Krąg

[FILM] Krąg

Reżyseria: James Ponsoldt
Zekranizowana książka: Krąg
szczegółowe informacje
reżyseria: James Ponsoldt
scenariusz: Dave Eggers, James Ponsoldt
premiera: 26 kwietnia 2017 (Polska)
obsada: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega, Ellar Coltrane
6,41 (663 ocen i 146 opinii)
Opis filmu
Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego... Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya. Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób.
Pokaż więcej
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Zwiastun filmu
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1978
LubimyCzytać
25-05-2017 12:19
Co jest lepsze: książka czy film? Zapraszamy do dyskusji!
książek: 165
Ela
01-06-2017 15:53
książka może być jedynie lepsza, a co najmniej tak samo dobra
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 293
anteeekg
26-05-2017 14:05
Super artykuł!
książek: 196
Kanezan
26-05-2017 14:27
Książki nie czytałem, ale film zapowiada się świetnie.
książek: 169
CezaryJ
26-05-2017 14:29
Książkę skończyłem czytać dwa dni temu, a film widziałem wczoraj. Znajomi, którzy książki nie czytali wyszli mocno zaspani. Film jest po prostu słaby i nudny. Nie ma wielu wątków, i w porównaniu do książki został tak spłycony, że w sumie to nie czytając książki trudno zrozumieć głębszy sens. Książka jest dobra. Może wybitna nie jest, ale ciekawa, momentami wciągająca i z zaskakującym... Książkę skończyłem czytać dwa dni temu, a film widziałem wczoraj. Znajomi, którzy książki nie czytali wyszli mocno zaspani. Film jest po prostu słaby i nudny. Nie ma wielu wątków, i w porównaniu do książki został tak spłycony, że w sumie to nie czytając książki trudno zrozumieć głębszy sens. Książka jest dobra. Może wybitna nie jest, ale ciekawa, momentami wciągająca i z zaskakującym zakończeniem. Autorzy filmu chyba nie bardzo mieli pomysł na ekranizację i to niestety widać. POLECAM książkę, a zamiast do kina lepiej się spotkać z realnymi znajomymi ;-)
pokaż więcej
książek: 398
Anna
26-05-2017 21:26
Książka mi się podobała, nie dłużyła mi się tak jak autorce artykułu. Czasem sprawiała, że zastanawiałam się czy rozwiązania wybierane przez The Circle są rzeczywiście złe, wiele z nich było niejednoznacznych. Na filmie się nudziłam, jest strasznie chaotyczny, spłycony. Jedna z ostatnich scen w książce pojawia się gdzieś w środku filmu, gdzie zupełnie nie ma sensu (scena rozmowy Mae z Tyem).... Książka mi się podobała, nie dłużyła mi się tak jak autorce artykułu. Czasem sprawiała, że zastanawiałam się czy rozwiązania wybierane przez The Circle są rzeczywiście złe, wiele z nich było niejednoznacznych. Na filmie się nudziłam, jest strasznie chaotyczny, spłycony. Jedna z ostatnich scen w książce pojawia się gdzieś w środku filmu, gdzie zupełnie nie ma sensu (scena rozmowy Mae z Tyem). Długo by wymieniać wszystkie błędy filmu i odstępstwa od fabuły książki. Najbardziej chyba nie mogę wybaczyć twórcom zrobienie z tego takiej młodzieżowej historyjki, bo książka jest ewidentnie opowieścią dla dorosłych. Książka nie jest idealna, ale przede wszystkim jest mniej szablonowa, bardziej niejednoznaczna.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Książka

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd