Ekranizacje
Ekranizacje
Poniżej prezentujemy listę zekranizowanych książek.
 • Mój piękny syn
  Mój piękny syn
  Reżyseria: Felix Van Groeningen
  Zekranizowana książka: Mój piękny syn
  Autor: David Sheff

  "Mój piękny syn" opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

  Zobacz opinie
 • Płomienie
  Płomienie
  Reżyseria: Chang-dong Lee
  Zekranizowana książka: Zniknięcie słonia
  Autor: Haruki Murakami

  Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, gdzie Hae-mi wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale zawsze ją ignorował.

  Zobacz opinie
 • Zegar Czarnoksiężnika
  Zegar Czarnoksiężnika
  Reżyseria: Eli Roth
  Zekranizowana książka: Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Zegar czarnoksiężnika
  Autor: John Bellairs

  Nastoletni Lewis Barnavelt po śmierci rodziców trafia do położnej na odludziu posiadłości ekscentrycznego wuja Jonathana. Wkrótce po przybyciu chłopak odkrywa, że wuj praktykuje różne formy magii i eksploruje niebezpieczne obszary światów równoległych. Wszystko po to, by rozwikłać zagadkę zaginionego mistrza czarnej magii Isaaca Izarda, który skonstruował zegar odmierzający czas do nadchodzącej Apokalipsy. Zegar ukryty jest w murach ogromnej posiadłości, a jego odnalezienie jest jedynym sposobem, by powstrzymać nadchodzącą zagładę.

  Zobacz opinie
 • Też go kocham
  Też go kocham
  Reżyseria: Jesse Peretz
  Zekranizowana książka: Juliet, naga
  Autor: Nick Hornby

  Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'

  Zobacz opinie
 • Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
  Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
  Reżyseria: John Cameron Mitchell
  Zekranizowana książka: Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia
  Autor: Neil Gaiman

  Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki,imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.

  Zobacz opinie
 • Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie
  Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie
  Reżyseria: Ken Scott
  Zekranizowana książka: Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie
  Autor: Romain Puértolas

  Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w szafie i wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną?

  Zobacz opinie
 • 41 dni nadziei
  41 dni nadziei
  Reżyseria: Baltasar Kormákur
  Zekranizowana książka: Tragedia na morzu
  Autorzy: Tami Ashcraft, Susea McGearhart

  Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wy­rusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

  Zobacz opinie
 • Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
  Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
  Reżyseria: Fernando León de Aranoa
  Zekranizowana książka: Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
  Autor: Virginia Vallejo

  Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie.

  Zobacz opinie
 • Twój Simon
  Twój Simon
  Reżyseria: Greg Berlanti
  Zekranizowana książka: Simon oraz inni homo sapiens
  Autor: Becky Albertalli

  Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitowa

  Zobacz opinie
 • Przemiana
  Przemiana
  Reżyseria: Miranda Harcourt,Stuart McKenzie
  Zekranizowana książka: Przemiana
  Autor: Margaret Mahy

  Nastoletnia Laura Chant mieszka z mamą i młodszym bratem Jacko w ubogiej dzielnicy Christchurch w Nowej Zelandii. Dziewczyna zajmuje się chłopcem, gdy matka jest w pracy. Pewnego dnia, na placu zabaw Jacko znika jej z oczu. Chłopiec odnajduje się w towarzystwie starszego mężczyzny, który na pożegnanie przybija mu na dłoni tajemniczą pieczątkę

  Zobacz opinie
 • Bella i Sebastian 3
  Bella i Sebastian 3
  Reżyseria: Clovis Cornillac
  Zekranizowana książka: Bella i Sebastian 3. Przyjaciele na całe życie
  Autor: Nicolas Vanier

  Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce żądając oddania Belli i jej dzieci.

  Zobacz opinie
 • Prawdziwa historia
  Prawdziwa historia
  Reżyseria: Roman Polański
  Zekranizowana książka: Prawdziwa historia
  Autor: Delphine De Vigan

  Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.

  Zobacz opinie
 • Dziewczyna we mgle
  Dziewczyna we mgle
  Reżyseria: Donato Carrisi
  Zekranizowana książka: Dziewczyna we mgle
  Autor: Donato Carrisi

  Agent specjalny Vogel zostaje wysłany do górskiego miasteczka, aby rozwiązać sprawę zaginięcia szesnastoletniej dziewczyny.

  Zobacz opinie
 • Każdego dnia
  Każdego dnia
  Reżyseria: Michael Sucsy
  Zekranizowana książka: Każdego dnia
  Autor: David Levithan

  16-letnia dziewczyna poznaje chłopaka, który dzieli się z nią niezwykłą tajemnicą. Nastolatek każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Młodych kochanków połączy niezwykle silne uczucie, ale czy zdołają pozostać razem?

  Zobacz opinie
 • Kształt wody
  Kształt wody
  Reżyseria: Guillermo del Toro
  Zekranizowana książka: Kształt wody
  Autorzy: Guillermo del Toro, Daniel Kraus

  Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

  Zobacz opinie
 • Tamte dni, tamte noce
  Tamte dni, tamte noce
  Reżyseria: Luca Guadagnino
  Zekranizowana książka: Tamte dni, tamte noce
  Autor: André Aciman

  Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

  Zobacz opinie

zgłoś błąd zgłoś błąd