Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
905826 czytelników
6245 dyskusji
120628 wypowiedziPokaż ostatnią
Książki spod znaku premium
15-05-2019
Autor: LubimyCzytać

Wiele książek, oprócz najprostszych wydań, ma także wersje premium – obite w skórę, bogato ilustrowane. Bibliofilskie edycje obejmują już nie tylko klasyczne pozycje, ale także literaturę współczesną. Zanurzmy się na chwilę w świat luksusu.

liczba postów na stronie: 
książek: 2255
LubimyCzytać
15-05-2019 12:08
Zapraszamy do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 348
Grumpy
15-05-2019 15:42
Chyba już wiem co się stanie z moją najbliższą wypłatą *.*
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 880
Vayar
15-05-2019 16:06
Tak, te kolekcjonerskie angielskie wydania często kuszą urodą. Chociażby City of Bones Cassandry Clare doczekało się ślicznego jubileuszowego wydania... Ale tylko ono, a to pierwszy tom serii. Szczerze wątpię, czy w takiej edycji będą pozostałe.

Pamiętam jak ukazało się w Polsce jubileuszowe wydanie Gry o Tron właśnie. I tylko Gry, czyli pierwszego tomu cyklu! Następne? No niestety, nie widać. Inne wydania pasują do tego tomiszcza jak pięść do nosa: mniejsze i serialowe, albo maleńkie, stare i niespójne graficznie nawet samo ze sobą.

Mam nadzieję, że kiedy Martin dokończy wreszcie ten cykl, dostaniemy w Polsce jakieś ładne wydanie całego cyklu dla takich pedantów jak ja. Może takie jak na zdjęciach w artykule - brałabym. Nawet za głupią kasę, brałabym.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 433
Ailleann
15-05-2019 18:15
Wygląda na to, że jednak doczekamy się ilustrowanego wydania Starcia Królów.:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3481
czytamcałyczas
15-05-2019 16:46
Ja bym chciał,by polskie wydania miały tak ładne jak zagraniczne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 129
Madom
15-05-2019 18:10
Pamiętam czasy kiedy kupowało się książki spod lady. Stało się też w długich kolejkach. Nikt wtedy nie patrzył na jakość wydania ale cieszyliśmy się, że zdobyliśmy upragnioną pozycję. Dziś gdy patrzę na różnorodność wydań to czasem żałuję, że posiadam stare kiepskie jakościowo książki, ale jestem związana z nimi sentymentem więc leżą na półce mimo brzydkiego wyglądu. I tak starzeją się razem ze mną.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 325
LittleLotte
15-05-2019 18:14
Szkoda, że w Polsce takie wydania nie są normą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 868
Łędina
15-05-2019 21:47
W Polsce też można znaleźć szczególne publikacje książek.

Pewnego dnia, przeglądając internet, natknęłam się na pracownię, która oferuje niecodzienne podejście do opraw introligatorskich.

Co powiecie na taką "Szóstkę Wron", autorstwa Leigh Bardugo?Wartość takich książek nie jest mała, ale jeśli ktoś pragnie opróżnić swój portfel, to strona pracowni znajduje się pod adresem: terrahandmade.pl Na szczęście podziwiać można za darmo. ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 880
Vayar
16-05-2019 14:12
Wow. Niektóre projekty tam u nich to prawdziwe dzieła sztuki. Akurat MAGowskie wydanie Szóstki Wron uważam za wyjątkowo ładne już w oprawie wydawcy, ale mam parę tomów, które chętnie bym przygarnęła w takiej wersji. Niestety pierwej musiałabym wygrać na loterii.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 144
PawelM
15-05-2019 21:57
Przeczytałem tylko pierwsze zdanie - pięć byków:

>Wiele książek oprócz najprostszych wydań posiada także swoje wydania premium<

1. Książka nie jest człowiekiem, więc nie może nic posiadać - może tylko "mieć".
2. "Swoje wydania premium" - a może mieć cudze wydania? Byk zwany zaimkozą.
3-4. Brak przecinków poprzedzającego i kończącego zdanie wtrącone.
5. Nieszczęśliwe powtórzenie ("wydań", "wydania").

Dalej nie czytam, bo szkoda mi czasu na wypocinę półanalfabety - pięć byków na dziesięć wyrazów: gratuluję miszczu. A tu tłumaczenie na język polski:

>Wiele książek, oprócz najprostszych wydań, ma także wersje premium<
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 625
Nonoutor
16-05-2019 18:30
Jest taka dziwna zależność, że wydawnictw w Polsce jest całkiem sporo. Dużo książek się wydaje. Ale ich jakość (wizualna i estetyczna, czy nawet jakość wykonania), często pozostawia dużo do życzenia.
W latach 90-tych, gdy rynek się uwolnił od dominacji państwowych wydawców, jakość była dużo lepsza. No ale z czasem doszła ekonomia i masowa korekta komputerowa druku (która zabiła min. klasyczną czcionkę drukarską). Dziś praktycznie nie uświadczy się rysunku w książkach (nawet tych dla dzieci, a przecież kiedyś to był standard, żeby wprowadzać szkice ołówkiem, czy węglem). Za mapki, czy inne dodatki trzeba już nieraz słono dopłacać. Z drugiej strony te prawdziwie wybitne pozycje, które już korzystają z takich udogodnień, najczęściej stosują marnej jakości przedruki obcych wydań. Co też jest głupotą, bo powinno się promować naszą (zapewne tańszą myśl graficzną).
Do tego cena... Książki - w tej postaci jaka dominuje - są za drogie. Średnio o 25 procent. I co śmieszniejsze ceny nie są jedne dla każdego. Wielkie masowe księgarnie potrafią proponować cenę dużo poniżej "ceny ze skrzydełka". Ale oczywiście nic za darmo. Bo otrzymujemy zwykły, zapisany papier (wydruk komputerowy), oprawiony w kolorową okładkę (najczęściej wydruk zdjęcia). I z powrotem wracamy do tej samej puenty... Bo za drogo, bo za brzydko.
Tymczasem, gdyby wydawcy (choćby ci premium) naprawdę się postarali i za rozsądnie wysoką cenę sprzedawali w niskich nakładach luksusowo wydania, to założyłbym się, że znalazły by one całe mnóstwo odbiorców.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
an70pio
16-05-2019 20:34
Ostatnio kupiłam w fajnej cenie w księgarni Arkady książkę Stefana Zweiga Amok. To niezwykle wciągająca powieść. Pełna namiętności i trzymająca w ciągłym napięciu polecam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd