Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
917875 czytelników
2142 dyskusji
130673 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Twoja historia wakacyjna – wygraj książki „Uwięziona królowa”, „Jeśli tam jesteś”, „Z głową w gwiazdach”.

Twoja historia wakacyjna – wygraj książki „Uwięziona królowa”, „Jeśli tam jesteś”, „Z głową w gwiazdach”.

„Uwięziona królowa“

Żyły kiedyś dwie siostry, które łączyła tak silna więź, że nic nigdy nie mogło ich rozdzielić. Roa i Essie nazywały to „nicią”. Zajmowały się magią – aż Essie straciła życie w straszliwym wypadku i jej dusza została uwięziona w tym świecie. Sprawcą jej śmierci był Dax, dziedzic tronu Firgaardu. Roa poprzysięgła znienawidzić go po kres. Jednak osiem lat później Dax wrócił, by błagać ją o pomoc. Zamierzał zdetronizować swego okrutnego ojca, który dla ludu Roi był bezlitosnym ciemiężycielem.

„Jeśli tam jesteś“

Zan, której najlepsza przyjaciółka Priya niedawno wyprowadziła się do Kalifornii, jest zdruzgotana, gdy ich kontakt nagle się urywa. Jakby tego było mało, Instagram Prii zamienia się w strumień usianych błędami, banalnych postów na temat nowego, wspaniałego życia – zupełnie nie w jej stylu… Wszyscy powtarzają Zan, że powinna dać sobie spokój i pozwolić dziewczynie zacząć od nowa. Jednak dopóki Zan nie usłyszy tego z ust Prii, nie będzie w stanie pogodzić się z faktem, że ich przyjaźń dobiegła końca.

„Z głową w gwiazdach“

Sama w głuszy. Z chłopakiem, który złamał jej serce… Wręcz pedantycznie uporządkowane życie pewnej nastolatki zbacza ze szlaku, gdy zostaje ona sam na sam z dziką przyrodą oraz swoim najgorszym wrogiem – chłopakiem, który złamał jej serce. Od zeszłorocznego balu serdeczna przyjaźń Zorie i Lennona przerodziła się w zaciętą wrogość. Unikają się jak ognia, w czym nieco pomaga im fakt, że ich rodziny to współczesna wersja Montekich i Kapuletich. Aż do czasu, kiedy podczas wypadu w góry Zorie i Lennon zostają uwięzieni w głuszy. Sami. Razem. Co złego może się stać?

Gdybyście na czas wakacji mogli zamienić się z głównym bohaterem jednej z tych trzech powieści, to w jaki sposób spędzilibyście wakacje? Jako królowa, która zabijając króla może ocalić ukochaną siostrę? A może wyruszycie na poszukiwanie swojej najlepszej przyjaciółki? Chyba, że w te wakacje poszukujcecie gorącego romansu i utknięcie w głuszy razem z osobą, która kiedyś złamała wam serce. Wybierzcie historię i uzasadnijcie swój wybór.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody 
Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają pakiet książek „Uwięziona królowa“, „Jeśli tam jesteś“, „Z głową w gwiazdach“.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 5 - 11 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu IUVI. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2339
LubimyCzytać
05-08-2019 13:43
Kristen Ciccarelli Kristen Ciccarelli
Katy Loutzenhiser Katy Loutzenhiser
Jenn Bennett Jenn Bennett
Dorota Dziewońska Dorota Dziewońska
Joanna Dziubińska Joanna Dziubińska
Anna Bereta-Jankowska Anna Bereta-Jankowska
Uwięziona królowa Uwięziona królowa
Jeśli tam jesteś Jeśli tam jesteś
Z głową w gwiazdach Z głową w gwiazdach
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 114
lunaris
05-08-2019 16:01
W kilku prostych słowach: wyruszyłabym na poszukiwanie zaginionej przyjaciółki.

W nieco większej ilości słów: znacie tę osobę z grona swoich znajomych, która zawsze wszystko wie? Która zauważa najdrobniejsze detale, która mało się odzywa, ale wszystkich bacznie obserwuje? Która po podrzuceniu samego imienia, stalkuje na Fejsie nowego chłopaka swojej przyjaciółki? W mojej grupce znajomych tą osobą jestem ja. Także choć oczywiście pozycja królowej czy też ścieżki romansu brzmią intrygująco, to byłabym najlepszą szansą na odnalezienie przyjaciółki. To pewnie ja jako pierwsza dostrzegłabym zmianę stylu postów wstawianych na tym całym Instagramie, ja wypytywałabym o najdrobniejsze szczegóły, usiłując przejrzeć sytuację, ja wybrałabym się na wycieczkę, by odkryć o co w tym wszystkim chodzi. Niczym Sherlock Holmes poszukiwałabym wskazówek, uważając też, by nie wplątać się w coś z czego nie będzie już ucieczki…
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 379
fantastyczna
05-08-2019 16:22
Nie byłam w związku, więc nie mam żadnego eks = utknięcie w głuszy odpada (no i dobrze, bo na samą myśl o czyhających tak kleszczach, komarach i innym robactwie...);
Nie nadaję się na królową, do tego wątpię bym była zdolna zabić (nawet gdybym mogła dzięki temu kogoś uratować) = królowa zabijająca króla też nie wchodzi w grę;
Zostaje mi poszukiwanie zaginionej przyjaciółki, co w sumie idealnie pasuje, bo nasz szkolny kwartecik rozjechał się w różne strony świata i tak został mi nikły kontakt tylko z jedną koleżanką (z którą zawsze miałam najlepszy kontakt). Teraz ona ma dobrą wymówkę, jest w związku i ciężej z nią popisać (bo udziela monosylabicznych odpowiedzi, a na odległość jej za język nie pociągnę). Zmieniła się, oddaliła i nie wiem, czy wyszło jej to na dobre, dlatego chętnie wyruszyłabym w drogę, by to sprawdzić.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 881
Anksunamun
05-08-2019 16:58
Myślę, że wybrałabym trzecią opcję, czyli utknięcie w głuszy z osobą, która kiedyś załamała mi serce. Tą osobą byłby pewien artysta, z którym spotykałam się kilka miesięcy dwie zimy temu, a potem on mnie porzucił. Mimo że od tamtej pory minęło już sporo czasu, nadal niekiedy go wspominam, zastanawiając się, co by było, gdyby…
Co by było, gdybyśmy nagle utknęli razem gdzieś w dzikiej głuszy? Czy bycie skazanym na przebywanie ze sobą i uzależnienie swego przetrwania od współpracy naprawiłoby nasze stosunki? Czy artysta odnalazłby jednak we mnie kogoś, komu można zaufać, z kim można by budować przyszłość? Czy nagle zaczęłoby mu na mnie zależeć?
I najważniejsze – czy ja wciąż czułabym do niego to samo co onegdaj? Czy zraniona miłość wezbrałaby we mnie potężną falą, czy może nagle stwierdziłabym, że artysta jest dla mnie kimś obcym, z kim nic mnie już nie łączy? Czy poświęciłabym własne życie, aby on mógł przeżyć, czy może tylko bym go wykorzystała, próbując się przy tym życiu utrzymać? Czy nadal kierowałabym się emocjami? A może zawładnęłoby mną bezlitosne prawo dżungli?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 87
Edit
05-08-2019 18:35
Jako człowiek na co dzień logiczny i poukładany, jeśli miałabym możliwość przenieść się na pewnie czas do innego świata to wybieram świat magii i fantastyki "Uwięzionej królowej". Taki przecież jest cel tego gatunku literackiego, aby przenieść czytelnika do wykreowanego świata, który różni się od rzeczywistości. Dodatkowo sama jestem siostrą, więc mogę identyfikować się z główną bohaterką. Celem jest uratowanie siostry a sposobów jego realizacji może być wiele.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 36
oktisday
05-08-2019 18:43
Nie ma to jak dobra przygoda! A jeśli przy okazji znajdę swoją bratnią duszę... czemu nie! Urodziliśmy się w czasach za późnych by odkrywać świat i za wczesnych by odkrywać kosmos. Jedyne co nam zostało to zwiedzać to co zostało już odkryte. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia i grubość portfela. Wielu ludzi nie docenia przyjaciół. Niektórzy mają ich tak wielu, że nie znają wagi przyjaźni, inni w poszukiwaniu tego jednego przyjaciela spędzają lata na mniej lub bardziej udanych znajomościach. Prawda zawsze jest jedna. Jeśli jesteście przyjaciółmi odpowiednio długo to już nie jesteście przyjaciółmi... jesteście rodziną a o rodzinę należny walczyć za wszelką cenę!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 286
MariaAntonina
05-08-2019 20:38
Jestem tylko kobietą i skrywam w sobie delikatną chęć zemsty na byłym chłopaku. Mój wybór jest zatem oczywisty. Już widzę nas w tej głuszy. Początkowo nie jest tak źle. Już nam się kilka razy udało natknąć na siebie i wymienić kilka zdań. Nikogo to nie zabiło, a mnie wzmocniło. Zatem rozmawiamy,jakby według schematu. To o pogodzie, o pracy, a na koniec o pasji, która nas połączyła. O sporcie, o ostatnim meczu "naszej" drużyny. On znów się słodko uśmiecha, a ja mu znowu imponuje tą swoją sportową wiedzą. Tak mija kilka godzin, a on już myśli, że połknęłam haczyk. Tłumaczy się, że był głupi,niedojrzały, że mnie zostawił i że da się to wszystko naprawić, jeżeli oboje będziemy chcieli. Nie wyprowadzam go z błędu, "tak pewnie spróbujmy" mówią usta. Rozum podpowiada, "teraz to ty zobaczysz jak się czuje człowiek którego zostawiasz bez słowa wyjaśnienia". Spędzamy miło ten czas. Odcinam się na chwilę od tego co mi zrobił i cieszę się chwilą. Dalej twierdzę, że fajnie było nam razem i wzajemnie się uzupełnialiśmy i spędzaliśmy ze sobą interesująco czas. Niestety twierdzę też, że nie należy wchodzić do tej samej rzeki. A on jest taki sam czarujący i pewny siebie, jak kiedyś. Po powrocie z głuszy- ja jak na zawołanie robię się głucha- nie odbieram, nie odpisuje, urywam kontakt. Zaszywam się w miejscu z dala od niego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
monik
05-08-2019 20:59
Podarować miłość
Życzyłabym sobie w te wakacje cudownej wyprawy podczas której utknęłabym, gdzieś w głuszy, pływała w jeziorze, śmiała się do rozpuku, wygłupiała i zaciekawiała ukochaną osobą, gdy nocą będziemy obserwować spadające gwiazdy. Często o tej chwili myślę, by zrobić coś szalonego i obudzić w sobie znów radość. I pomimo, że jest przez cały rok schowana pod natłokiem obowiązków, skryta pod smutkiem życiowych sytuacji to jednak jest naskórnie płytko uśpiona dając mi radość, kreatywność, spontaniczność dnia codziennego i powszechnego. Bo niestety miłość choćby do byłego bije na głowę nagminne dzisiejsze przelotne miłostki, które są przy niej tylko nieistotną choreografią.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 25
Renji
05-08-2019 22:38
Chciałbym zostać głównym bohaterem pierwszej z opisanych powieści, a więc "uwięziona królowa". Dlaczego?

Nigdy nie miałem siostry ani brata i sądzę, że fantastycznym doznaniem byłoby poczucie więzi, jaka łączy rodzeństwo, jest to szczególny rodzaj miłości, którego moi rodzice mnie pozbawili, decydując, że nie będą mieli więcej dzieci (nad czym do dzisiaj ubolewam). Z pewnością zrobiłbym wszystko dla mojej siostry. W opisanej w książce sytuacji najpierw aby uśpić czujność zabójcy mojej siostry pomógłbym mu, a następnie dokonał dawno planowanej na nim zemsty. W brawurowy sposób opisany akt zepchnięcia go ze stromego urwiska zakończyłby książkę a filmowa adaptacja skończyłaby się nostalgiczną sceną ukazującą moje plecy i rozwiane włosy na skraju urwiska.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 33
Mateusz1992
05-08-2019 22:49
Nie lubię melodramatów, dlatego szukanie zaginionego przyjaciela byłoby dla mnie najlepszą opcją, wiążącą się z przygodom i małym prywatnym dochodzeniem, w związku z tym jak najbardziej wygrywa dla mnie pozycja nr. 2 - "Jeśli tam jesteś".

Tak jak wspomniałem, chciałbym łączyć ze sobą fakty i dociekać, cóż też mógł porabiać mój przyjaciel i co tak naprawdę mogło mu się przytrafić. Oczywiście nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że tak naprawdę jest kimś innym, niż się podawał i że ma druga osobowość, która jest związana z jakimś niebezpiecznym światem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd