Ekranizacje
Ekranizacje
Poniżej prezentujemy listę zekranizowanych książek.
 • Dziewczyna z pociągu
  Dziewczyna z pociągu
  Reżyseria:
  Zekranizowana książka: Dziewczyna z pociągu
  Autor: Paula Hawkins

  Rachel codziennie podróżuje do pracy tą samą trasą kolejową, obserwując przydrożne domy. Gdy mieszkanka jednego z nich znika, kobieta postanawia zeznać, co widziała.

  Zobacz opinie
 • Sługi Boże
  Sługi Boże
  Reżyseria: Mariusz Gawryś
  Zekranizowana książka: Sługi boże
  Autor: Adam Forman

  Gdy z wieży wrocławskiego kościoła rzuci się młoda niemiecka milionerka, do miasta przyjadą berlińska policjantka i wysłannik Watykanu. Śledztwo w pozornie oczywistej sprawie samobójstwa podejmie Warski, doświadczony (także przez los) oficer dolnośląskiej komendy. Psi nos podpowie mu, że dziewczyna nie skoczyła sama. Zanim jednak zdąży cokolwiek rozwikłać – z wieży spadnie kolejna kobieta.

  Zobacz opinie
 • Julieta
  Julieta
  Reżyseria: Pedro Almodóvar
  Zekranizowana książka: Uciekinierka
  Autor: Alice Munro

  Julieta mieszka w Madrycie. Właśnie umarł jej mąż, Xoan. Jej córka, Antía niedawno skończyła 18 lat i wyjechała gdzieś, nie wyjaśniając matce dokąd i dlaczego. Julieta chce ją za wszelką cenę odnaleźć, ale jedyne czego się dowiaduje to to, jak niewiele wie o swojej córce.

  Zobacz opinie
 • Geniusz
  Geniusz
  Reżyseria: Michael Grandage
  Zekranizowana książka: Geniusz
  Autor: A. Scott Berg

  Zderzenie dwóch niezwykłych osobowości, bardzo różnych, a jednocześnie silnie na siebie oddziałujących. Kiedy pierwsza powieść Thomasa Wolfe’a (Law) trafiła do rąk Maksa Perkinsa (Firth), ten był już jednym z najbardziej uznanych wydawców swoich czasów. Opanowany i raczej introwertyczny Perkins był szczególnie dumny ze swojego literackiego odkrycia, choć Wolfe, ze swoim nieokiełznanym talentem i trudną do opanowania osobowością, nie ułatwiał mu życia. Niekonwencjonalna przyjaźń, jaka ich połączyła, odmieniła życie każdego z nich na zawsze.

  Zobacz opinie
 • Tajemnice Manhattanu
  Tajemnice Manhattanu
  Reżyseria: Brian DeCubellis
  Zekranizowana książka: Tajemnice Manhattanu
  Autor: Colin Harrison

  Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje czytelnikom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem koszmaru w mieście, w którym każdy wierzy, że spełni się jego amerykański sen. Są jednak historie, których Wren nigdy nie opisze swoim czytelnikom – te, w których sam bierze udział.

  Zobacz opinie
 • Nocny recepcjonista
  Nocny recepcjonista
  Reżyseria: Susanne Bier
  Zekranizowana książka: Nocny recepcjonista
  Autor: John le Carré

  Nocny recepcjonista jednego z europejskich hoteli na zlecenie służb specjalnych pomaga w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią. Tytułowy nocny recepcjonista, Jonathan Pine (Tom Hiddleston, Thor, Tylko kochankowie przeżyją), pracuje w hotelu w Kairze, w samym środku wydarzeń Arabskiej Wiosny. Poznaje tam piękną kobietę o imieniu Sophie, która przekazuje mu tajne informacje o transakcji związanej z dostawą broni mogące wpłynąć na losy całego powstania.

  Zobacz opinie
 • Zanim się pojawiłeś
  Zanim się pojawiłeś
  Reżyseria: Thea Sharrock
  Zekranizowana książka: Zanim się pojawiłeś
  Autor: Jojo Moyes

  Louisa „Lou” Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat.

  Zobacz opinie
 • Alicja po drugiej stronie lustra
  Alicja po drugiej stronie lustra
  Reżyseria: James Bobin
  Zekranizowana książka: Alicja po drugiej stronie lustra
  Autor: Lewis Carroll

  Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie.

  Zobacz opinie
 • High-Rise
  High-Rise
  Reżyseria: Ben Wheatley
  Zekranizowana książka: Wieżowiec
  Autor: James Graham Ballard

  Doktor Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca. Pełen przepychu, zakrapianych imprez i szalonych orgii raj szybko zmienia się w prawdziwe piekło.

  Zobacz opinie
 • Królowa pustyni
  Królowa pustyni
  Reżyseria: Werner Herzog
  Zekranizowana książka: Córka pustyni. Niezwykłe życie Gertrude Bell
  Autor: Georgina Howell

  Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od innych. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia poza jednym – miłością.

  Zobacz opinie
 • Opowieść o miłości i mroku
  Opowieść o miłości i mroku
  Reżyseria: Natalie Portman
  Zekranizowana książka: Opowieść o miłości i mroku
  Autor: Amos Oz

  Ekranizacja autobiograficznej powieści Amosa Oza to przejmująca historia dzieciństwa i dorastania jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku. Oz wspomina swoich rodziców: pragmatycznego Ariego i marzycielską, obdarzoną niezwykłą wyobraźnią Fanię.

  Zobacz opinie
 • Osobliwy dom pani Peregrine
  Osobliwy dom pani Peregrine
  Reżyseria: Tim Burton
  Zekranizowana książka: Osobliwy dom pani Peregrine
  Autor: Ransom Riggs

  Jakub przyjeżdża na tajemniczą wyspę, by odkryć prawdę o dziwnym domu, w którym mieszkał jego dziadek.

  Zobacz opinie
 • Duma i uprzedzenie i zombie
  Duma i uprzedzenie i zombie
  Reżyseria: Burr Steers
  Zekranizowana książka: Duma i uprzedzenie i zombi
  Autorzy: Jane Austen, Seth Grahame-Smith

  Nie jest to klasyczne dziewiętnastowieczne love story, których widzieliśmy setki. Film jest adaptacją powieści, pod tym samym tytułem, autorstwa Jane Austen i Setha Grahame'a-Smitha, który zmienił nieco tło wydarzeń dziejących się w hrabstwie Hertfordshire. W hrabstwie dzieją się dziwne rzeczy. Zmarli wracają pod postacią zombie...

  Zobacz opinie
 • Wierna
  Wierna
  Reżyseria: Robert Schwentke
  Zekranizowana książka: Wierna
  Autor: Veronica Roth

  Beatrice i Tobias wyruszają w świat poza ogrodzenie miasta. Wkrótce zostają zabrani do aresztu przez tajemniczą agencję.

  Zobacz opinie
 • Pokój
  Pokój
  Reżyseria: Lenny Abrahamson
  Zekranizowana książka: Pokój
  Autor: Emma Donoghue

  Pięcioletni Jack od urodzenia mieszka z mamą w niewielkim pomieszczeniu, które nazywają pokojem. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że istnieje świat na zewnątrz.

  Zobacz opinie
 • Brooklyn
  Brooklyn
  Reżyseria: John Crowley
  Zekranizowana książka: Brooklyn
  Autor: Colm Tóibín

  Młoda irlandzka imigrantka, Ellis Lacey, w latach 50. udaje się do Nowego Jorku.

  Zobacz opinie

zgłoś błąd zgłoś błąd