Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
922806 czytelników
2155 dyskusji
131425 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Czy wszystkie rany się goją? – wygraj książkę „Rana”.

Czy wszystkie rany się goją? – wygraj książkę „Rana”.

Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że zdobywszy pracę w poważanej szkole, los wreszcie się do niej uśmiechnął. Nic bardziej mylnego. Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne z nich nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…

Jedni mówią, że niektóre rany nigdy się nie zagoją, a kolejni, że do wesela się zagoi. A jak jest z wami? Czy na pewno każda rana w końcu się zabliźni, a może są takie krzywdy których nie jesteście w stanie zapomnieć i bolą do dnia dzisiejszego?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Rana - Jacek Skowroński

Rana

Autor: Wojciech Chmielarz

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają. Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że zdobywszy pracę w poważanej szkole, los wreszcie się do niej uśmiechnął. Nic bardziej mylnego. Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne z nich nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele… Rana to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

Regulamin
  • Konkurs trwa 29 - 4 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Marginesy. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 307
Młody1985
04-09-2019 15:05
„Rana” Myślę, że są jej różne rodzaje...Decyzją jak to się zwykło mówić „tego na górze” stajesz się inny od innych. Od początku musisz sobie z tym radzić. Codzienność, nauka spojrzenia życzliwych czy też ograniczenia na które nie masz żadnego wpływu. Czy ta w pewnym sensie zadana „Rana” może się zabliźnić? Odpowiem. Tak może. Jeśli sam potrafisz się przestawić, jesteś silny, czasem twardy jak skała zabliźni się szybko a dzięki bliskim tobie ludziom których masz obok, ich wsparciu potrafisz nawet o tej „Ranie” zapomnieć. Natomiast dzięki charakterowi,którego nie może zabraknąć choć to „Rana” od Najwyższego da się żyć tak jakby jej nie było. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 4
kamillo121
04-09-2019 18:27
Rana... czasami zupełnie się zagoi,
a człowiek i tak cierpienia się boi.
Nikt nie chce płakać z czyjegoś powodu,
ale nie da się przejść przez życie bez jakiegokolwiek zawodu.
Jedni o zadanym ciosie - szybko zapominają,
drudzy przy każdej możliwej okazji o nim wspominają.
Rany też nas czegoś uczą , o sobie, o innych, o zasadach rządzących światem,
kto komu będzie wilkiem, a kto komu bratem.
Nie bójmy się żyć pełnią życia,
co ma kogo spotkać, złapie go choćby z ukrycia.
Na co dzień lepiej nie myśleć o krzywdach i ranach,
lecz czerpać radość z życia, nawet gdyby miało się to robić - klęcząc na kolanach...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Michał
04-09-2019 20:20
Istotą człowieczeństwa jest możliwość podziwiania majestatu stworzenia. To przesłanie dobitnie uświadamia każdego, że piękno tkwi w samym procesie odkrywania świata zwanym życiem. Niestety, podczas tej zapierającej dech w piersi podróży, może natrafić się ból, przepełniony goryczą
i rozczarowaniem, sprawiającym, że życie może nagle zatrzymać się w miejscu.
Powodem jest fakt, że ból domaga się, by go czuć, przez co w pewnych momentach można być przekonanym, że odniesione rany nigdy się nie zagoją. Od tego, czy mechanizm napędowy życia prawidłowo się ułoży i zacznie znowu działać, zależy to, czy osoba mierząca się z przeciwnością losu jest
w określony sposób przygotowana na taką sytuację i czy potrafi sobie z nią poradzić w racjonalny sposób. Nikt nie jest idealny, lecz energia potrzebna na zwalczenie problemu zależy tak na prawdę od szczęścia, które jest niczym innym, jak z góry wypracowaną gotowością, która w końcu daje okazję, by można było ją wykorzystać.
Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, można śmiało stwierdzić, że każde rany mogą się zagoić, zależy to jedynie od tego, czy osoba mierząca się z bólem, jest na niego przygotowana.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 19
Sofia
04-09-2019 23:09
Są rany, które się szybko goją i są rany, których proces gojenia jest bolesny i długi. Od czego to zależy? Myślę, że od tego, w jakiej kondycji jest nasz organizm w momencie zranienia. Jeśli jest silny, zdrowy i ma wsparcie, dojdzie do siebie szybko. Jeśli jest słaby, źle się czuje i jest sam w momencie zranienia, rana nawet po zabliźnieniu może boleć latami. Myślę, że nie ma dorosłego człowieka na naszej planecie, który nie miałby blizny po ranie. Malutkie otarcie lub mocny ból. Niektórych bolą te małe, innych te duże. A jak to jest w moim przypadku? U mnie to czas leczy rany. I nie oszukujmy się, na te największe potrzeba kilku lat. Musimy pozwolić im się zagoić. Niestety, nawet najlepiej zagojone zranienie zostawia bliznę. Potrafię miesiącami żyć bez wspomnienia bólu zranienia. A wystarczy jeden ułamek sekundy, rzut oka na bliznę i ból wraca, z tak ogromną siłą, że aż mnie poraża...serce w tym momencie boli mnie tak, jakby miało pęknąć. Zaczynam płakać, coraz mocniej i mocniej...Cii, uspokój się, ten ból zaraz minie, pozwól mu odejść. I faktycznie, po chwili jest lepiej. Wraz z wylanymi łzami ukoił się mój smutek. Jest lepiej. Czas leczy rany, jeśli pozwolimy, aby był naszym lekarzem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2390
LubimyCzytać
04-09-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2390
LubimyCzytać
09-09-2019 14:19
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

NataliaS
JFR
inestimable
anin
Maja Cierlak

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 63
JFR
09-09-2019 23:53
O rany, ale się cieszę z wygranej! 8-D

A żona jeszcze bardziej się ucieszy, bo uwielbia kryminały :).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Patrycja
11-09-2019 00:23
Gratuluję wygranej 👏
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd