Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
926730 czytelników
2166 dyskusji
131907 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Co mają w sobie te sagi rodzinne? – wygraj książki „Podróż do Carcassonne”.

Co mają w sobie te sagi rodzinne? – wygraj książki „Podróż do Carcassonne”.

„Podróż do Carcassonne“ (tom I)

Są marzenia, które uskrzydlają, i takie, które stają się przekleństwem. Warszawa, rok 1921. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje korzystne małżeństwo dla swojego syna, Ksawerego, które ma zapewnić mu wysoką pozycję towarzyską i otworzyć drzwi do wielkiej kariery w dyplomacji. Realizację tego planu komplikuje jego romans z początkującą aktorką, Natalią Moore, która w dodatku spodziewa się dziecka. Dziewczyna, nakłaniana przez hrabinę do wyjazdu z Warszawy, w końcu znika bez śladu, a Ksawery rozpoczyna nowe życie. Życie pełne goryczy, poczucia niespełnienia i żalu… „Podróż do Carcassone” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

„Podróż do Carcassonne“ (tom II)

Czy znajdziesz w sobie siłę, by przebaczyć tym, którzy zawiedli cię najbardziej? Iwona, nieślubna córka Natalii, podejmuje decyzję o wyjściu za mąż, mimo że zdaje sobie sprawę, że nie będzie to związek pełen miłości. Rozgoryczona postawą swojej matki, która nie cieszy się z uzyskanego przez nią podczas tajnych kompletów świadectwa dojrzałości, rozpoczyna nowe życie w okupowanej przez Niemców Warszawie. Kiedy w 1944 roku otrzymuje od Natalii list, postanawia powrócić do rodzinnego miasta. Tymczasem wybucha Powstanie Warszawskie…

Niejednemu czytelnikowi sagi rodzinne zawróciły w głowie. Grube tomy opowiadające o historii nie tylko postaci, ale i całego kraju. Co takiego ma w sobie ten rodzaj opowieści, że oczarowuje czytelnika? Dlaczego wy je czytacie? A może wręcz przeciwnie? Może nudzą was opasłe tomiszcza z historią w tle?

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 1  - 7 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Novae Res. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2432
LubimyCzytać
01-10-2019 13:22
Agnieszka Janiszewska Agnieszka Janiszewska
Podróż do Carcassonne Podróż do Carcassonne
Podróż do Carcassonne Podróż do Carcassonne
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 83
Szyszka
01-10-2019 15:45
Osobiście od sag zawsze stroniłam, aż w moje ręce wpadła jedna z serii "Siedem Sióstr" i pochłonęła mnie bez piśnięcia:) Za co kocham te historie? Za autentyczność, różnorodność, zmienność czasową i szereg powiązań, które tworzą tło na głównej historii. Z każdym kolejnym tomem czujemy się coraz bardziej zżyci z opisywaną rodziną i niemal osobiście przeżywamy ich radości, czy porażki, co sprawia, że historia na stale zapisuje się w naszej pamięci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 345
Anne_Joy
01-10-2019 17:21
SAGI RODZINNE KOCHAM ZA:

Spotkanie z wieloma bohaterami
Angażowanie mnie w losy postaci
Gwarancję długiego czasu z książką
Angażowanie mnie w historię kraju
Rodzinę ukazaną tu jako wartość
Odnajdywanie siebie w wydarzeniach i postaciach
Dzieje jednostek ukazane na tle dziejów kraju
Zmienność pokoleń i pamięć o przeszłości
Inność, a jednocześnie podobieństwo postaci
Nostalgię za dawnymi czasami i miejscami
Niezmienność wartości na przestrzeni wieków
Autentyczność i wielowymiarowość postaci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 89
Edit
01-10-2019 17:26
Saga to gatunek opowieści, który daje czytelnikowi szanse przywiązać się do bohaterów. Dojrzewamy razem z nimi i widzimy przemiany jakie w nich zachodzą. Jest to gatunek bardzo blisko człowieka. Dodatkowo dla moli książkowych, na pewien czas odchodzi dylemat co czytać, ponieważ mamy kolejne tomy.
Do moich faworytów należą m.in. Saga o ludziach lodu czy Saga Sycylijska. Kiedyś usłyszałam, że "Z rodziną najlepiej wychodzi się...w książce" i coś w tym jest.
@ Carcassonne znam tylko w wersji popularnej gry planszowej pod tym tytułem ale taka marka jest dobrą rekomendacją :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 82
Agnieszka
01-10-2019 18:03
Od razu zaznaczam,że nie biorę udziału w tym konkursie,bo mam obie części tej lektury.Chciałabym tylko napisać,że książki tej autorki mają niesamowity klimat,zapewniają czytelnikowi ogromny wachlarz emocji i wzruszeń oraz często pokazują wartości,jakie w dzisiejszym świecie chyba przestały mieć znaczenie. A do tego dzieje całych rodzin na tle różnych wydarzeń historycznych. Te książki na długo zapadają w pamięć i w serce
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 455
joola
02-10-2019 02:29
Saga rodzinna to szczególny gatunek powieści.
Jest bowiem zapowiedzią uczestnictwa czytelnika w życiu interesujących ludzi (bo zwykle o nich mowa), niby biernym, a odczuwanym jako "czynne". Zżywamy się z postaciami, kibicujemy jednym, potępiamy innych. Jak w realnym życiu :)
Jesteśmy z rodziną długo, niekiedy przez pokolenia, na dobre i na złe. Bywa, że odnajdujemy zbieżności z losami własnych przodków, podobne realia, typy osobowości. A ponieważ "każda rodzina jest inna, ale w gruncie rzeczy wszystkie są takie same", wielu z czytających identyfikuje sw
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 508
Mili
02-10-2019 10:57
Dla bibliofila nie ma chyba większego szczęścia, niż to, że czyta się jakąś dobrą książkę, ze świadomością iż jest to dopiero pierwszy tom serii bądź sagi.

Jedną z pierwotnych potrzeb człowieka jest potrzeba przynależności, a dzięki sadze można mieć jej substytut. Porównywanie swojej lepszej lub gorszej rodziny, losów poszczególnych jej członków do tego, dostarcza mnóstwa cennych emocji, wrażeń i wniosków.
Dzisiejsze realia są inne niż chociażby w czasach wojny, ale natura ludzka ta sama. Priorytety uległy przewartościowaniu, kiedyś młodzi ludzie mieli odwagę ginąć w obronie wolności, dziś strach zadzwonić po pizzę, bo trzeba będzie z kimś nawiązać kontakt, kiedyś starszyzna cieszyła się poważaniem, dziś wegetuje w domach opieki.
Jednakże nie wszystko jest czarno białe, bo współczesność to także rozwinięta świadomość, większa odwaga w byciu sobą i wybór, którego ludzie byli wcześniej pozbawieni. Właśnie ten rozdźwięk pomiędzy było i jest, staje się punktem zapalnym dla osobistej polemiki z wewnętrznym głosem.

Sagi mogą być satysfakcjonujące na wielu płaszczyznach. Mogą bawić, uczyć, wzruszać albo po prostu zapewniac wspaniałą rozrywkę na długi czas.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 156
Ania
02-10-2019 13:28
W moim przypadku czytanie Sagi pozwala mi znaleźć odpowiedzi, dlaczego powielam niektóre wzorce swoich rodziców albo jak się od tego oddzielić. Szukam powiązań między określonym zachowaniem a wpływem środowiska, skąd biorą się postawy agresywne czy niebezpieczne i wiele innych. Od wielu pokoleń są przecież badania nad ludzkimi postawami wobec siebie i ich zależności. Kolejne tomy przygód pokoleń danej rodziny pozwalają mi fascynująco zagłębić się w ich osobowości, odnaleźć pewne wzorce lub przeciwnie – ich sposób na oddzielenie własnego ja od rodzicielskiego wpływu. Myślę, że trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, co konkretnie ma wpływ na proces kształtowania się naszego ja. Nie da się jednoznacznie w punktach wymienić wszystkich przyczyn oraz opisać, w jaki sposób następuje ingerencja w nasze zachowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na szczególny wpływ elementów psychogennych. Uczucia, spostrzegawczość, temperament, otoczenie – to wszystko wpływa na zachowanie w rodzinie, co niejako prowadzi czasem do brzemiennych w skutkach wydarzeń, takich jak zdrady, zachłanność czy ucieczka z domu. A obserwując losy danego człowieka w poprzednich tomach, niejako mam wrażenie, że może można było temu w jakiś sposób zapobiec lub przeciwnie – wiedziałam, że kiedyś się to wydarzy w przyszłości. Sagi pozwalają dostrzec wzorce, jakie narzuca nam społeczeństwo oraz role, które pełnimy w kręgu rodzinnym. Dla mnie fascynujące są przykłady ludzi, którzy pomimo podobnego wychowania i otoczenia, wyrastają zupełnie na różne osoby i świetnie to widać w kilkutomowych historiach rodzinnych.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 35
annet_
02-10-2019 14:50
Chodząc do gimnazjum uwielbiałam sagę "Zmierzch". Potrafiłam w jeden dzień przeczytać kolejną część. Stephenie Mayer zdecydowanie mnie zaczarowała swoimi opowieściami. Saga to szczególny rodzaj literatury. Z przyjemnością czytam takie dzieła, ponieważ każdego z bohaterów mogę porównać, ocenić i zżyć się z ich losami. Saga powinna czytelnika wciągać, żeby czytał ją płynnie i z chęcią, jednak to już zależy od autora. Myślę, że śmiało możemy porównać sagę i serial. Ciekawy serial ma oglądalność, a wciągająca saga czytelników. W obu przypadkach chodzi o dobrą fabułę i losy bohaterów. Myślę, że saga czasem lepiej się sprawdza niżeli pojedyncze historie bez kontynuacji. Często jestem ciekawa co dalej po przeczytaniu niektórych książek, a saga ma to do siebie, że bohaterów możemy cały czas śledzić.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 457
Aksyd
02-10-2019 15:35
Sagi rodzinne kocham za to, że kobieta która na początku pierwszego tomu rodziła dzieci, przeżywała pierwsza miłość i opisany były jej perypetie, w trzecim czy czwartym jest już staruszką.
A my czytelnicy pamiętamy to czego nie dane jest pamiętać jej dziecią i wnuką. Rozumiemy to, czego oni nie mogą zrozumieć w jej zachowaniu.
Wiemy dlaczego jest tak jak jest.
Znamy historie które w rodzie są już tymi zapomnianymi, lub które są już historią rodową.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd