Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
922806 czytelników
2155 dyskusji
131425 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Między rodzeństwem – wygraj książkę „Ta, która musi umrzeć”.

Między rodzeństwem – wygraj książkę „Ta, która musi umrzeć”.

W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Dziennikarz niechętnie zabiera się do sprawy. Świadkowie potwierdzają co prawda, że mężczyzna kilkukrotnie bełkotał coś pod adresem Johannesa Forsella, szwedzkiego ministra obrony – ale czy faktycznie coś mogło ich łączyć? Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała z kraju. Blomkvist nie wie, że Lisbeth trafiła do Moskwy, by raz na zawsze wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą. Salander podjęła decyzję – będzie myśliwą, nie ofiarą.

Między rodzeństwem trudno zachować pokojowe relacje. A to kłótnia, kto teraz powinien się pobawić akurat tą zabawką, czyja teraz kolej na komputerze albo o zgrozo, kogo mama kocha bardziej. A jak wyglądają lub wyglądały wasze relacje z rodzeństwem? Macie w zanadrzu jakieś zabawne historie?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki. Autor najlepszego tekstu otrzyma egzemplarz z autografem autora.

Ta, która musi umrzeć - Jacek Skowroński

Ta, która musi umrzeć

Autor: David Lagercrantz

W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Dziennikarz niechętnie zabiera się do sprawy. Świadkowie potwierdzają co prawda, że mężczyzna kilkukrotnie bełkotał coś pod adresem Johannesa Forsella, szwedzkiego ministra obrony – ale czy faktycznie coś mogło ich łączyć? Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała z kraju. Blomkvist nie wie, że Lisbeth trafiła do Moskwy, by raz na zawsze wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą. Salander podjęła decyzję – będzie myśliwą, nie ofiarą. Ta, która musi umrzeć to ostatni tom bestsellerowej serii Millennium, która rozeszła się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy. David Lagercrantz z rozmachem łączy ze sobą polityczne skandale, rozgrywki międzynarodowych potęg i nowoczesne technologie.

Regulamin
  • Konkurs trwa 26 - 1 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Czarna Owca. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 19
Sofia
01-09-2019 23:59
Taa, mój starszy brat, starszy o całe 11 miesięcy. Posiadanie rodzeństwa, odwieczna walka o przetrwanie. W dzieciństwie spanie w jednym łóżku, wypychaliśmy się zawsze z niego nawzajem, strategia zapierania się o ściane, opanowana do perfekcji. Wzajemne straszenie się w ciemnościach, doprowadzające prawie do zawału, wszystko po to, żeby udowodnić kto jest odważniejszy. No i walka wręcz, wszystkie chwyty dozwolone, gryzienie, kopanie i ciągnięcie przeciwnika po posadzce. Mecze podwórkowe, gdzie zawsze brat z kolegami stawiali mnie na bramce, często dostawałam piłką w głowę. Aż do stanu całkowitego ogłuszenia. Choć muszę przyznać, że miłość do "nogi" została u mnie zaszczepiona. Sztuczki z piłką dziś pokazuje swoim dzieciom. Z czasem dorastaliśmy a posiadanie starszego brata okazało się bezcenne. Na tyle, że stał się on moim najlepszym przyjacielem. Jack, kocham cie i zawsze będziesz w moim sercu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 105
Iwa_90
01-09-2019 23:59
Mam młodszego o 4 lata brata. Rekacje między nami były dobre, nigdy nie próbowaliśmy się pozabijać. Jak dziecko cieszyłam się że będę miała rodzeństwo. Pamiętam, że czytałam mu kolorowanki (nie umiałam jeszcze czytać więc pokazywałam mu i opowiadałam co jest na obrazkach), aż zasypiał. Później lubiłam się nim wysługiwać, musiał mi przynosić i podawać różne rzeczy, musiał bawić się ze mną lalkami. On dzielnie to znosił. Była też zazdrość, że on ma mniej obowiązków, na więcej rodzice mu pozwalają. Czasami się kłóciliśmy, nie raz biliśmy, ale jak przyszło co do czego trzymaliśmy się razem.
Udowodnił swoją lojalność gdy byłam na imprezie. To była moja ostatnia impreza przed pójściem na studia. Tak się z koleżanką żegnałyśmy, że urwał mi się film. Impreza się skończyła i nadeszła pora powrotu do domu. Niestety nie miałam ze sobą klucza, bo mama chciała wiedzieć o której i w jakim stanie wracam. Koleżanka wykombinowała, że do domu odprowadzi mnie mój kuzym, który również był na tej imprezie. Zawsze to jako rodzinie mniej się oberwie. Podczas drogi powrotnej kuzynowi udałao dodzwonić się i dobudzić mojego brata i to on otworzył mi drzwi dzięki czemu po cichu udałam się do swojego pokoju. Następnego dnia dostałam lekki ochrzan za to że wzięłam klucz od domu i nie powiedziałam, że już wróciłam. Brat nabijał się trochę ze mnie, ale mnie nie wydał. Ja później zrewanżowałam się kilka razy kryjąc jego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2390
LubimyCzytać
01-09-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 67
Hekate
10-09-2019 21:52
Z niecierpliwością czekamy na wyniki 😳
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 199
Angel
11-09-2019 10:11
Jak każdy ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2390
LubimyCzytać
11-09-2019 13:56
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

DarkAngel
Hekate
blackbird
mangusta - egzemplarz z autografem
triste

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd