Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach

[FILM] Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach

Reżyseria: John Cameron Mitchell
Zekranizowana książka: Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia
szczegółowe informacje
reżyseria: John Cameron Mitchell
premiera: 10 sierpnia 2018 (Polska), 21 maja 2017 (świat)
obsada: Elle Fanning, Alex Sharp
7,02 (902 ocen i 58 opinii)
Opis filmu
Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan,... Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę
studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki,imprezowania i niszczenia mienia publicznego.
Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.
Pokaż więcej
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Zwiastun filmu
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
01-08-2018 12:31
Co jest lepsze: książka czy film? Zapraszamy do dyskusji!
książek: 1385
BlueSugar
01-08-2018 13:16
Film ma premierę 10 sierpnia, a jakoś tak przeszedł bez echa, bez kampanii promocyjnej, z jednym tylko trailerem, nie mówiąc już o opóźnieniu premiery filmu o około rok w stosunku do reszty świata. Akurat śledzę informacje o ekranizacji różnych Gaimanowych tworów, począwszy od niepewnej przyszłości serialu "American Gods", w którym Bryan Fuller zrezygnował z bycia showrunnerem serialu, przez... Film ma premierę 10 sierpnia, a jakoś tak przeszedł bez echa, bez kampanii promocyjnej, z jednym tylko trailerem, nie mówiąc już o opóźnieniu premiery filmu o około rok w stosunku do reszty świata. Akurat śledzę informacje o ekranizacji różnych Gaimanowych tworów, począwszy od niepewnej przyszłości serialu "American Gods", w którym Bryan Fuller zrezygnował z bycia showrunnerem serialu, przez co drugi sezon jest pod znakiem zapytania, aż po nowiuśki trailer Dobrego Omenu, który ukazał się na tegorocznym San Diego Comic-Conie (o czym nie było informacji na LC). Śledziłam także informacje o ekranizacji opowiadania Gaimana "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach" ze zbioru "Rzeczy ulotne". W zasadzie trailer pokazuje spore rozwinięcie tego opowiadania i ukazuje go w kontekście lat 70. XX wieku, na fali popularności muzyki i kultury punkowej. Futurystycznie ukazane kosmitki swoim designem kojarzą mi się z późniejszą epoką, czyli latami 80.. Zważywszy na to, że film ukazuje się w tzw. "sezonie ogórkowym", a do tego ma konkurencję w postaci "Ant Man and the Wasp" oraz słabą kampanię promocyjną, to zapewne na siebie nie zarobi, a o istnieniu filmu będą wiedzieli jedynie książkoholicy - fani Neila Gaimana i to jedynie będą to traktować jako ciekawostkę.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Książka

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd