Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
879351 czytelników
5843 dyskusji
110592 wypowiedziPokaż ostatnią
Dobre książki na czas dojrzewania
08-11-2018
Autor: LubimyCzytać

Kiedy dzieci przestają słuchać czytania rodziców, następuje wielkie SPRAWDZAM. Często bywa, że po prostu już nie sięgają po książki. Dlatego tak ważne jest podsunięcie im odpowiednich lektur – budzących zainteresowanie, intrygujących, czasem śmiesznych, czasem strasznych, wszystko zależy od preferencji młodego czytelnika. Lektur, które dotyczą jego świata i jego problemów, a jest ich przecież sporo w tym przełomowym wieku, kiedy zaczyna się burzliwy okres dojrzewania.

liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
08-11-2018 10:52
Zapraszamy do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1052
Anaela
08-11-2018 20:12
W moim okresie nastoletnim niewątpliwie największą rolę odegrała moja pani bibliotekarka. Dzięki niej wychodziłam ze stosami książek, które chłonęłam, do późna, często z wypiekami na twarzy, dozą ekscytacji, i wzruszenia. Dzięki niej poznałam cudownych Borejków z Roosvelta 5 w Jeżycjadzie, przez co zafascynowałam się łaciną, i błyskotliwą ripostą, twórczość Terakowskiej i m.in. piękną "Poczwarkę", śmiałam się przy czytaniu historii o Rudolfie Gąbczaku, zauroczyłam się w "Jeziorze Osobliwości" i Siesickiej w ogóle, poznałam "My Dzieci z Dworca ZOO", a wszystko zaczęło się od Baśki Rosiek, płakałam poznając chłopaków ze "Stowarzyszenia umarłych poetów" i zaczytałam się w podłużnych, pożółkłych "Statkach, które mijają się nocą", książce która stała się tą jedyną, czytaną zawsze raz w roku.
Książek cała masa, nie sposób je wszystkie tutaj wymienić, wszystkie dla mnie bardzo ważne, z których wiele się nauczyłam. Z perspektywy czasu uważam, że książki przeczytane w okresie nastoletnim były tymi najważniejszymi.
Każdemu, życzę takiego szczęścia, w postaci wspaniałej pani bibliotekarki, która odeśle Was do domu ze stosami wspaniałych historii.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 452
Mili
09-11-2018 21:41
Wszystkie trzy tytuły są intrygujące i chętnie jeszcze raz przejdę okres dojrzewania z taką książką, jeśli wpadnie mi w ręce.

Ja się wychowywałam na komiksach, aż do momentu, gdy zachwycił mnie " Tajemniczy ogród", do którego wracam nawet po trzydziestce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd