Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
857501 czytelników
3321 dyskusji
82170 wypowiedziPokaż ostatnią
Czym naprawdę jest "Światełko w tunelu"?
liczba postów na stronie: 
książek: 161
Gerreth
16-09-2017 00:00
Światełko w tunelu Światełko w tunelu

Niemal wszyscy oceniają "Światełko w tunelu" jako kryminał i oczywiście mają pretensje, że to bardzo kiepski kryminał.
A mnie zastanawia, dlaczego ta książka miałaby być kryminałem, skoro jest obyczajówką. To, że autor napisał kilka kryminałów nie oznacza, że już zawsze będzie pisał powieści z tego gatunku.
Gdyby ktoś zadał sobie trud sprawdzenia na stronie wydawnictwa, natychmiast by zobaczył, że książka nie znajduje się w dziale kryminałów, lecz w dziale "literatura współczesna", podobnie jak pierwsza część "Polowania na Pliszkę".
http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=now&id=635
Jeśli więc ktoś bierze do ręki książkę obyczajową, nie powinien potem mieć pretensji do całego świata, że historia kryminalna jest w niej tylko zarysowana, gdyż równie dobrze mogłoby jej tam wcale nie być.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 104
Danny_Boy
16-09-2017 10:13
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie, którzy szczycą się tym, że kochają książki, nie potrafią sprawdzić tak podstawowej informacji. Księgarnie też poszły po linii najmniejszego oporu i zastosowały zasadę - jak Greń, to kryminał.
Szkoda, bo w ten sposób wyrządziły krzywdę tej książce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd