forum Oficjalne Konkursy

Okruchy pamięci – wygraj książkę „Dziecko z mgły”.

LubimyCzytać
utworzył 06.05.2019 o 13:14

Alicja to szczęśliwa i spełniona singielka. Wiedzie spokojne i poukładane życie, które zostaje niespodziewanie wywrócone do góry nogami, gdy pojawia się w nim dziewczynka o nieznanym nikomu pochodzeniu i przeszłości. W dodatku niebawem okazuje się, że Mia nie jest zwyczajnym dzieckiem, a jeszcze dziwniejszy jest powód, dla którego Alicja musi się nią zaopiekować.

Wyobraźcie sobie, że ktoś z Waszych bliskich traci pamięć. W jaki sposób będziecie starali się pomóc takiej osobie? Jakie historie z Waszego wspólnego życia przywołacie, aby bliska osoba mogła wrócić do normalności?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Dziecko z mgły - Jacek Skowroński
Dziecko z mgły

Autor : Renata Kosin

Alicja to szczęśliwa i spełniona singielka. Wiedzie spokojne i poukładane życie, które zostaje niespodziewanie wywrócone do góry nogami, gdy pojawia się w nim dziewczynka o nieznanym nikomu pochodzeniu i przeszłości. W dodatku niebawem okazuje się, że Mia nie jest zwyczajnym dzieckiem, a jeszcze dziwniejszy jest powód, dla którego Alicja musi się nią zaopiekować. Zaskoczona nową dla siebie sytuacją, początkowo usiłuje znaleźć z niej jak najlepsze wyjście i pozbyć się kłopotu, dopóki nie odkrywa, że to, w co została wbrew sobie wplątana ma związek z jej własną przeszłością. Ze zdumieniem uświadamia sobie, że ktoś dawno temu w zagadkowych okolicznościach częściowo pozbawił ją pamięci i tym samym wielu ważnych wspomnień z jej własnego dzieciństwa. Alicja postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, kto i dlaczego to zrobił. Przez to zostaje porwana przez kolejną lawinę coraz bardziej zaskakujących zdarzeń. Wkrótce do niej dociera, że jej życie tak naprawdę nigdy nie było ani spokojne, ani poukładane, ale pełne pozorów i niedomówień, z których wcześniej nie zdawała sobie sprawy.

Regulamin
  • Konkurs trwa 6 maja - 12 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Filia. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [58]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 13.05.2019 13:25
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

agnieszka2907
mariagrant
Szyszka
sloneczko89
aagnieszkaa1

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
sloneczko89 13.05.2019 14:46
Czytelniczka

Miłe zaskoczenie :) Dziękuję bardzo.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 12.05.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
AnMar 12.05.2019 23:33
Czytelniczka

Dotyk, zapachy, smaki, uczucia wzbudzane przez ludzi, miejsca czy sytuacje, przedmioty, do których pewnie trochę za bardzo się przywiązujemy – to wszystko definiuje nas, tworzy naszą pamięć, naszą osobowość. A co jeśli to wszystko zniknie i stracimy pamięć?
Nie potrafiłam sobie tego wyobrazić. Nie potrafiłam ogarnąć myślami tego, co teraz może czuć Rafał. Ale przecież...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anna 12.05.2019 23:24
Czytelniczka

Wizualizuję sobie pamięć jako wieeelką pancerną szafę pełną szuflad, szufladek i szufladeczek. Do każdej z szuflad nasz organizm ma klucz, ale nie taki zwykły klucz i nie uniwersalny. Każdy z nas ma swój zestaw, do każdej szuflady inny, do każdej złożony z przeżytych przez nas doznań naszych zmysłów. Jedną szufladę otworzy kombinacja smaku herbaty z cytryną i odgłosu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Sofia 12.05.2019 23:08
Czytelnik

Mój mąż siedział na łóżku szpitalnym patrząc na mnie z przerażeniem.
- To znaczy, że Pani, to znaczy, że Ty, jesteś moją żoną!!!???
- No tak Misiu i to od dwudziestu lat. - Uśmiechnęłam się z dumą. - Naprawdę mnie nie pamiętasz?
- Ani trochę- pokręcił głową powoli- Jesteś jakaś taka, hmm, stara i taka, trochę jakby gruba...
Ludzie, trzymajcie mnie! - Jestem tylko pięć lat...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
bohaterka_literacka 12.05.2019 20:52
Czytelnik

Doskonale znamy romantyczne, filmowe historie, w których miłość sprawia, że nacechowane nią wspomnienia w końcu wracają, aby bohaterowie mogli żyć długo i szczęśliwie. Życie jednak nie zwykło być tak romantyczne, nie zawsze. Wypadek, starość, trauma. Nikt nie jest gotowy na to by zapomnieć samego siebie.
Jeżeli miałabym przywołać wspomnienia, na pewno sięgnęłabym po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwona 12.05.2019 15:36
Czytelniczka

Paweł, ale jak to nie pamiętasz? Podejrzewam, że ta wiadomość byłaby jak cios w serce, ponieważ z moim przyjacielem znamy się kilkanaście lat i mamy bardzo dużo wspaniałych wspomnień do których ciągle wracamy. W jaki sposób pomogłabym wrócić mu do tych chwil? Na pewno dużą ilością filmików i zdjęć, które zawsze robimy i które są przepiękną pamiątką. Myślę, że można z nich...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mateusz Dębski 12.05.2019 12:21
Czytelnik

- Usiądź sobie. Spokojnie, nie musisz nic robić – przytuliłem mamę i pomogłem usiąść na kanapie. Wciąż była zdezorientowana niczym zwierzątko włożone do klatki. Serce krwawiło, ale nie mogłem być przy niej smutny. Telewizor włączony na wiadomości, których nikt nie oglądał. Tata w kuchni z papierosem, siostry także na kanapie zanurzone w wirtualnym świecie. Jedynie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwa_90 12.05.2019 12:20
Czytelniczka

Utrata pamięci to ciężkie doświadczenie dla całej rodziny. Osoba, która straciła tą pamięć nagle traci swoją tożsamość, nie wie kim jest, co robiła, kto był jej przyjacielem, a kto wrogiem. Natomiast rodzina również musi sobie uzmysłowić, że nagle jest dla tej osoby obcymi ludźmi. Jest to trudne dla każdej ze stron, powiduje w całej rodzinie napięcie i frustrację.
W...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Magdalena 12.05.2019 12:04
Czytelniczka

Nie robiłabym nic na siłę. I starałabym się dawkować wspominanie. Na pewno poszłabym w kierunku przygotowania jej ulubionych posiłków, włączenia ulubionego filmu czy pokazania książki, którą uwielbiała. Przy wspólnych rozmowach wspomniałabym co nieco o przeszłości, o naszych wspólnych relacjach i o jej opowieściach. Zapewne dałabym też jej zeszyt, by zapisywała sobie to, co...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej