Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
908546 czytelników
6317 dyskusji
121786 wypowiedziPokaż ostatnią
Wskaż książkę, której czytanie to sama przyjemność!
23-04-2013
Autor: LubimyCzytać

Od stycznia do kwietnia na antenie Czwórki Polskiego Radia Sylwia Stano i Zofia Karaszewska z Bibliocreatio polecały wartościową literaturę dla młodych czytelników. Teraz czas na Was – wybierzmy książkę, od której nie sposób się oderwać.

liczba postów na stronie: 
książek: 0
rafalo90210
23-04-2013 18:33
Forrest Gump Forrest Gump

Jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałem(choć narazie zbyt wiele ich nie było), nie mogłem się od niej oderwać, przeczytałem ją na raz:) powinna się znaleźć na powyższej liście ponieważ jest bardzo dynamiczna, główny bohater ma ciągle jakieś niesamowite przygody. ale nie tylko dlatego. "Forrest Gump" przede wszystkim uczy, że to iż mamy jakieś problemy na starcie nie przekreśla naszej przyszłości. możemy też się przekonać że upadamy po to , aby się podnosić, bez względu na to co sądzą inni. w życiu warto też być idiotą- jednak nie w złym tego słowa znaczeniu- cenna jest wielkoduszność oraz szczerość, trzeba też mieć dobre serce, książka pokazuje też że bez względu na to ile porażek w życiu ponieśliśmy możemy osiągnąć to , o czym marzymy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 264
Katarzyna
23-04-2013 19:17
Przedostatnie marzenie Przedostatnie marzenie

Nie wiele jest takich książek, które czyta się jednym tchem. Ale ta zdecydowanie do nich należy. Zaintrygowały mnie opinie na jej temat. Zwłaszcza Pani Beaty Tyszkiewicz. Nadarzyła się okazja więc sięgnęłam po ten tytuł. I nie zawiodłam się. Ángela Becerra stworzyła historię nieprzeciętną, gdyż parę głównych bohaterów poznajemy w momencie ich śmierci... na pierwszej stronie! Pomysł orginalny i przyznam szczerze - zaskakujący. Historia miłości Joana i Soledad ogromnie mnie wzruszyła. Autorka wspaniale opowiada jak się poznali i jak potoczyły się ich dalsze losy. Poznajemy bohaterów, gdy mieli zaledwie po kilkanaście lat. Czytając więc przeżywamy razem z nimi ich życie. Płaczemy, gdy oni płaczą, uśmiechamy się, gdy są szczęśliwi. Nie mogłam się oderwać i podzielam zdanie Pani Tyszkiewicz - żałowałam, że tak szybko ubywało kartek. Po przeczytaniu ostatniej strony i zamknięciu książki długo pozostawałam pod jej urokiem. Nie byłam w stanie sięgnąć po następny tytuł. Ta książka jest magiczna, historia tak piękna, że niemożliwa... a przy tym jednak - tak prawdziwa. Nie jest to jednak typowy romans. Osoby, które nie przepadają za tego typu literaturą nie powinny się zniechęcać. Ta książka jeszcze długo pozostanie w mojej pamięci i życzę autorce by udało jej się napisać kolejną tak dobrą książkę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 21
zaczytana
23-04-2013 19:25
Ja czytaaałam dużo książek od których oderwać się nie mogłam. Jeśli mam wybrać jedną wybiorę moją ulubioną. Jest to nie jaki ,, Syn Neptuna''. To 2 część cyklu,,Olimpijscy Herosi'', Ricka Riordana. Akcja trzymała tempo. Były zarówno śmieszne jak i poważne momenty. Nie potrafię do końca wyjaśnić i uzasadnić dlaczego akurat ta książka. Po prostu tak i już.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 354
bidon
23-04-2013 20:52
Wybrani Wybrani

"Wybrani" to książka, od której nie da się odciągnąć. Kilka pierwszych stron zachwyca po prostu każdego. Czytając ją zapomina się o całym świecie. Zakochają się w niej fani horrorów, kryminałów, a nawet romansów. Każdemu komu pożyczyłam tą książkę bardzo się podobała. Jest na miarę "Intruza" S. Meyer. Po przeczytaniu "Wybranych", aż po prostu chce się napisać recenzje, sprawdzić kiedy kolejne tomy i film, poczytać o autorce. To wspaniała książka dla każdego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 475
mdlymee
23-04-2013 21:34
Przeminęło z wiatrem Przeminęło z wiatrem

„Żeby zaszczepić miłość do książek nie będzie dla nas ważniejszego kryterium od tego, żeby książka przykuwała uwagę i rozpalała emocje; by chciało się ją czytać dalej i do niej wracać".

Mam wrażenie, że wypowiadając to zdanie, organizatorka akcji musiała mieć na myśli Przeminęło z wiatrem. Powieść Margaret Mitchell czytałam wielokrotnie i za każdym razem odkrywałam w niej coś nowego. Raz za razem, z wypiekami na twarzy, śledziłam losy Scarlett O'Hary, której niezłomność i determinacja, niejednokrotnie mnie inspirowały. Książka ta warta jest przeczytania, jeżeli nawet nie ze względu na fabułę (nie każdy lubi melodramaty), to ze względu na świetnie wykreowane postaci, które musiały poradzić sobie ze zmierzchem bogów.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 809
ścichapęk
23-04-2013 21:46
Drwal
"Drwala" nie przeczytać, to odjąć sobie parę poziomów przyjemności. Przeczytać, to jakieś +10 do inteligencji, +5 do bycia obytym.
Humor, autoironia, tarapaty. Duchy w lesie, tajemniczy drwal, młody luj, kobieta-Krewetka, która "zastygła w uśmiechu pokaleczonym, wyjętym z piwnicy, gdzie go trzymała do następnego sezonu z woreczkiem na mole", Ewa Braun w bunkrze i mnóstwo znakomitych motywów.

Świetny język, sugestywny, giętki. Sprężysty! W tekście również puszczanie oka do Gombrowicza. Tych mrugnięć jest tam sporo, więc może jednak jest to puszczanie (się?) oczu. Książka zupełnie inna od "Lubiewa" czy "Barbary Radziwiłłówny...". Czysty (u)śmiech. Dzika satysfakcja po ostatniej stronie.

Czytajcie "Drwala", bo inaczej ja buchbachem was!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 209
ula5
23-04-2013 22:04
Alibi na szczęście Alibi na szczęście

Krok do szczęścia Krok do szczęścia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 344
Venvs
23-04-2013 23:28
Droga Cienia Droga Cienia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1672
Evita
24-04-2013 09:16
Ptaki ciernistych krzewów Ptaki ciernistych krzewów

Powieść McCullough to wbrew pozorom nie tylko gorący romans, ale też doskonale sportretowane życie rodzinne oraz Australia, którą się niemal czuje i słyszy. Australia McCullough tętni życiem. Bardzo plastyczne, obrazowe opisy pozwalają całą sobą wczuć się w fabułę. Szarobrunatna kraina aż się roi od żywych stworzeń: stada kangurów, emu, węże, jaszczurki, owady, i oczywiście bogaty, zróżnicowany ptasi śpiew. Droghedy nie omijają wielkie susze, powodzie, pożary. Życie na farmie płynie zgodnie z rytmem ziemi.

Na pewno nie jest Wam obce uczucie całkowitego zatracenia się w lekturze. Są takie książki, takie historie, które niemalże wychodzą z zapisanych stronic, zajmują miejsce w głowie i sercu i żyją własnym życiem. Tak było ze mną i "Ptakami ciernistych krzewów". Przez kilka dni żyłam sprawami Droghedy i jej mieszkańców. Uczestniczyłam w narodzinach i śmierci, byłam blisko i bardzo przywiązałam się do Clearych. Dla mnie lektura okazała się niesamowitą australijską przygodą z wątkiem zakazanej miłości w tle. Właśnie w tle, bo według mnie na pierwszym miejscu jest tu Australia i rodzina. Do takich książek z przyjemnością się powraca.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 613
karus133
24-04-2013 09:20
Szaleństwo aniołów Szaleństwo aniołów
kisazka fantastyczna o przygodach miejskiego maga. pokazuje zwykłe miejsca z całkiem nowej perspektywy, zwraca uwage na problemy codzieności, jednoczesnie nie mozna sie oderwac od histori Matta i jego przygód.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd