Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
909103 czytelników
6330 dyskusji
121907 wypowiedziPokaż ostatnią
Wskaż książkę, której czytanie to sama przyjemność!
23-04-2013
Autor: LubimyCzytać

Od stycznia do kwietnia na antenie Czwórki Polskiego Radia Sylwia Stano i Zofia Karaszewska z Bibliocreatio polecały wartościową literaturę dla młodych czytelników. Teraz czas na Was – wybierzmy książkę, od której nie sposób się oderwać.

liczba postów na stronie: 
książek: 657
meg
24-04-2013 09:28
Życie miłosne Życie miłosne

ostatnio mnie porwała... naleśniki bym dzieciom spaliła. Niebezpieczna perwersja z zachowaniem proporcji w przekazie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 799
Szara
24-04-2013 09:58
Błękitny Zamek Błękitny Zamek
Jedna z tych troszkę starszych i bardziej 'babskich', ale to rodzaj książki, którą czyta się jednym tchem, pozostawiająca po sobie zastrzyk optymizmu, ale i chwilę zadumy. Pokazuje co jest w stanie zdziałać ze swoim życiem człowiek, który zerwie ze sztywnymi schematami, w które jest uwikłany.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 373
Magdalena
24-04-2013 10:05
Wiele książek mnie wciągnęło i pochłonęło bez reszty. Do książek, które mi się na prawdę przyjemnie czytało zaliczam:

- Sagę A. Sapkowskiego (Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua),

- Lalkę Bolesława Prusa,

- Noce i dnie Marii Dąbrowskiej,

- Operacja Dzień Wskrzeszenia Andrzeja Pilipiuka,

- Stulecie chirurgów Jürgen'a Thorwald'a.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1130
Zyrg
24-04-2013 10:33
Zamieć Zamieć

Ta post-cyberpunkowa powieść z początku lat 90 to genialna, kipiąca feerią barw i wydarzeń historia młodego człowieka w niesamowitym, a jednocześnie bardzo prawdziwym świecie przyszłości. Stephenson połączył, niczym najlepsi postmoderniści, kryminalno-sensacyjną fabułę, wizjonerstwo i futurologię, przestrzeń wirtualną, wątki religijne, społeczne, satyryczne i masę innych w bezprecedensowy obraz społeczeństwa zorganizowanego według zasad libertarianizmu (anarcho-kapitalizmu).

Książkę szczególnie poleciłbym młodym czytelnikom, dla których wątki anarchistyczne, dywagacje na temat religii, wizje społeczeństwa przyszłości, (a może już teraźniejszości?), w których korporacyjna i ideologiczna globalizacja doprowadziła do zaniku potocznie rozumianej państwowości, oraz wątek sensacyjny, powinny być szczególnie aktualne i atrakcyjne. Dodatkowym smaczkiem są futurologiczne popisy autora, które mają dziwną tendencję do stawania się naszą współczesnością.

Jeśli chcecie się dowiedzieć co ma ze sobą wspólnego nowoczesny narkotyk, wirus komputerowy i sumeryjskie mity, dlaczego "rozwozicielator" pizzy to zajęcie prestiżowe a zarazem śmiertelnie niebezpieczne, kim jest Wujek Enzo, kto wymyślił Google Earth i Second Life 20 lat przed ich powstaniem i wiele innych, to zachęcam do lektury! Naprawdę warto!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 936
nigrum
24-04-2013 10:42
Szukając Alaski Szukając Alaski

Z niejaką przyjemnością wracam do książek Johna Greena. W jego twórczości można doszukać się pewnej lekkości i ... szaleństwa. Wszystko jest irracjonalnie proste - fabuła, kreacja bohaterów i z tego też powodu zachwycające. Nie musimy być wszechstronnie wykształconym filozofem aby zrozumieć problemy nurtujące postaci 'szukających Alaski'. One dotyczą również nas w przybliżonym stopniu.Odnajdujemy zrozumienie i przez to przyjemność w czytaniu. Nawet niejednokrotnym;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1501
Rudzielec
24-04-2013 10:46
Zabić drozda

Czy w Alabamie w latach 30. XX wieku sprawiedliwości może stać się za dość, gdy oskarżonym jest czarnoskóry mężczyzna sądzony przez białą ławę przysięgłych?

Rasizm, pogarda, nienawiść dla odmienności, lecz także miłość, dobroć i współczucie, a wszystko to widziane oczami dziecka. Historia opowiedziana jest z prostotą i naiwnością kilkuletniej dziewczynki i to jest chyba właśnie to, co czyni ją powieścią, którą powinien poznać każdy, bez względu na wiek.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 126
Klaudia
24-04-2013 15:51
"Intruz" Stephenie Meyer
Książka o miłości,przyjaźni i więziach ludzkich. Płakałam, czytając jak Jared bije Wagabundę, a tak naprawdę swoją ukochaną Melanie. Płakałam, gdy Jamie dowiedział się, że jego siostra żyje. Płakałam przez całą książkę. Cenię bardzo Wagabundę, bo choć jest innym gatunkiem była "człowiekiem" w przeciwieństwie do ludzi. Chciała poświęcić swoje istnienie dla zupełnie innego gatunku od siebie, dla Melanie, którą pokochała jak własną siostrę. Pokochała także Jareda, ale i Jamiego, jednak postanowiła to wszystko oddać i poświęcić dla Melanii.Książka wciąga od początku do końca, nie mogłam się od niej oderwać, przeczytałam ją w ciągu paru godzin(a ma ponad 500 stron!).
Dzięki niej dowiedziałam się czym jest miłość.Polecam z całego serca.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 377
Olga
24-04-2013 18:42
Morderstwo w Orient Expressie Morderstwo w Orient Expressie

Jeden z najlepszych kryminałów Agaty Christie ze słynnym Herculesem Poirotem w roli głównej. Rozwiązuje on sprawę morderstwa jednego z pasażerów tytułowego Orient Expressu. Całe śledztwo jest prowadzone w charakterystyczny sposób dla Poirota, a zakończenie sprawy jest dośc nietypowe. Jednak co jest najważniejsze, książkę czyta się z wielką przyjemnością i z niecierpliwością czeka się finalu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 4
beata
24-04-2013 20:20
Mistrz i Małgorzata
(a szczególnie wydanie Muzy w twardej okładce z ilustracjami Iwana Kulika)

To nie jest one-night-stand ale przyjemność która trwa i trwa. Wydanie w twardej oprawie przyjemniej jest zamówić z dostawą do domu. Wyjątkowo piękne ale wyjątkowo niekieszonkowe. Lekko w portfelu, wiele pod pachą.

W zasadzie to nie książka- to czarcie kuszenie. Nie oceniaj książki po okładce ale nasycaj się już samym patrzeniem. Jej rozmiar i przepiękne obrazy na śliskim papierze znów pozwalają mi się poczuć jak wtedy, gdy pacholęciem będąc czytałam na dywanie nasze baśnie i klechdy. Znów urzeczywistnia się nierzeczywiste. Tej książki nie czyta się raz. Do niej się nie wraca. W niej się jest. I nie ma powrotu. Inne czyta się chyba jedynie aby dogłębniej smakować szlachetny bukiet Mistrzyni. Przyjemnie się czyta, przyjemnie się o niej myśli, przyjemnie się ją rozgryza. Przyjemnie dochodzi do jej sedna. Za każdym razem. Ba, przyjemnością jest już rozmowa o tej książce. O jej historii i o historii ludzi którzy ją powili. O cenzurze i o wielkości czasów które opisuje. Przeszłości, która ukształtowała jej Twórcę. O życiu zwykłych i tych zupełnie niezwykłych. O nietuzinkowości i o prostych słowach. Słowach które niosą prawdę, które prawdą nie są a prawdę chcą obudzić. Martwi próbują potrząsnąć żywymi. Historia w której łzy płyną przy akompaniamencie gromkiego śmiechu. Książka która jest jak Rosja. Monumentalna, niejednorodna, szalona i magiczna. I absolutnie nie pozostawiająca obojętnym. Książka, którą zna tak wielu mimo, że tak niewielu ta kapryśna Caryca dopuszcza do siebie bliżej. Prawdy? Gdzie jest prawda? Nie w sute szaty odziana, ale bosa, taka powszednia i absolutnie niecharyzmatyczna jest ta nasza prawda. Zamknijmy oczy by ją zobaczyć.

Na litość boską, królowe – zachrypię – czy ośmieliłabym się polecać miernotę?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1760
Ziraelka
25-04-2013 10:44
Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana

oraz / lub

Gringo wśród dzikich plemion Gringo wśród dzikich plemion

Nie tylko "dobre, bo polskie", ale po prostu NAJLEPSZE, a w dodatku POLSKIE!
Wojciech Cejrowski nie ma sobie równych, ani nawet podobnych. Jest absolutnie NIEZRÓWNANYM, jedynym i niepowtarzalnym podróżnikiem-gawędziarzem. Powiedzieć, że jego książki sprawiają, że zapomina się o bożym świecie, to mało. Cejrowski pisze (opowiada!) tak, że czasami zapominam, żeby mrugać oczami.

Książki Cejrowskiego to przyjemność, do której można wracać bez końca.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd