka, żeby każdy mógł to zagospodarować jak chce.

Poprzednie wystąpienie tematu w tym wątku (maj 2018):
http://lubimyczytac.pl/dyskusja/1/3278/propozycje-nowych-funkcjonalnosci-cz...

Administracjo, znów nas przybyło, co Wy na to?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1341
BlueSugar
21-08-2018 11:17
Nowi czytelnicy często tworzą "śmieciowe" grupy, zapewne dlatego, że na stronie głównej forum po prawej stronie jest "stwórz grupę", zaś by dodać dyskusję trzeba wejść na jakąś istniejącą grupę. Owszem, można byłoby się domyślić, że to tak nie działa, ale niestety dla osób trochę zagubionych na portalu to nie jest oczywiste rozwiązanie. Dlatego proponuję, aby na stronie głównej był przycisk "stwórz dyskusję", a dopiero przy pisaniu posta można byłoby wybrać, do jakiej grupy by należał.

Przydałaby się także moderacja na forum, bo co z tego, że moderatorzy są, jak nie działają? Przydałby się ktoś, kto usuwałby niepotrzebne wątki czy pilnował przestrzegania zasad forum.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
12-09-2018 23:18
Nie tylko nowi czytelnicy tworzą też śmieciowe "dyskusje", które często są po prostu opiniami o książce - zapewne dlatego, że na stronie każdej książki są "Dyskusje o książce" i "Dodaj dyskusję". Proponuję gdzieś w tej okolicy dodać bijący po oczach jakimś odpowiednio jadowitym kolorem link "Przeczytaj, zanim dodasz nową dyskusję". A pod linkiem instrukcja dodawania opinii, informacja o tym,... Nie tylko nowi czytelnicy tworzą też śmieciowe "dyskusje", które często są po prostu opiniami o książce - zapewne dlatego, że na stronie każdej książki są "Dyskusje o książce" i "Dodaj dyskusję". Proponuję gdzieś w tej okolicy dodać bijący po oczach jakimś odpowiednio jadowitym kolorem link "Przeczytaj, zanim dodasz nową dyskusję". A pod linkiem instrukcja dodawania opinii, informacja o tym, że powielanie ich na forum jest niewskazane i opisy podstawowych grup z informacjami co w której wolno pisać, a czego nie należy.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
12-09-2018 23:54
Odkąd obowiązuje RODO, domyślnym poziomem widoczności nowych użytkowników jest ich całkowita niewidoczność. Pewnie ma to uzasadnienie, może nawet jest konieczne, ale znacząco zmniejsza przyjemność korzystania z serwisu i w ogóle jego przydatność. Sugeruję stworzenie mechanizmów, które skłaniałyby użytkowników do zmiany ustawień prywatności, w szczególności do odtajniania biblioteczek i profili.
Proponuję do ustawień prywatności dołożyć dodatkowy ich poziom. Teraz, cokolwiek jest do zobaczenia, mogą to oglądać:
wszyscy
użytkownicy LC
znajomi
nikt
Proponuję pomiędzy zalogowanymi użytkownikami a znajomymi dopisać dodatkowy punkt: "nieutajniający się użytkownicy LC".
Jak miałoby to działać? Po wybraniu takiego ustawienia chciałabym, żeby mój profil i biblioteczkę mogli oglądać tylko ci użytkownicy, którzy swoje profile i biblioteczki udostępniają na co najmniej tym samym poziomie. Natomiast gdyby chciał je obejrzeć ktoś inny, tajniak, prawie tajniak (udostępnia się tylko znajomym) lub nawet niezalogowany, to chciałabym, żeby nie zobaczył obecnego:

Brak uprawnień
Nie masz wystarczających uprawnień, aby oglądać tę stronę.


ale chciałabym, żeby zobaczył: "Ta strona jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy sami również udostępniają swoje strony. Jeśli chcesz ją obejrzeć, najpierw przejdź do swoich ustawień prywatności i pozwól oglądać swój profil/biblioteczkę co najmniej nieutajniającym się użytkownikom LC."

Coś takiego dałoby motywację do odtajniania się, bo póki tajny i nietajny użytkownik traktowani są tak samo, to samo mogą oglądać, to takiej motywacji brakuje. Było to do przyjęcia, choć i tak nie do końca w porządku, kiedy domyślnie wszyscy byli jawni, kiedy wysiłku wymagało utajnienie się, bo wtedy tajniacy byli w mniejszości, można było machnąć na nich ręką. Teraz stopniowo tajniacy staną się większością, a zatem stracimy możliwość zaglądania do biblioteczek kogokolwiek prócz starych użytkowników i nielicznych nowych ekshibicjonistów, co z kolei wkrótce odbije się na możliwości zawierania nowych znajomości i w ogóle jakichkolwiek interakcjach pomiędzy użytkownikami.

Dajcie mi możliwość częściowego utajnienia się na moich własnych warunkach, na zasadzie wzajemności, bo tylko taka wydaje się sprawiedliwa. Teraz mogę być tylko całkowicie (wszyscy) lub niemal całkowicie (zalogowani) jawna albo całkowicie (nikt) lub niemal całkowicie (znajomi) tajna. Chcę być jawna i tajna połowicznie, jawna dla tych, którzy sami są jawni i tajna dla tajniaków - niech nie oglądają za darmo, jeśli sami nie chcą mi siebie pokazać!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 385
Krzysiek
14-09-2018 11:21
Nie rozumiem czemu różne wydania TEJ SAMEJ KSIĄŻKI widnieją w serwisie jako oddzielne byty z oddzielnymi opiniami użytkowników itd. Wszystkie wydania danej książki powinny być połączone w jedno. Książka X powinna mieć własną stronę, a na niej można zrobić listę wydań, jeśli to kogoś interesuje. Jest dla mnie niepojęte dlaczego niektóre książki są w serwisie 2 albo więcej razy, a każde wydanie ma inne recenzje, liczbę głosów itd. Co jeśli przeczytam książkę X i ona ma 2 wydania? Mam w obu dać ocenę? Wtedy będę miał w statystykach, że przeczytałem 2 książki, co jest nieprawdą. Lubimyczytać stosuje głównie po to, żeby wiedzieć ile czytam itd., a te rozbicie to uniemożliwia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
17-09-2018 21:57
Problem zgłaszany od lat, jakiś czas temu na kilka powiązanych z tym tematów dostawaliśmy kilkakrotnie odpowiedź, że informatycy pracują nad całkowicie nową strukturą bazy książek, która rozwiąże wszystkie te problemy. Nie pamiętam, czy było to gdzieś napisane wprost, czy tylko się tego z wypowiedzi kierownictwa tego cyrku domyśliłam, ale wyglądało mi na to, że obiecują właśnie coś podobnego... Problem zgłaszany od lat, jakiś czas temu na kilka powiązanych z tym tematów dostawaliśmy kilkakrotnie odpowiedź, że informatycy pracują nad całkowicie nową strukturą bazy książek, która rozwiąże wszystkie te problemy. Nie pamiętam, czy było to gdzieś napisane wprost, czy tylko się tego z wypowiedzi kierownictwa tego cyrku domyśliłam, ale wyglądało mi na to, że obiecują właśnie coś podobnego do Twojej i innych użytkowników propozycji, czyli zastąpienie dziwnego tworu zwanego "książką główną", czyli dominującej pozycji jednego, najnowszego wydania względem pozostałych, osobną instancją odpowiadającą dziełu zamiast konkretnej jego reprezentacji w postaci takiego czy innego wydania. Wydania byłyby do tego dzieła podpięte na zasadzie nieco sensowniejszej niż są obecnie podpięte do wybranego z nich.
Obiecywali. Ale jakoś ucichło, od dłuższego już czasu tych obietnic nie widziałam. Czyżby informatycy polegli przy tym projekcie?
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 385
Krzysiek
14-09-2018 11:23
Wyszukiwarka książek (zarówno główna jak i np. lista książek danego autora) powinna mieć rubrykę do wpisania minimalnej ilości czytelników. Bez tego sortowanie po ocenach jest bez sensu, bo najpierw pojawiają się wydania książek, które mają np. jedną ocene 10. Dzieki wpisaniu minimalnej ilości czytelników na np. "1000" mógłbym odfiltrować te śmieci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
17-09-2018 21:59
1000 to duża liczba, wiele książek tego pułapu nie przekracza, ale prócz samej liczby z chęcią odfiltrowania śmiecia zdecydowanie się zgadzam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10004
tsantsara
25-09-2018 20:22
Proszę o wprowadzenie przy listach wyświetlających dodane nazwy (np. seria, cykl) listwę bez żadnego znaku. Teraz koniecznie trzeba wybrać jedną z wyświetlających się wartości, a jeśli wcześniej seria dodana została błędnie (przez pomyłkę, lub gdy książka nie należy do tejże serii), nie da się tego już odznaczyć. Być może właśnie by sobie z tym jakoś poradzić, ktoś dodawał absurdalne nazwy serii, które nic nie znaczą (-, --, ---) i które należałoby pewnie usunąć. Ale wystarczyłoby dodać do listy pustą wartość u góry i tym samym umożliwić czytelnikom i bibliotekarzom usunięcie niepotrzebnego oznaczenia cyklu lub serii.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 366
Marcin
04-11-2018 10:57
Przede wszystkim moim zdaniem trzeba tu coś zrobić z innymi wydaniami książek i ocenami. Jak szukam jakiejś książki to mi się one kompletnie mylą i potem oceniam drugi raz tą samą książkę. Mi to trochę przeszkadza.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1484
Babi
11-11-2018 19:43
KIEDY "PODPÓŁKI"?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd