Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
923315 czytelników
6614 dyskusji
128638 wypowiedziPokaż ostatnią
Dobre wieści ze Szwecji
12-10-2015
Autor: Monika Długa

Dobre wieści ze Szwecji – reportaż to jednak literatura – tak przyznanie Literackiej Nagrody Nobla skomentował Filip Springer. Mariusz Szczygieł natomiast zauważył: Nagrodę zdobyła reporterka, której książki są z krwi i kości. Są o czymś. Są ważne. Dają wiedzę i emocje. Tegoroczna nagroda trafiła w ręce Swietłany Aleksijewicz, wybitnej białoruskiej dziennikarki i pisarki, która ukonstytuowała gatunek non-fiction w przestrzeni literackiej.

liczba postów na stronie: 
książek: 1402
Monika
12-10-2015 10:01
Swietłana Aleksijewicz

Zapraszam do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 7006
allison
13-10-2015 08:16
Świetny komentarz Mariusza Szczygła, ucznia naszej wybitnej reportażystki, Hanny Krall!
W kilku zdaniach, w prosty i mądry sposób udało mu się podsumować wybitną twórczość noblistki. Dla mnie lektura jej książek to zawsze wielkie przeżycie emocjonalne; długo noszę te reportaże w sobie, nie mogę przestać o nich myśleć i wiem, że na zawsze zapisują się w mej pamięci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1041
Potisz
26-09-2018 23:29
Najlepsza reporterka wszech czasów. To jest osobowość, która pochyla się nad każdą ludzką trzciną, by z empatią wybadać wszystkie ślady zawirowań losu i wysnuć ubrane w wykrzykniki, krótkie, a treściwe przemyślenia.
Bez niej literatura faktu byłaby uboższa z pewnością o jednego czytelnika - mnie. Dlatego że moje początki z tym gatunkiem literackim zaowocowały fascynacją innymi pozycjami i zrozumieniem o co reporterom chodzi, po co zadają tyle pytań.
Pierwsza Dama reportażu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd