LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Poruszamy tutaj kwestie dotyczące serwisu: rozwój, propozycje nowych funkcjonalności, zgłaszanie błędów, wszelkie pytania do administracji i wszystko, co dotyczy serwisu.
871826 czytelników
485 dyskusji
22489 wypowiedziPokaż ostatnią
Propozycje nowych funkcjonalności część 3
liczba postów na stronie: 
książek: 692
ShaakTi1138
21-05-2018 11:04
Zastanawiam się, czy nie dałoby się dodać funkcję "przeczytałam ponownie". Dajmy na to, książkę X przeczytałam w 2015 roku, ale w 2018 do niej wróciłam i chcę to zaznaczyć. Byłaby ona wtedy widoczna w statystykach miesięcznych.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
02-06-2018 00:01
Jeśli chcesz tylko odnotować ponowne przeczytanie, możesz zrobić to zakładając sobie w biblioteczce odpowiednią półkę, np. czytane drugi raz, czytane wielokrotnie, czytane w roku 20?? dla każdego roku osobno.
Jeśli chcesz widzieć ostatnie przeczytanie w statystykach, możesz zmienić datę przeczytania książki na najnowszą - wtedy licznik tegoroczny będzie Ci się zgadzał, ale niestety zaczną...
Jeśli chcesz tylko odnotować ponowne przeczytanie, możesz zrobić to zakładając sobie w biblioteczce odpowiednią półkę, np. czytane drugi raz, czytane wielokrotnie, czytane w roku 20?? dla każdego roku osobno.
Jeśli chcesz widzieć ostatnie przeczytanie w statystykach, możesz zmienić datę przeczytania książki na najnowszą - wtedy licznik tegoroczny będzie Ci się zgadzał, ale niestety zaczną maleć liczniki lat ubiegłych - nie jest idealnie, ale masz jakiś wybór.

Ale systemowa możliwość odnotowywania ponownego czytania na pewno by się przydała - nie po raz pierwszy dołączam się do tej prośby.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10004
tsantsara
22-05-2018 21:30
Proponuję dodać kategorię w zakładce
Moja biblioteczka/pokaż/wg => Data dodania do biblioteczki

Chodzi o funkcjonalność, umożliwiającą obejrzenie ostatnio dodanych do Mojej biblioteczki pozycji w kolejności chronologicznej.
Taka funkcjonalność już tu była, ale teraz zamulają ją wklejone na początek tego zestawienia książki przeczytane. Jeśli jednak ktoś ma wiele książek przeczytanych, nie wiadomo do której strony należałoby się cofnąć, żeby do funkcjonalności dotrzeć. Mnie się np. obecnie przeczytane kończą na 30 stronie (widok po 15 na stronie). Ponieważ nie da się wpisać, że chcę przejść na 30 stronę mojej biblioteczki (też może pożądana byłaby taka funkcjonalność - wpisać dowolną stronę, na którą chcę przejść), trzeba się wiele naklikać, bo postęp w klikaniu to max. tylko co 5 stron.

A wystarczyłoby wprowadzić kategorię: pokaż wg daty dodania do Mojej biblioteczki...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 349
legeartis
25-05-2018 22:22
Czy ktoś mógłby wreszcie ujednolicić wszystkie książki w jedną spójną całość tak, aby po zaznaczeniu "Przeczytane" bez względu na rodzaj wydania, mieć tą pozycję zaznaczoną w swojej bibliotece? Doprowadza mnie do szału ilekroć widzę książkę, która dziwnym trafem nie jest oznaczona przeze mnie, a potem okazuje się, że jednak ją już czytałem, ale w innym wydaniu...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
02-06-2018 00:11
Tego niestety nikt nigdy nie zdoła na zawsze ujednolicić. Baza serwisu nie jest tworzona przez jakieś ograniczone grono profesjonalnych bibliotekarzy (ilu by ich było potrzeba i kto by im płacił?), ale przez nas samych, przez użytkowników, co z jednej strony jest siłą tego serwisu, ale z drugiej powoduje pewne skutki uboczne. Jednym z nich jest to, że dowolny użytkownik może w dowolnej chwili... Tego niestety nikt nigdy nie zdoła na zawsze ujednolicić. Baza serwisu nie jest tworzona przez jakieś ograniczone grono profesjonalnych bibliotekarzy (ilu by ich było potrzeba i kto by im płacił?), ale przez nas samych, przez użytkowników, co z jednej strony jest siłą tego serwisu, ale z drugiej powoduje pewne skutki uboczne. Jednym z nich jest to, że dowolny użytkownik może w dowolnej chwili dodać kolejne wydanie jakiejś książki, może nawet dodać ponownie to samo wydanie, ale z nieświadomości lub złośliwości zrobić to z pominięciem odnotowania tej świeżo wprowadzonej pozycji jako wydania książki już się w bazie znajdującej, przez co system traktuje to jako zupełnie nową książkę, w żaden sposób niepowiązaną z tą, którą masz już w biblioteczce. Błąd użytkownika, który z czasem ktoś wykryje i poprawi, ale powtarzania się takich błędów nie da się wyeliminować.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 780
Omnikoron
26-05-2018 14:49
Brakuje mi jednej rzeczy - możliwości wyboru, że dana półka, którą sobie tworzę, jest "prywatna" tzn. widoczna tylko dla mnie - i wszystkie pozycje jakie tam trafiają widzę tylko ja.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 349
legeartis
27-05-2018 11:30
Nazewnictwo ocen też mogłoby zostać poprawione:

4 gwiazdki - może być
5 gwiazdek - przeciętna

Pomiędzy tymi dwiema ocenami nie ma praktycznie dużej różnicy, co innego gdyby było:

4 gwiazdki - ujdzie
5 gwiazdek - przeciętna

Dalej jest już tylko gorzej:

6 - dobra
7 - bardzo dobra
8 - rewelacyjna
9 - wybitna
10 - arcydzieło

Między 8 i 9 nie ma dużej różnicy. Według mnie powinno być tak:

6 - niezła
7 - dobra
8 - bardzo dobra
9 - rewelacyjna/świetna
10 - arcydzieło

Dodatkowo miło by było wprowadzić umożliwienie sortowania listy książek według konkretnych kategorii NA STAŁE, żeby nie przechodziły po odświeżeniu z powrotem do domyślnego ustawienia (według daty).

A ostatnia rzecz to sortowanie automatyczne według daty aktywności (napisania posta) w grupach.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Stormbringer
14-06-2018 13:43
Jestem bardzo, bardzo na tak w kwestii ocen! Również uważam, że ocena dobra powinna zaczynać się wyżej na skali, bo inaczej tworzy się sztuczne rozgraniczenie pomiędzy książkami rewelacyjnymi i wybitnymi - za dużo tych alternatyw. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 271
Marcin
04-06-2018 01:03
"Dyskusje o książce" - serio, lista 100 tematów kto kupił ową książkę albo wymieni / sprzeda to nie dyskusja o książce... Proponuję inaczej oznaczyć tę sekcję i dodać rzeczywistą sekcję dyskusji o książce (a nie wskazywanie tematów gdzie ktoś zalinkował ją w swoim stosiku (kogo to w ogóle interesuje...)

Opinie czytelników - brakuje możliwości komentowania opinii - dyskusji pod opinią.

Opinie czytelników - przydałaby się też opcja oznaczania "opinii" zawierających tylko kilka zdań i odnośnik do pseudobloga jako SPAM.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 318
Azire
12-06-2018 16:40
Bardzo żałuję, że zniknęły opcje wyboru gatunku daty wydania i okresu analizy z TOP 100. Moja ulubiona funkcja i strasznie mi jej brakuje. proszę przywróćcie ją.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
12-06-2018 18:38
To nie jest zgłoszenie propozycji, ale tu mi najlepiej pasuje.

Brawo za nową zmianę!
Względnie nową, bo nie wiem, od kiedy obowiązuje, ale dzisiaj po raz pierwszy zaobserwowałam. Dostałam powiadomienie o nowej wypowiedzi w wątku, w którym biorę udział, ale inne niż dotychczas - link był tylko do autora wypowiedzi, reszta była zwykłym, bezlinkowym tekstem, a pod spodem dopisek, że wypowiedź została usunięta - brawo, wreszcie nieaktualne powiadomienie o wypowiedzi usuniętej nie prowadzi donikąd, jest aktualizowane do powiadomienia o tym, że ktoś się rozmyślił. Lub jego wypowiedź została zlikwidowana przez moderatora. Może przydałoby się rozróżnienie? Ale i tak jest dobrze, lepiej niż było. Jeszcze raz brawo za działającą zmianę!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
14-06-2018 00:07
Mam taki nowy pomysł, chyba nie był jeszcze zgłaszany i wydaje mi się prosty do wdrożenia - nie trzeba zmieniać nic w kodzie!

Proponuję wprowadzić zalecenie, żeby zdjęcia autorów żyjących dodawać w kolorze, natomiast nieżyjących czarno-białe i żeby w razie czyjejś śmierci zmieniać kolory zdjęcia profilowego - myślę, że takie uporządkowanie kolorystyki może być wygodne, bo małym kosztem dostarcza nam łatwo dostępnej informacji, dla niektórych istotnej.

A mnie przestanie prześladować czarno-biały Sapkowski, którego ilekroć widzę, tyle razy się zastanawiam, kto go uśmiercił, kiedy, i czy nie naprawdę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1484
Babi
11-08-2018 13:53
czy doczekamy się kiedyś "podpółek"? np. półka HORROR, a w niej półka Stephen King, itd.?

1.
1.1.
1.2.
2.
3.
3.1.
3.2.
3.3.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1342
Monika
11-08-2018 14:46
Cha, cha, cha, dobry żart. Nie doczekamy się. Czekamy od lat i nic.
Czekamy też na operacje zbiorowe na półkach, np. możliwość wyświetlenia sumy lub części wspólnej dwóch lub więcej półek i też się doczekać nie możemy. Bo nie. Bo przerasta to możliwości programistów. Lub nie przynosi kasy.
Już nie pamiętam kiedy ostatnio wprowadzono jakąś zmianę spełniającą oczekiwania użytkowników.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd