Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
922943 czytelników
3572 dyskusji
88462 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 0
edi
31-07-2019 12:53
Witam. kiedyś razem z czasopismem Pani lub Uroda dosłałam jeden rozdział książki. niestety broszurka gdzieś mi zginęła a bardzo chciałam przeczytać całą książkę. Może ktoś kiedyś się na nią natknął? proszę o pomoc. lata 1910 chyba... I rozdział był o dziewczynce, która razem z wielodzietną rodziną wyemigrowała z Europy do Ameryki ( mieli popłynąć gdzie indziej ale ojciec bez wiedzy matki kupił bilety do USA). W USA na początku trafili do przytułku. Dziewczynka ok 9-10 lat uległa tragicznemu wypadkowi stratował ją koń na jakiejś drodze chyba w Nowym Jorku. Rodzina ją chyba porzuciła bo nie była w stanie ani jej leczyć ani zaakceptować chorej. Nigdy nie była już w pełni sprawna chyba kulała na którąś nogę. z opisu dalszego ciągu wyglądało, że została adoptowana przez jakąś bardzo zamożną rodzinę a potem stała się dziedziczką jakiegoś czekoladowego imperium (coś związanego z czekoladą). Na okładce tej broszurki była dziewczynka w czerwonej sukience lub w płaszczu i stała tyłem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 683
mynameism
31-07-2019 13:23
Bardzo przypomina mi to:

Królowa lodów z Orchard Street Królowa lodów z Orchard Street

Ale nie o czekoladzie, tylko o lodach, no i okładka się nie zgadza.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 158
Camrelina
31-07-2019 17:46
Witajcie! Od paru tygodni chodzi mi po głowie książka, którą czytałam jak byłam młodsza. Gatunek przygodowe/podróżnicze/dla dzieci, coś takiego. Pamiętam tylko, że na okładce znajdował się samolot, z lecącymi w nim dziećmi - chłopcem i dziewczynką. Możliwe, że był też z nimi pies. UWAGA UWAGA charakterystyczną myślę rzeczą jest to, że tytułem tej książki była nazwa napoju, albo jakiejś butelki. Bo chodziło o to, że ten samolot dostał imię po właśnie tym napoju. Poza tym pamiętam niewiele. Możliwe, że uciekali przed kimś w jakieś jaskini (przed kowbojami?) i, że była tam mowa o jakiejś farmie, z której uciekli (?). Ogólnie był tam chyba motyw podróży i szukania czegoś, gdzieś daleko... Jeśli ktoś coś sobie przypomina to proszę o pomoc! I z góry dziękuję :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 293
Oh_No
31-07-2019 20:46
Vin Fiz Vin Fiz
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Ewamari
01-08-2019 20:11
Jako dziecko otrzymalam ksiazeczke z pieknymi historyjkami o zwierzetach a byly tam historia o pawiu Jacidamie,ktory pysznil sie swoim ogonem,historia o psie puzonisty,historia o rozy,ktora pysznila sie swoja uroda ale uroda jej zwiedla)),o panstwu zegarmistrzostwu...wiecej historyjek juz sobie nie przypominam.Czy ktos z Panstwa moze przypimni sobie tytul tej ksiazeczk?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 293
Oh_No
04-08-2019 14:30
Pies, który grał na gitarze : i inne niezwykłe historie.
Wacław Solski ; il. Bogdan Zieleniec, Warszawa : Nasza Księgarnia, 1961.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 15
mada8244
02-08-2019 08:10
Cześć...
Mam nadzieję że mi pomozecie..
Kilka lat temu czytałam książkę i chciałabym jeszcze raz ja przeczytać ale nie pamiętam tytułu ani autora....
On były detektyw niewidomy pomaga dziewczynie zemścić się na kuzynie dziewczyny który myśli że ona nie żyje..
Ona zmienia swój wygląd i po kilku latach chce udowodnić że kuzyn zabił jej ojca....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 250
ClaryFray
04-08-2019 00:09
Poszukuje dwóch książek, z których pamiętam pojedyncze sceny. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, bo normalnie nie dają mi spokoju.
1. Dziewczyna w końcu zgadza się chodzić z chłopakiem i razem wyjeżdżają do jakiegoś domku na plazy (?) na weekend. Niestety pojawia sie tam była tego chłopaka i zaczyna go podrywać. Chłopak jakby nic sobie z tego nie robi wiec główna bohaterka sie wkurza i dzwoni chyba po brata by po nią przyjechał.
2. Chłopak i dziewczyna są w domu rodziców chłopaka i śpią w jednym pokoju. Dziewczyna mówi, że musi wyjść do łązienki żeby sie przebrac i w ogóle, ale chopak ją zatrzymuje ze słowami, żę przecież juz razem spali, wsyztsko widział i nie ma co ukrywać. No i dziewczyna jednak przebiera się w pokoju.
Obie książki to na pewno romanse, najprawdopodobniej z gatunku YA/NA. Raczej nowsze pozycje.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 491
Zuzanna
04-08-2019 08:39
Bad Boy's Girl Bad Boy's Girl
to ta pierwsza
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Speedi2
04-08-2019 02:41
Witam. Poszukuję książki w której kobieta została zgwałcona. Po fakcie zgłasza się do niej jakąś organizacja która pomoże jej się zemścić na gwałcicielu. Kobieta ma w zamian za to pomóc tej organizacji z PR-em.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 491
Zuzanna
05-08-2019 14:33
Szukam książki:
Młoda kobieta była chyba asystentką fotografa, a potem ma być chyba asystentką jakiego młodego dyrektora. Oczywiście się w sobie zakochują, ale on tego nie chce, bo ma traumę. On miał kiedyś narzeczoną, która miała wolontariat w jadlodajni dla ubogich i która zginęła dźgnięta nożem przez bezdomnego Ediego, (a ten nóż bezdomny dostał wcześniej od nich).
Bohaterka książki też ma jakąś traumę, bo jak była mała, to mieli w domu włamanie i ona z bratem byli chyba wtedy w domu. Teraz zawsze jak wchodzi do domu to musi zrobić "rundkę" po mieszkaniu, zagląda za kanapę, do szafy itp.
Ona ma brata niedosłyszącego, z którym któregoś razu wychodzi na kolację a ten dyrektor myśli, że to jej nowy chłopak. Ten dyrektor mimo tego, że nie chce z nią być siada wieczorami na schodki w budynku naprzeciw jej mieszkania i pilnuje jej, ale nie pamiętam czemu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 380
Oluszz
08-08-2019 11:58
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 58
Reigna
06-08-2019 13:35
Książka, której szukam należała do gatunku fantastyki młodzieżowej. Główna bohaterka była służącą w zamku u bogatych ludzi. Córka właściciela zamku miała wyjechać, nie pamiętam już po co- może pobierać naukę w innym mieście? Główna bohaterka jednak podstępem zajęła jej miejsce, wymykając się wcześniej z bagażami z zamku, a następnie pozorując to, że wewnątrz panuje epidemia, przez co nikt nie dowiedział się, że nie jest tą właściwą dziewczyną. Do nowego miasta płynie statkiem, pod pokładem którego podróżują również konie. Zaprzyjaźnia się z chłopakiem, który się nimi zajmował (chyba miał na imię Will), a ich przyjaźń przeradza się w miłość. W książkę był jeszcze wpleciony wątek biskupa, który dopuszczał się wielu nadużyć. Jego cechą charakterystyczną był sygnet (chyba z rubinem).
Nie jestem do końca tego pewna, ale wydaje mi się, że ten biskup miał jakieś zdolności nadnaturalne, dzięki czemu mógł władać ogniem.
W pamięci utkwiło mi też to, że książka kończyła się sceną pożaru jakiegoś kościoła. Główna bohaterka na pewno ocalała i została przygarnięta przez grupę osób o jakichś magicznych zdolnościach, a "Will" nie- lub przynajmniej wyglądało na to, że nie. Główna bohaterka chyba też miała jakieś moce, ale już nie pamiętam jakie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1476
krasnylud
09-09-2019 17:25
Brzmi trochę jak seria Pullmana Złoty kompas i dalsze, ale tylko trochę. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/wydania/26468/zloty-kompas
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 193
Kllamerka
07-08-2019 20:41
wiele lat temu czytałam książkę o młodej pani weterynarz(?) na początku książki było coś o czarownicach na miotłach. Pani weterynarz wyprowadziła się do domku na wieś i miała rudą krowę którą myła szamponem truskawkowym. Jej sąsiadem był jakiś gbur, młynarz (?) i na końcu oczywiście burza i wielka miłość. Książka nie była dobra, ale od lat mnie męczy co to była za książka. Ktoś coś kojarzy? :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 821
Biedronka
07-08-2019 23:18
Poczekajka Poczekajka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Agalome
11-08-2019 00:06
Szukam książki w której główną bohaterką jest kobieta. Ma ona córeczkę. Książka zaczyna się tym, że trafia ona w nocy do niedużego miasteczka. Znajduje nocleg i schronienie w barze/knajpie w której pracuje pewien mężczyzna potężnie zbudowany (Mówili na niego Proboszcz albo jakoś podobnie). W trakcie książki okazuje się, że trafiła tam ponieważ uciekała przed swoim mężem. W dalszej części okazuje się, że jest w ciąży (z mężem) i niewiele zabrakło a straciłaby to dziecko gdyż mąż ją odnalazł i pobił nim jej nowi przyjaciele z miasteczka przybyli jej na ratunek. Kończy się szczęśliwie, że ona i mężczyzna z baru są razem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
dblizna
15-08-2019 00:32
to nie córeczka tylko synek, a kobieta traci ciążę http://lubimyczytac.pl/ksiazka/110220/klopoty-w-raju
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd