Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
922806 czytelników
2155 dyskusji
131425 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zachować wspomnienia – wygraj książkę „Dom wspomnień”.

Zachować wspomnienia – wygraj książkę „Dom wspomnień”.

Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany. Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje by rozpocząć remont pensjonatu i… życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała. Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru – zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?

Wspomnienia można utrwalać na różne sposoby, zachowywać na fotografiach, zapisywać w pamiętnikach lub pielęgnować je we własnym umyśle. Z jakiego sposobu wy korzystacie, aby nie zapomnieć tych najważniejszych wspomnień i które z nich wybralibyście na najbardziej znaczące?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Dom wspomnień - Jacek Skowroński

Dom wspomnień

Autor: Lauren K. Denton

“Schronienie zawsze było pełne przyjaciół i kochanków, matek i córek, powierników tajemnic i tych, którzy te tajemnice wyjawiali, ludzi, którzy mówili, co myśleli, oraz ludzi o siwych włosach i zwiotczałych ramionach. Przeżywaliśmy smutki i radości, ale nie zamieniłabym tego życia na żadne inne.“ Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany. Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje by rozpocząć remont pensjonatu i… życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała. Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru – zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?

Regulamin
  • Konkurs trwa 2 - 8 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Burda. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2390
LubimyCzytać
02-09-2019 15:02
Dom wspomnień Dom wspomnień
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 58
katlab
05-09-2019 01:46
Odwiedzane miejsca, spotkani ludzie, oglądane krajobrazy, z czasem zacierają się w naszej pamięci. Pozostają tylko te najważniejsze, najbardziej znaczące, te które wywarły na nas wrażenie. Umysł ludzki, chociaż bywa zawodny, z powodzeniem przechowuje nasze wspomnienia. Posiadane zdjęcia, zrobione zapiski mogą go pobudzić do odtwarzania przeszłości, ale to właśnie on utrwala to co było naprawdę... Odwiedzane miejsca, spotkani ludzie, oglądane krajobrazy, z czasem zacierają się w naszej pamięci. Pozostają tylko te najważniejsze, najbardziej znaczące, te które wywarły na nas wrażenie. Umysł ludzki, chociaż bywa zawodny, z powodzeniem przechowuje nasze wspomnienia. Posiadane zdjęcia, zrobione zapiski mogą go pobudzić do odtwarzania przeszłości, ale to właśnie on utrwala to co było naprawdę ważne. Nawet po latach pamiętam wzruszenie odczuwane na ślubie przyjaciółki, czy radość ze spotkania z dawno nie widzianymi członkami rodziny. Wspomnienia, wspomnienia i jeszcze raz wspomnienia...umysł jest ich pełen.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 156
NataliaS
02-09-2019 15:20
Wspomnienia najlepiej upamiętniać na zdjęciach. Uwielbiam oglądać fotografie, szczególnie te z wczesnego dzieciństwa lub mlodosci moich rodziców, kiedy jeszcze ich nie znałam. Uważam że jest to wspaniałe. W naszej pamięci niektóre drobiazgi zacierają się. Zdjęcia nie pozwalają zapomnieć. W ten sposób mogłam zobaczyć strój w jaki wybrała mnie mama na balu w przrdszkolu, kiedy mieszkaliśmy za granicą. W mojej pamięci nie ma takiego wspomnienia i tylko dzięki zdjęciom mogę jakoś część tego momentu w życiu zatrzymać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 498
galwayG
02-09-2019 15:42
Kiedy umysł i pamięć zawodzi sięgam po album pełen wspomnień. Uwielbiam przenosić się w czasy beztroski, radości, uśmiechów i szczęścia. Dzięki takim wynalazkom jak fotografia, mogłam już na zawsze utrwalić ten najszczęśliwszy dzień - dzień mojego ślubu. Był to dzień pełen emocji, przez co niektóre ze wspomnień trochę się rozmyły. Dzięki zdjęciom mogę przeżywać te chwilę wyraźnie, kiedy tylko mam na to ochotę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Agnieszka
02-09-2019 15:44
Kiedyś pisałam pamiętniki.Przed wiele,wiele lat. Jednak,kiedy je niedawno przeczytałam,stwierdziłam,że jest tam wiele rzeczy i spraw opisanych zbyt szczegółowo,a ja o pewnych sprawach wolałabym zapomnieć i już do tego nie wracać. Nawet myślami czy pamięcią. Dlatego pamiętniki spaliłam.To był jedyny sposób,aby pozamykać pewne rozdziały w moim życiu. Są drzwi,których nie warto ponownie otwierać,tym bardziej,że mogą się przez nie wydostać demony przeszłości. Za to nigdy nie wyrzucam fotek. Posiadam mnóstwo albumów ze zdjęciami. I większość fotek wywołuję u fotografa. Posiadanie ich w komputerze,telefonie czy na płytach nie wystarcza mi. Lubię mieć papierowe zdjęcia,posegregowane w albumach datami,różnymi wydarzeniami.Mają w sobie jakąś magię. Bo czy to,że zatrzymują czas i przenoszą nas w przeszłość nie jest magiczne?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 467
Nemezis
02-09-2019 16:10
Zdjęcia są wspaniałym świadectwem przeszłości. Z przyjemnością wraca się do zakurzonych fotografii lub wygrzebuje z komputera zapomniane obrazy i filmy. Jednak często przesadzamy z uwiecznianiem chwil na zdjęciach. Zamiast skupić się na najbardziej kluczowych momentach, nie wypuszczamy z rąk aparatu. Z trwogą obserwuję ludzi, którzy nie chcąc przegapić choćby minuty, swoje życie oglądają przez obiektywy aparatów. A może wystarczy cieszyć się chwilą. Obserwować i słuchać. Wczuć się w otoczenie. Przestać żyć a zacząć przeżywać. Najważniejsze są wspomnienia przechowywane na dysku twardym naszego umysłu. To tam najczęściej będziemy wracać i czerpać pociechę. Pamięć jest zawodna, ale selektywnie zachowuje najważniejsze dla nas wspomnienia. Może właśnie jej powinniśmy zaufać. Żeby w pogoni za utrwaleniem każdej chwili, nie stracić z oczu tego, co w życiu najbardziej się liczy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 561
Okej
02-09-2019 16:17
Sposób, w jaki zachowuję swoje wspomnienia, jest nieświadomy i objawia się zawsze dopiero w późniejszym czasie. Mam na myśli muzykę. Do większości piosenek, które znam, mam sentyment. Każda kojarzy mi się z kimś lub czymś, każda ma jakiś emocjonalny ładunek. Są piosenki, przy których płaczę, są takie, które napędzają mnie do osiągnięcia szczęścia, przypominając te krótkie chwile, gdzie wszystko wydawało się być właściwe i dobre. Niestety mam też czarną listę piosenek. Są to utwory, których nie powinnam słuchać, bo wspomnienia z nimi związane, są albo zbyt smutne, albo zbyt przyjemne. A mimo to często do nich wracam, wiedząc, że później będę żałować swojej przeszłości lub teraźniejszości.
Tak przechowuję wspomnienia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1003
doughnut
02-09-2019 16:20
Głowa mająca wspomnienie to taka "telewizja wyobraźni". Zdjęcie nie odda przestrzeni, ruchu włosów kołyszących się na wietrze. Zdjęcie jest tylko jednym ułamkiem sekundy, ponadto pozowanym i nie tak prawdziwym, jak wspomnienie rozgrywające się gdzieś w środku. Warto je pielęgnować, bo może stać się ulotne, jak czas, jak te chwile, których już nie ma i nie wrócą. Gromadzenie wspomnień w głowie daje nam nieustanną możliwość odtwarzania, znowu i znowu i jeszcze raz, ponadto przywołuje emocje i czułość tamtych chwil - jak słonej bryzy na twarzy. Tak naprawdę to nasze ciało jest najwspanialszą bazą do kumulowania wspomnień. Oczy zapamiętują obraz, uszy dźwięk, usta smak, nos zapach, a skóra dotyk.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 245
gosia97
02-09-2019 17:50
Kiedyś wspomnienia kolekcjonowałam w pamiętnikach. Potem na fotografiach. Zdjęcia zostały i ciągle dbam o to by albumów było coraz więcej. Ale najpiękniejsze wspomnienia są w nas. Zdjęcia czy pamiętniki tylko mają za zadanie przypomnienia nam o nich. Byśmy wrócili do pięknych dni. Tylko nasza głowa odda nam je w całości. Mozemy słyszeć śmiech, głos ludzi nam bliskich, oczy, które wyrażają emocje. Czasami wystarczy bodziec by wspomnienia ruszyły jak lawina w naszym umyśle. Piosenka, sukienka, pamiatka czy właśnie zdjęcie. Dlatego trzeba pielęgnować nasz umysł by wspomnienia zostały z nami na zawsze. I warto dbać o rzeczy, które nam w tym pomagają.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 194
groszek112
02-09-2019 17:55
Moim sposobem na zatrzymanie w pamięci chwil są spotkania z rodziną i przyjaciółmi podczas których wspominamy różne razem spędzone momenty życia. Dodatkowo od kilku lat robimy z siostrą kalendarze ze zdjęciami naszych dzieci którymi obdarowujemy dziadków i rodziców chrzestnych. Kalendarze zbieram i kiedy do nich wracam widzę jak urosły nasze dzieci i gdzie w danym roku byliśmy. Bardzo to lubię.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 462
Mystery
02-09-2019 18:02
Wspomnienia bardzo długo zapisywałam w pamiętniku. Najpierw przez cały okres gimnazjum, później na studiach, aż w końcu nie mam już zbytnio chęci pisać i po prostu zapomniałam o moim starym zeszycie pełnym wspomnień. I tak sobie myślę, że warto znów do niego zajrzeć i poczytać, jak to było 20, 10, 5 lat temu... Od tego czasu tyle się zmieniło! Teraz wolę utrwalać piękne chwile na fotografiach. Mam już spory stos albumów, które obrazują moje dorosłe życie i pierwsze lata spędzone z ukochanym. Staram się na bieżąco wywoływać zdjęcia, ale tyle ich jest, że pomału się gubię. Pora to wszystko posegregować i zabrać się za tworzenie nowych albumów. Na stare lata będzie to najpiękniejsza pamiątka. Warto pielęgnować takie chwile i wracać do nich co jakiś czas. W końcu przeszłość ukształtowała to, kim teraz jestem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd