Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
910033 czytelników
6349 dyskusji
122459 wypowiedziPokaż ostatnią
Wskaż książkę, której czytanie to sama przyjemność!
23-04-2013
Autor: LubimyCzytać

Od stycznia do kwietnia na antenie Czwórki Polskiego Radia Sylwia Stano i Zofia Karaszewska z Bibliocreatio polecały wartościową literaturę dla młodych czytelników. Teraz czas na Was – wybierzmy książkę, od której nie sposób się oderwać.

liczba postów na stronie: 
książek: 48
Natalia
28-04-2013 15:04
Poniedziałkowe dzieci Poniedziałkowe dzieci
Dla mnie książką, od której nie mogę się oderwać są "Poniedziałkowe dzieci" Patti Smith. Niektórym wybór ten może wydawać się dziwny. Ale dla mnie...
Kiedyś marzyłam o tym, aby urodzić się kilkadziesiąt lat wcześniej, w czasach barwnych kulturowo i muzycznie. Wiem, że to infantylne:)Ta książka to wehikuł czasu, która przenosi w czasy, kiedy w barze można było spotkać Janis Joplin, Boba Dylana, czy Hendrixa. To książka o kobiecie, rewolucjonistce z dobrego domu, matce chrzestnej punck rocka, a także o niezwykłej przyjaźni, która połączyła ją i prowokacyjnego artystę Roberta Mapplethorpa. To książka o dwójce dzieciaków, którzy na swój sposób się kochają i troszczą o siebie, obraz ich życia w czasie kiedy nierealne marzenia o sławie stają się rzeczywistością. Czytając tę książkę żyje na przełomie lat 60. i 70., w czasach kiedy każdy mógł być artystą, kiedy całe życie było sztuką.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1674
isabelle142
28-04-2013 23:22
Chuda Chuda
Kiedy czytam słowa 'książka, od której nie sposób się oderwać', zawsze przychodzi mi na myśl 'Chuda'. Może i nie do końca da się powiedzieć, że jej czytanie to sama przyjemność, w końcu porusza bardzo ważny problem - anoreksji, a książka o takiej tematyce teoretycznie przyjemną być nie może. Jednak nie trafiłam w swoim życiu (ani przed 'Chudą', ani po niej) na powieść, która wciągnęłaby mnie do tego stopnia. Od momentu, kiedy po nią sięgnęłam, żyłam jak w transie. Przyciągała mnie jak magnes. Czytałam ją przed pójściem spać, po przebudzeniu, na przerwach, luźniejszej lekcji, przystanku autobusowym, po dotarciu do domu... Z otwartymi ustami, wypadałoby dodać. Pochłaniałam (bo to słowo jest najbardziej adekwatne) ją, aż skończyłam, i mimo iż od tamtego czasu minęło ładnych kilka lat, pamiętam to, jakby było wczoraj. Wstrząsnęła mną i pogłębiła zainteresowanie tematem. Pozycja obowiązkowa dla każdej nastolatki - ku przestrodze!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2002
Niehalo
29-04-2013 16:36
Madame Madame

To bardzo prosta historia opowiedziana w cudowny sposób.To kolorowy opis szarych, nie oszukujmy się, czasów, które pobarwić odrobinę mogą tylko tacy ludzie jak Lubera. Być jak Madame i mieć chłopca jak młodziutki autor, choć to nie bohater to marzenie każdej czytającej; marzenie pokazane w słowach nie mieszczących się na końcu języka tylko gdzieś tam, w tyle głowy. Ta powieść mnie zmieniła, nadała inny wydźwięk moim myślom; zdecydowanie tak. Ta powieść mnie zachwyciła, a już najbardziej zakończenie - tak do bólu banalne, że aż niespodziewane. To książka po której przeczytaniu można spokojnie umrzeć. To książka od której nie można się oderwać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 516
Serenity
06-05-2013 22:21
Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna

Od samego początku wciągająca. Nietuzinkowa. Z humorem. Dla mnie to nie tylko książka od której nie można się oderwać, ale przede wszystkim książka dzięki której można się oderwać od rzeczywistości.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 54
DanceQueen
08-05-2013 17:21
Lilka Lilka
Świetna, bardzo życiowa książka. Nieprzewydywalne zwroty akcji. Polecam !!!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 450
meg1013
12-05-2013 16:16
Igrzyska śmierci Igrzyska śmierci
W pierścieniu ognia W pierścieniu ognia
Kosogłos Kosogłos
Cała seria strasznie wciąga chociaż może się odrobinę ciągnąć na początku. Jest bardzo ładnie napisana. Autorka uchwyca wszystkie emocje bardzo realistycznie i dokładnie. Seria jest też strasznie wzruszająca. Zachęcam wszystkich do przeczytania ,bo książka powinna im przypaść do gustu .
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd