Ekranizacje
Ekranizacje
Poniżej prezentujemy listę zekranizowanych książek.
 • Gra tajemnic
  Gra tajemnic
  Reżyseria: Morten Tyldum
  Zekranizowana książka: Alan Turing. Enigma
  Autor: Andrew Hodges

  Angielski matematyk i logik, Alan Turing, pomaga złamać kod Enigmy podczas II wojny światowej.

  Zobacz opinie
 • Love, Rosie
  Love, Rosie
  Reżyseria: Christian Ditter
  Zekranizowana książka: Love, Rosie
  Autor: Cecelia Ahern

  Rosie i Alex znają się od dzieciństwa. Gdy Alex wyjeżdża z Dublina na studia do Ameryki, ich wieloletnią przyjaźń czekają ciężkie chwile.

  Zobacz opinie
 • Igrzyska śmierci: Kosogłos
  Igrzyska śmierci: Kosogłos
  Reżyseria: Francis Lawrence
  Zekranizowana książka: Kosogłos
  Autor: Suzanne Collins

  Katniss Everdeen niechętnie staje się symbolem buntu ludności przeciwko władzy autokratycznego Kapitolu.

  Zobacz opinie
 • Jak dogonić szczęście
  Jak dogonić szczęście
  Reżyseria: Peter Chelsom
  Zekranizowana książka: Podróże Hektora czyli poszukiwanie szczęścia
  Autor: François Lelord

  Hector (Simon Pegg) jest psychiatrą. Praca przynosi mu coraz mniej satysfakcji, gdyż nie potrafi sprawić, aby jego pacjenci poczuli się szczęśliwi. Pewnego dnia porzuca wygodne życie, prosi partnerkę (Rosamund Pike) o „urlop” i wyrusza w samotną podróż w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Hector zwiedzi cały świat, od Paryża, przez Chiny, Afrykę aż do Stanów Zjednoczonych, a jego podróż będzie pełna zabawnych przygód, egzotyki i niebezpieczeństw.

  Zobacz opinie
 • Gottland
  Gottland
  Reżyseria: Lukáš Kokeš,Petr Hátle
  Zekranizowana książka: Gottland
  Autor: Mariusz Szczygieł

  Pełnometrażowy film dokumentalny oraz seria dokumentalnych epizodów oparte na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem. Zainspirowani książką dokumentaliści, studenci słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i Czechom i poszukują narodowych bohaterów– tak zapomnianych, jak i nigdy nieodkrytych oraz tych, których z kart historii brutalnie wymazano.

  Zobacz opinie
 • Dla ciebie wszystko
  Dla ciebie wszystko
  Reżyseria: Michael Hoffman
  Zekranizowana książka: Dla Ciebie wszystko
  Autor: Nicholas Sparks

  Dawson i Amanda byli kiedyś szaleńczo zakochanymi w sobie nastolatkami. Ich drogi rozeszły się jednak w burzliwych okolicznościach. Po 20 latach dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie najlepszego przyjaciela. Wraz ze wspomnieniami wraca pożądanie, ale powody, przez które kiedyś się rozstali, są wciąż żywe.

  Zobacz opinie
 • Zostań, jeśli kochasz
  Zostań, jeśli kochasz
  Reżyseria: R.J. Cutler
  Zekranizowana książka: Zostań, jeśli kochasz
  Autor: Gayle Forman

  Mia Hall to nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie. Czy wielka miłość przezwycięży niepewność i strach? To niezwykła historia o znajdowaniu swojego miejsca na Ziemi, umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi.

  Zobacz opinie
 • Wróg
  Wróg
  Reżyseria: Denis Villeneuve
  Zekranizowana książka: Podwojenie
  Autor: José Saramago

  Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama (Jake Gyllenhaal). Pełne rutyny, monotonne i nudne. Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie.

  Zobacz opinie
 • Bardzo poszukiwany człowiek
  Bardzo poszukiwany człowiek
  Reżyseria: Anton Corbijn
  Zekranizowana książka: Bardzo poszukiwany człowiek
  Autor: John le Carré

  Od ataku na World Trade Center minęło 10 lat. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody, skrajnie wycieńczony Czeczen, Issa. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego oraz brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku. W prowokacji przygotowanej przez służby, role do odegrania będą mieć nie tylko agenci.

  Zobacz opinie
 • Mężczyzna imieniem Ove
  Mężczyzna imieniem Ove
  Reżyseria: Hannes Holm
  Zekranizowana książka: Mężczyzna imieniem Ove
  Autor: Fredrik Backman

  Stetryczały sześćdziesięciolatek nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Pojawienie się nowych sąsiadów wywraca jego świat do góry nogami.

  Zobacz opinie
 • Niezgodna
  Niezgodna
  Reżyseria: Neil Burger
  Zekranizowana książka: Niezgodna
  Autor: Veronica Roth

  Przyszłość, w której społeczność składa się z pięciu frakcji na podstawie cech charakteru. Nastoletnia Tris zostaje przydzielona do kilku partii i uznana za zagrożenie.

  Zobacz opinie
 • Droga do zapomnienia
  Droga do zapomnienia
  Reżyseria: Jonathan Teplitzky
  Zekranizowana książka: Droga do zapomnienia
  Autor: Eric Lomax

  Australijsko-brytyjski dramat biograficzny z 2013 roku w reżyserii Jonathana Teplitzky. Adaptacja autobiograficznej powieści Erica Lomaxa "The Railway Man" (1995). Były więzień japońskiego obozu jenieckiego wyrusza na poszukiwania swojego oprawcy.

  Zobacz opinie
 • Obrońcy skarbów
  Obrońcy skarbów
  Reżyseria: George Clooney
  Zekranizowana książka: Obrońcy skarbów
  Autorzy: Bret Witter, Robert M. Edsel

  Alianccy żołnierze i cywilni specjaliści łączą siły, by odzyskać skradzione przez nazistów dzieła sztuki, zanim zostaną one zniszczone w wyniku działań wojennych.

  Zobacz opinie
 • Tajemnica Filomeny
  Tajemnica Filomeny
  Reżyseria: Stephen Frears
  Zekranizowana książka: Tajemnica Filomeny
  Autor: Martin Sixsmith

  Brytyjsko-amerykańsko-francuski dramat filmowy w reżyserii Stephena Frearsa. Adaptacja książki pt. The Lost Child of Philomena Lee autorstwa Martina Sixsmitha. Jako młoda dziewczyna Filomena zachodzi w ciążę, nie będąc zamężna. Upokorzona rodzina wysyła dziewczynę do zakonu, gdzie kobieta rodzi syna. Dziecko zostaje odebrane matce przez zakonnice i oddane do adopcji. Po blisko pięćdziesięciu latach Filomena wraz z pomocą dziennikarza śledczego usiłuje odnaleźć swoje dziecko.

  Zobacz opinie
 • Zniewolony. 12 years a slave
  Zniewolony. 12 years a slave
  Reżyseria: Steve McQueen
  Zekranizowana książka: Zniewolony
  Autor: Solomon Northup

  Amerykańsko-brytyjski dramat historyczny w reżyserii Steve'a McQueena. Adaptacja autobiograficznej książki pod tym samym tytułem autorstwa Solomona Northupa. Solomon Northup urodził się jako wolny czarnoskóry człowiek w Nowym Jorku. W 1841 roku zostaje porwany w Waszyngtonie i sprzedany jako niewolnik. Od tej pory pracuje na farmie Edwina Eppsa w Luizjanie. Przez czternaście lat niewoli koresponduje ze swoją żoną; listy te stają się dowodem w procesie.

  Zobacz opinie
 • Wilk z Wall Street
  Wilk z Wall Street
  Reżyseria: Martin Scorsese
  Zekranizowana książka: Wilk z Wall Street
  Autor: Jordan Belfort

  Historia Jordana Belforta, brokera, którego błyskawiczna droga na szczyt i rozrzutny styl życia wzbudziły zainteresowanie FBI.

  Zobacz opinie

zgłoś błąd zgłoś błąd