Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
923011 czytelników
3572 dyskusji
88463 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 57
noxie
20-08-2019 21:07
Witam.Przypomniałam sobie dzisiaj o serii książek, które czytałam jako dziecko.
Pamiętam jedynie pierwszy tom, seria była o skrajnie biednej rodzinie wielodzietnej, jedna z dziewczynek była dobra w czymśtam i dostała się do finału pewnego konkursu ogólnokrajowego w tej dziedzinie. Dostała pokój w hotelu, do którego przemyciła całą rodzinę, zjedli tam posiłek i był to najbardziej luksusowy moment ich życia. Najmłodszy chłopiec wypada przez okno w hotelu i umiera. Całość była dość mroczna jak na dziecięcą literaturę, w klimacie Chojraka tchórzliwego psa, było dość niepokojąco, to mi przede wszystkim utkwiło w pamięci. W książce było wiele obrazków, trochę strasznych, tak przynajmniej wtedy uważałam. Z góry dziękuję za pomoc!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Sensei
21-08-2019 12:13
Witam. Czytałem kiedyś pewną książkę jednak nie pamiętam z niej dużo. Akcja osadzona jakby w naszym świecie jednak przeplatałą się z elementami magii. Głównym bohaterem był detektyw, który podczas pewnej walki został pozbawiony ciała i stał się szkieletem. Używał magii żywiołów jak ogień, wiatr. Spotkał na swojej drodze młodą dziewczynę która chyba do niego dołączyła nie pamiętam. Także Mirki proszę o pomoc w znalezieniu jej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 457
qubal
22-08-2019 11:14
Mirki? Tu nie wykop, chyba pomylily ci sie strony. :)

A co do ksiazki to strzelam, bo nie pamietam czy byl tam zamieniony w szkielet detektyw (bo detektyw jako taki to byl) ale moze:
Długi mroczny podwieczorek dusz
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2208
Janina
23-08-2019 14:41
Proszę o pomoc.
Bardzo dawno czytałam książkę, która opowiadała prawdziwą historię zesłańca (skazańca) do Australii lub na jakąś wyspę. Pamiętam tylko, że tam stworzył dla siebie dom. Na końcu książki udało się mu uciec. Może ktoś coś kojarzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
tstudent
23-08-2019 19:39
W latach 70/80 we serii Literatury Światowej ?
Czytałem Polskie tłumaczenie satyrycznego opowiadania: Stary nauczyciel wraz z mieszkancami małego miasteczka , jak co tydzień, wybierał się autobusem to dużego, pobliskiego miasta na zakupy. Nie było już miejsca w autobusie a przybyła najładniejsza dziewczyna ze wsi, wiec ja posadzono na kolanach nauczyciela. Po przyjeździe do miasta , bara bara i ona umiera..." czy ktoś rozpoznaje te historie?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Asia
27-08-2019 11:38
Witam. Nie pamiętam autora ani tytułu ale pamiętam że...

Książka opowiadała historie młodej dziewczyny, która znalazła w antykwariacie "magiczną/tajemniczą" książkę. Czytając ją pprzenosiło się do innego świata. Im dłużej się tam było tym bardziej prawdopodobne było utknięcie tam. Po jakimś czasie zaczęły ją tam ściągnąć mężczyźni ubrani na czarno jako jakąś ochrona. Bohaterka jak tylko mogła to wracała do tego świata, nie robiła zakupów ani nie płaciła za prąd w mieszkaniu. Piła za to sliwowice od sąsiada co ją rozgrzewalo.
Pamiętam że okładka książki była ciemna i z tytułem napisanym kolorowo. Kojarzą mi się słowa "Pan", "tajemnica", "tajemniczy", "x" ale to co znalazłam z tej kombinacji nie jest tym czego szukam. Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć tytuł. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 502
Ilusia
28-08-2019 23:40
Koniec pana Y Koniec pana Y ?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Agata
27-08-2019 14:55
witajcie, przeglądam całą swoja biblioteke a mimo to nie moge znaleźć tytułu ksiązki. Jest to harlequin, pm=amiętam tyle, że młoda dziewczyna opiekuje się swoim bratem/przyrodnim bratem po smierci rodziców jego ojczym miał dośc znane nazwisko więc kręcą się koło niej dziennikarze, pewnego dnia przychodzi do niej pracownik lub znajomy chyba greckiego milionera (nie jestem pewna czy grecki ale na pewno milioner), który chce ich zabrac do siebie, ten milioner jest chyba dziadkiem tego dziecka. Ona nie chciała się zgodzić ale jednak się zgodziła i w drodze myślała, ze on chce zabrac jej to dziecko czy cos takiego ale w końcu razem trafili na miejsce no i fabuła rozgrywa się dalej oni oczywiście się w sobie zakochują. Może kojarzycie tytuł albo chociaz autora ? będę wdzięczna za odpowiedz
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 706
Abyss
28-08-2019 19:30
Od dawna po głowie chodzi mi książka, którą czytałam będąc dzieckiem, z tego co teraz mi się wydaje była mało ambitna, coś na kształt typowego "pamiętnika/dziennika/notatnika nastolatki".
Pamiętam, niestety, niewiele, miała chyba dwie części, z czego jedna miała niebieską okładkę.
Główna bohaterka była w wieku 16-20 lat, miała chłopaka (richarda?), z którym w końcu zerwała, a on bodajże i tak odwiedzał jej rodzinę, która go lubiła.
Jej brat miał kalendarz z nagimi kobietami, ogólnie miała chyba dość sporą rodzinę, która była dość głośna, wydaje mi się, że jeden rozdział opowiadał o szukaniu prezentów na wigilię, a później bohaterka dostała niespodziewany prezent od swojego byłego.
To bardzo niewiele, ale może ktoś coś skojarzy. :<

Była jeszcze druga książka, z dosyć rozległej, nieco kryminalnej serii dla młodzieży. Pamiętam, że z jakiegoś powodu rodzeństwo uciekło z domu i ukrywało się na działce swojego dziadka, gdzie nikt aktualnie nie zaglądał. Mieszkali tam jakiś czas i... to tyle. Główne wspomnienie, to właśnie wspólne mieszkanie na działce. :<
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Dorota
29-08-2019 12:04
Hej. Szukam książki,która na pewno jest czymś w rodzaju paranormal. Nie pamiętam jakiego gatunku jest mężczyzną ale bohaterka to człowiek. Urodziła się w rodzinie wojskowego, ojciec miał bliskich przyjaciół którzy od małego się nią zajmowali i ta kobieta jako już dorosła sama miała swój oddział (nie wiem czy policja wojsko czy FBI). W dzieciństwie jeden z "przyjaciół"wojskowych zabił ojca i żył z nimi w domu , matka była chora na depresję i ja też zabił. Bohaterka starała się do nikogo w życiu nie przywiązywać żeby ten "wujek" nie zabił kolejnej osoby. Ciągle jej zagrażał. Na jednej z misji ona i jej partner z oddziału zostali ranni i wtedy do akcji wkroczył bohater który ich uratował. W szpitalu podawał się za jej narzeczonego i mimo że ona go odpychała to się nie poddawał. Wydaje mi się że ten bohater był wiekowy i był pewny że na zawsze zostanie sam i chciał się zabić ale poczuł że znalazł drugą połówkę jak ona dorosła i dlatego się zjawił jak go potrzebowała.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Dorota
09-09-2019 08:12
W razie czego już wiem,że chodzi o serię Mrok autorki Christie Feehan i część z Lucianem:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 20
cutiexminou
30-08-2019 15:28
Hej! Poszukuję książki, była to młodzieżówka, akcja działa się w przyszłości (nie jakoś bardzo odległej). Główna bohaterka uczęszczała do Akademii dla dziewcząt, a dorośli w tym czasie odbudowywali miasto (była to bodajże „Stolica”). Pamiętam, że dziewczyna w noc przed ukończeniem szkoły opuściła jej teren i znalazła w małym domku niedaleko absolwentki szkoły, do której chodziła. Okazało się, że nie były one wysłane do stolicy tylko zmuszane do swoistej „produkcji siły roboczej”. Główna bohaterka postanowiła więc uciec. Dalej niestety nie dobrnęłam. Czy ktoś kojarzy? :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Dorota
31-08-2019 10:14
Kojarzę 😄 i nie mam pojęcia jaki tytul. Te absolwentki były zapładniane i trzymane tylko do reprodukcji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 77
whiskas
30-08-2019 20:09
Cześć! Proszę o pomoc w znalezieniu autora/tytułu. Nie pamiętam czy to jedno opowiadanie z wielu czy pojedyncza historia. Pewien biznesmen podróżował do Japonii w sprawach służbowych i odwiedzał za każdym razem jedną publiczną toaletę. Tam siedziała staruszka, która opowiadała mu ciągle o swoim licznym potomstwie, jakie jest zdolne. On uwielbiał słuchać tych opowieści, ale myślał, że są one wymyślone. Sam miał nieciekawe życie osobiste- chyba porzucił dziewczynę w ciąży. Ale jak ta staruszka trafiła do szpitala i spotkał się z jej córką, to coś mu się odmieniło i wrócił do swojej kobiety i dziecka. Ktoś coś? :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 293
Oh_No
01-09-2019 20:00
Tajemnica pani Ming Tajemnica pani Ming
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd