Granica

[FILM] Granica

Reżyseria: Ali Abbasi
Zekranizowana książka: Pappersväggar
szczegółowe informacje
reżyseria: Ali Abbasi
premiera: 22 lutego 2019 (Polska), 10 maja 2018 (świat)
obsada: Eva Melander
0 (0 ocen i 0 opinii)
Opis filmu
„Granica” to jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na... „Granica” to jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”.
Pokaż więcej
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Zwiastun filmu
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2107
LubimyCzytać
30-01-2019 14:42
Co jest lepsze: książka czy film? Zapraszamy do dyskusji!
książek: 133
_Magnolia_
30-01-2019 16:01
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, można jedynie wyrazić własne zdanie.

Osobiście uważam, że wszelkie adaptacje powinno się odbierać jako osobne dzieło (ja tak robię). Reżyserowie mogą mieć swoją interpretację lub chęć stworzenia czegoś innego, biorąc z książki tylko to, co im się podoba, przez co nie raz z książki może pozostać tylko tytuł. Przykładem jest choćby filmowa trylogia...
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, można jedynie wyrazić własne zdanie.

Osobiście uważam, że wszelkie adaptacje powinno się odbierać jako osobne dzieło (ja tak robię). Reżyserowie mogą mieć swoją interpretację lub chęć stworzenia czegoś innego, biorąc z książki tylko to, co im się podoba, przez co nie raz z książki może pozostać tylko tytuł. Przykładem jest choćby filmowa trylogia "Hobbita" oparta na książce o tym samym tytule. Filmy są zdecydowanie dla dorosłych i jest na 95% inna od książki, która zresztą jest/była przeznaczona dla dzieci (przynajmniej na początku była dla dzieci, później to się zmieniło i każdy powie na ten temat swoje zdanie. Faktem jest, że są takie zjawiska w kulturze, że np. "Robinson Crusoe" był dla dorosłych, a teraz jest dla młodzieży, krótko mówiąc z czasem zmieniają się odbiorcy). Mnie się filmy spodobały w odróżnieniu od książki, ale muszę zaznaczyć, że nie potępiam jej.
Natomiast uważam za lepszą książkę "Opowieść wigilijna" od filmu animowanego z 2009 roku. Film jak dla mnie czasami za bardzo podchodził do horroru przez co nie przypadł mi do gustu.

Każdemu dziełowi, który mnie zainteresuje daję szansę, nie wymagając z góry nie wiadomo czego, bo to nie ja piszę ani kręcę filmy, mogę jedynie interpretować i ocenić po swojemu.
pokaż więcej
książek: 1131
Lokia
21-02-2019 18:04
"Wpuść mnie" jest zekranizowaną powieścią pod tytułem "Pozwól mi wejśc". Ten sam autor, John Ajvide Lindqvist, napisał OPOWIADANIE, na podstawie którego powstał film "Granica", ale nie jest to "Wpuść mnie". Przecież to jest zupełnie inna treść!
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Książka

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd