Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
926730 czytelników
2166 dyskusji
131907 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Wybierz przewodnika po Hiszpanii – wygraj książkę „Kurier z Toledo”.

Wybierz przewodnika po Hiszpanii – wygraj książkę „Kurier z Toledo”.

Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie. Wojciech Dutka, historyk z wykształcenia i z zamiłowania, z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy.

Bohater nowej powieści Wojciecha Dutki spotka takie historyczne postacie jak Ernest Hemingway, Federico Garcia Lorca, Simone Weil, Pablo Neruda. Którą z tych postaci wybralibyście na przewodnika po Hiszpanii lat 30.? Uzasadnijcie swój wybór.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Kurier z Toledo - Jacek Skowroński

Kurier z Toledo

Autor: Wojciech Dutka

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć… Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie. Wojciech Dutka, historyk z wykształcenia i z zamiłowania, z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy. Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya, Federico Garcię Lorkę, Simone Weil, Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco... „Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

Regulamin
  • Konkurs trwa 2 - 8 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Lira. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 97
Gosia
04-10-2019 12:52
Federico Garcia Lorca zdecydowanie nadawałby się idealnie jako rodowity krajan do przedstawienia najpiękniejszych zakątków swego kraju! Z pasją i przejęciem pokazałby i opowiedział historię najpiękniejszych miejsc w swoim cudownym kraju!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 233
Bury
05-10-2019 13:23
Z Hemingwayem to cieszyłbym się nawet na zwiedzanie wysypiska śmieci. Z tą barwną postacią, każda rozmowa i miejsce byłby interesujące,dlatego mój wybór jest (dla mnie) oczywisty.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 58
Pat
06-10-2019 12:32
Hemingway pisał w skomplikowany i trudny do zrozumienia sposób, z podtekstem, ale wydaje mi się, że tacy właśnie powinni być autorzy przewodników. Oprócz podanych wartych do obejrzenia miejsc, zabytków, kawiarni, czy restauracji i godzin ich otwarcia, człowiek powinien mieć też możliwość liźnięcia nieco kultury i historii miasta, w którym się akurat znalazł, mimo że ta historia mogłaby być przedstawiona w sposób dla czytelnika uznany za niezrozumiały. Tak nawet byłoby lepiej, bo więcej mogłoby się w niej znaleźć magii i nostalgii, a mniej gonitwy za pieniądzem w postaci straganów z kolejnymi tandetnymi pamiątkami, które się zwozi masowo do kraju.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 212
Cień_człowieka
07-10-2019 16:20
Z tych wszystkich wyróżnionych postaci wybieram Simone Weil, a powód jest banalnie prosty... nazywa się "solidarność jajników"
Myślę też sobie, że gdyby jednak przypadkiem Simone nie sprawdziła się do końca satysfakcjonująco w roli przewodnika po Hiszpanii lat 30, to z całkowitą pewnością jak to kobitki mają w genach zamiast zanudzać... sypnęłaby jakąś dłuższą wiązankę ciekawych ploteczek...

I za takimi przewodnikami ustawiają się prawdziwe tłumy, bo... po prostu nie ma z nimi nudy!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Izabella
08-10-2019 13:09
Ja chciałabym spotkać Ernesta Hemingwaya! Był reporterem wojennym i podobno wykonywał to zadanie z pasją więc na pewno byłoby ciekawie i zawsze bylibyśmy w centrum wydarzeń. Poza tym oprócz Hiszpanii poznałabym fajnego faceta. Zawsze uważałam go za sympatycznego gościa. Przekonałabym się jaki jest na prawdę. W warunkach wojennych nie da się niczego udawać. Poza tym podobno miał w zamiarze zginąć od przypadkowej kuli...Może udałoby mi się pomóc mu wyjść z życiowych problemów...No i poznałabym korzenie "Pożegnania z bronią"! Krótko mówiąc fascynujący krai i ciekawy facet to po prostu coś pięknego. Tylko czasy kiepskie. Mogłoby być niebezpiecznie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1704
pffe
08-10-2019 14:49
Wybrałabym Hemingway'a z prostego powodu. Tamte lata to okres wojen. Straszliwych mordów na ludziach i terroru, jaki był na nich stosowany. W tym czasie jednak Hemingway mimo wszystko dużo podróżował, także po Hiszpanii i poznawał genialnych ludzi. Myślę, że to właśnie on byłby w stanie opowiedzieć drugiej osobie o tym wszystkim tak interesująco, jak nikt inny. Wszak pisał wtedy książki. W czasie, kiedy ciężko było myśleć o czymś innym niż o panującym w okół złu. Chciałabym się z nim przespacerować ulicami Hiszpanii i dowiedzieć się, co wtedy widział jako, jak by nie było, Artysta. Nikt tak pięknie nie opowiada jak pisarz.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 96
whitemoth
08-10-2019 18:46
Mój wybór to zdecydowanie Ernest Hemingway, którego wybitna literatura jest dla mnie odskocznią od rzeczywistości. Mógłby pokazać mi ówczesny artystyczny światek, a ponadto mogłabym dowiedzieć się więcej o jego życiu osobistym, ale również o tym, jak tworzy, jakim jest człowiekiem. Moglibyśmy zatem nie tylko zwiedzać malowniczą Hiszpanię tego burzliwego okresu, ale również całymi godzinami rozprawiać o sztuce i humanizmie w okresie historycznym, który wydaje się tętnić właśnie sztuką i humanizmem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1320
ogarbejbe
08-10-2019 22:48
Wybór nie jest prosty. Na wstępie odrzucam Hemingway`a, gdyż jego twórczość do mnie nie przemawia. Z trójki wybieram Simone Weil. Jest to kobieta nietuzinkowa, a myślę, że łatwiej będzie porozumieć mi się z kobietą niż z mężczyzną, który mnie onieśmiela. Zobaczenie tego świata z inną niewiastą byłoby ciekawe. Nadto oprócz miłości do literatury, łączy nas zamiłowanie do świata. I zapytałabym ją o jedno: czy przyjęła chrzest ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 69
Hekate
08-10-2019 23:48
Hiszpania lat 30... Raj dla wielu kultur. Również Neruda nie mógł się oprzeć urokowi tego kraju I podjął się pracy konsula. Turysta rzucony w sam środek tej tętniącej życiem dżungli potrzebuje prawdziwego przewodnika, żeby w niej nie zginąć. Pablo to mężczyzna bardzo odważny, ponieważ nie bał się głośno wyrażać swojego zdania przez co musiał opuścić kraj. Hiszpania natchnęła go do napisania swoich kolejnych dzieł. Poznał ją od strony pozamaterialnej, niewidocznej dla zwykłego człowieka. Neruda jest jednym z moich ulubionych zagranicznych twórców, dlatego podróż z nim sprawiłaby mi ogromną przyjemność.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2432
LubimyCzytać
08-10-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd