Krąg

[FILM] Krąg

Reżyseria: James Ponsoldt
Zekranizowana książka: Krąg
szczegółowe informacje
reżyseria: James Ponsoldt
scenariusz: Dave Eggers, James Ponsoldt
premiera: 26 kwietnia 2017 (Polska)
obsada: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega, Ellar Coltrane
6,4 (678 ocen i 148 opinii)
Opis filmu
Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego... Mae Holland zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya. Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób.
Pokaż więcej
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Zwiastun filmu
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 7  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 299
anteeekg
26-05-2017 14:05
Super artykuł!
książek: 196
Kanezan
26-05-2017 14:27
Książki nie czytałem, ale film zapowiada się świetnie.
książek: 169
CezaryJ
26-05-2017 14:29
Książkę skończyłem czytać dwa dni temu, a film widziałem wczoraj. Znajomi, którzy książki nie czytali wyszli mocno zaspani. Film jest po prostu słaby i nudny. Nie ma wielu wątków, i w porównaniu do książki został tak spłycony, że w sumie to nie czytając książki trudno zrozumieć głębszy sens. Książka jest dobra. Może wybitna nie jest, ale ciekawa, momentami wciągająca i z zaskakującym... Książkę skończyłem czytać dwa dni temu, a film widziałem wczoraj. Znajomi, którzy książki nie czytali wyszli mocno zaspani. Film jest po prostu słaby i nudny. Nie ma wielu wątków, i w porównaniu do książki został tak spłycony, że w sumie to nie czytając książki trudno zrozumieć głębszy sens. Książka jest dobra. Może wybitna nie jest, ale ciekawa, momentami wciągająca i z zaskakującym zakończeniem. Autorzy filmu chyba nie bardzo mieli pomysł na ekranizację i to niestety widać. POLECAM książkę, a zamiast do kina lepiej się spotkać z realnymi znajomymi ;-)
pokaż więcej
książek: 406
Anna
26-05-2017 21:26
Książka mi się podobała, nie dłużyła mi się tak jak autorce artykułu. Czasem sprawiała, że zastanawiałam się czy rozwiązania wybierane przez The Circle są rzeczywiście złe, wiele z nich było niejednoznacznych. Na filmie się nudziłam, jest strasznie chaotyczny, spłycony. Jedna z ostatnich scen w książce pojawia się gdzieś w środku filmu, gdzie zupełnie nie ma sensu (scena rozmowy Mae z Tyem).... Książka mi się podobała, nie dłużyła mi się tak jak autorce artykułu. Czasem sprawiała, że zastanawiałam się czy rozwiązania wybierane przez The Circle są rzeczywiście złe, wiele z nich było niejednoznacznych. Na filmie się nudziłam, jest strasznie chaotyczny, spłycony. Jedna z ostatnich scen w książce pojawia się gdzieś w środku filmu, gdzie zupełnie nie ma sensu (scena rozmowy Mae z Tyem). Długo by wymieniać wszystkie błędy filmu i odstępstwa od fabuły książki. Najbardziej chyba nie mogę wybaczyć twórcom zrobienie z tego takiej młodzieżowej historyjki, bo książka jest ewidentnie opowieścią dla dorosłych. Książka nie jest idealna, ale przede wszystkim jest mniej szablonowa, bardziej niejednoznaczna.
pokaż więcej
książek: 147
marimad
06-11-2018 22:16
Zdecydowanie książka! Styl podkreśla treść i atmosferę, szczególnie w oryginalnej wersji językowej,choć tłumaczenie jest całkiem dobre. Film to marne popłuczyny.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Książka

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd