Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
900208 czytelników
2068 dyskusji
127262 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Recepta na związek - wygraj książkę „Daj się pokochać dziewczyno".

Recepta na związek - wygraj książkę „Daj się pokochać dziewczyno".

Poznaj sekret udanych relacji. Jak kochać mądrze siebie i partnera? Jak znaleźć prawdziwe uczucie? Jak wskrzesić ogień w długotrwałym związku? Jak pozbierać się po zdradzie i na nowo uwierzyć w miłość? Wielu z nas zadaje sobie podobne pytania. Psychoterapeutka Katarzyna Miller nie daje prostych odpowiedzi ani nie składa pustych obietnic. Przekonuje, że prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z cierpieniem, podporządkowaniem drugiej osobie, ani z oddaniem wolności. Nie znosi poświęceń, ale jest prawdziwym zachwytem nad światem, nad sobą i innymi ludźmi.

"Daj się pokochać dziewczyno" to mądre i zabawne rozmowy Katarzyny Miller z dziennikarką Joanną Olekszyk. Gdybyście mogli udzielić wszystkim ludziom na świecie jednej porady dotyczącej budowania romantycznych relacji, co by to było?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Daj się pokochać dziewczyno - Jacek Skowroński

Daj się pokochać dziewczyno

Autorzy: Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk

Poznaj sekret udanych relacji. Jak kochać mądrze siebie i partnera? Jak znaleźć prawdziwe uczucie? Jak wskrzesić ogień w długotrwałym związku? Jak pozbierać się po zdradzie i na nowo uwierzyć w miłość? Wielu z nas zadaje sobie podobne pytania. Psychoterapeutka Katarzyna Miller nie daje prostych odpowiedzi ani nie składa pustych obietnic. Przekonuje, że prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z cierpieniem, podporządkowaniem drugiej osobie, ani z oddaniem wolności. Nie znosi poświęceń, ale jest prawdziwym zachwytem nad światem, nad sobą i innymi ludźmi. Daleka jest od deklaracji: "bez ciebie wszystko traci sens", a bliższa stwierdzeniu: "z tobą jest mi lepiej, przyjemniej i radośniej niż bez ciebie". Nie deklaruje: "dla ciebie zrobię wszystko", lecz zapewnia: "kocham cię, bo jesteś. Po prostu". I taką miłość warto praktykować. A pomogą w tym mądre i zabawne rozmowy Katarzyny Miller z dziennikarką Joanną Olekszyk. Katarzyna Miller - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, na stałe współpracuje z miesięcznikiem "Zwierciadło" Joanna Olekszyk: dziennikarka, redaktor naczelna miesięcznika "Sens", absolwentka polonistyki i dziennikarstwa UW.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 1 marca do 10 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Zwierciadło. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2213
LubimyCzytać
01-03-2019 10:36
Daj się pokochać dziewczyno Daj się pokochać dziewczyno
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
magdalenastanczak
10-03-2019 12:01
Jedna jedyna rada jaką mogę dać to zbudowanie romantycznej relacji najpierw z samym sobą. Pokochajmy siebie, dbajmy o siebie, bądźmy dla siebie dobrzy i wspierający. A wtedy będziemy gotowi na każdą inną relację romantyczną.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 102
Aleksandra
01-03-2019 11:31
Z romansem jest jak z chodzeniem po galerii sztuki,
im skąpszy jest opis pod dziełem tym więcej w nim widzisz.
Dlatego nie definiuj siebie na pierwszych spotkaniach,
po prostu spędzaj czas z drugą osobą, daj jej zobaczyć w sobie to co ona chce widzieć.
Może nie wszystko co zobaczy chciałbyś by dostrzegła, ale to jej wybór czy się Tobą zachwyci czy nie. Ważne żeby ten wybór był zbudowany na prawdzie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 47
Agnieszka
01-03-2019 11:48
Dbać o siebie,kochać się i szanować.Pomagać sobie w potrzebie i wspierać się wzajemnie w trudnych chwilach.Mieć wspólne hobby,które łączy. Celebrować fajne i ważne wydarzenia jak rocznica poznania się,Walentynki. Dzielić razem radości i troski dnia codziennego,sprawiać sobie drobne przyjemności z różnych okazji jak i bez okazji.Od czasu do czasu jakaś uroczysta kolacja w romantycznych okolicznościach,wyjazd tylko dwoje w urokliwe miejsce
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 215
Justyna
01-03-2019 13:11
Przede wszystkim - pokochaj siebie! Zaakceptuj swój wygląd, zaprzyjaźnij się z sobą, nie porównuj się do innych. Mów o sobie z szacunkiem, podkreślaj swoje zalety, pracuj nad swoimi wadami. Ludzie, którzy lubią siebie i czują się dobrze sami z sobą jak magnes przyciągają innych ludzi, stają się dla nich atrakcyjni zarówno fizycznie (nie zmieniając w swoim wyglądzie zupełnie nic, jedynie nastawienie!), jak i pod kątem osobowości. Romans zaczyna się od miłości z samym sobą!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 371
Nemezis
01-03-2019 13:49
Podstawową zasadą budowania relacji jest szczerość – z partnerem, ale przede wszystkich ze SOBĄ. Nie udawaj. Bądź prawdziwy, po prostu. Wiadomo, że na początku każdy chce zrobić dobre wrażenie. Pokazuj swoje mocne strony, ale nie tam, gdzie ich nie ma. Kiedyś bardzo zależało mi na akceptacji, chciałam być lubiana przez wszystkich. Nosiłam staniki z push-upem i obcasy, żeby podobać się chłopakom lub udawałam, że mam zainteresowania zgodne z osobą, z którą szłam na randkę. Po co? Prawda wyjdzie na jaw. Odkąd nie staram się przypodobać każdemu, jestem szczęśliwsza i bardziej pewna siebie. A ludzie to widzą. Mój chłopak wypatrzył mnie w klubie a byłam w trampkach w tłumie pełnym szpilek. Śmiejemy się z tego do dzisiaj. On się dziwi, jak godzinami siedzę z nosem w książkach, ja się krzywię, gdy wraca z garażu śmierdzący spalinami z motoru. Ja spontanicznie śpiewam i tańczę, on woli nie rzucać się w oczy. Ja daję mu boleśnie romantyczne i bezużyteczne prezenty, podczas gdy on woli dawać te praktyczne (na szczęście praktycznym prezentem stały się książki!). Jesteśmy absurdalnie różni, ale gdzieś na tyle podobni, by dobrze czuć się razem. Podsumowując: jesteście podobni – macie szczęście. Jeśli nie – też macie szczęście, bo wcale nie musicie być. Szukajcie osób, które polubią Was w całości, ludzi którzy pokochają Waszą inność. Nawet jeśli to będzie wiązało się ze słuchaniem o motocyklach (za słowo motor dostaję burę) co jakiś czas, to wydaje mi się, że warto.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 173
Hipnotyzerka
01-03-2019 14:28
Romantyczny związek
Receptę na udany związek znały już nasze babcie, które wiedziały, że droga do serca mężczyzny zaczyna się od żołądka. Starannie zbierały wszystkie składniki i niczym szeptuchy przygotowywały magiczny wywar, który potrafił obudzić uczucia.

Potrzebne składniki:
*2 szklanki czułości
*1 szklanka cierpliwości
*duża łyżka troski
*250 ml komplementów
*100 ml romantyzmu

Drobiazgowo odmierzały 2 szklanki czułości. Szczypta za dużo mogłaby zepsuć smak. Wiadomo, nawet kota można zagłaskać na śmierć.
Następnie do czułości dodały szklankę cierpliwości. Wiedziały, że danie potrzebuje czasu by nasiąknęło miłosnym aromatem.
Dodatek troski sprawiał, że znikała wszelka gorycz.
250 ml komplementów i uczucie rosło w oczach.
Pamiętały o nutce romantyzmu, 100 ml nie więcej. Większa ilość mogłaby powodować mdłości u wybranka serca.
Mieszały całość i czekały na efekt.
Życzę smacznego!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 176
Fiszka
01-03-2019 15:47
Przestrzeń. Dać przestrzeń sobie i partnerowi/partnerce na bycie sobą, oddzielnym bytem. Życie w związku nie oznacza zatracenia siebie na rzecz wspólnych kompromisów. Zbyt ścisłe spojenie swoich przestrzeni powoduje nadmierne naprężenia, od których, po latach, cały układ może popękanć i się rozpaść.
Jednocześnie trzeba pamiętać, że są chwile, kiedy trzeba być nieugietym podparciem. Szukanie balansu pomiędzy tymi stanami to chyba właśnie "docieranie się zwiazku".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 840
Anksunamun
01-03-2019 16:00
Recepta na związek: NIC NA SIŁĘ.

Bardzo długo pozostawałam singielką, a że nie znosiłam swojej samotności, to nieustannie szukałam sobie partnera: a to na portalach randkowych, a to w „realu”. Ku mojej rozpaczy, nie udawało mi się utrzymać z nikim relacji na dłużej, a im bardziej zależało mi na jakimś mężczyźnie, tym szybciej on ode mnie uciekał. W końcu jeden z nich złamał mi serce tak bardzo, że postanowiłam zupełnie odpuścić, i na kilka miesięcy całkowicie wycofałam się z życia uczuciowego.
To doświadczenie pokazało mi, że byłam wobec facetów stanowczo zbyt nachalna, i odstraszałam ich swoim zdesperowaniem i chorobliwym wręcz pragnieniem miłości. A gdy wreszcie zupełnie odpuściłam i postanowiłam raz na zawsze pogodzić się z moją samotnością, nagle znalazłam Tego Jedynego: początkowo umówiłam się z nim dla rozrywki, kompletnie nie licząc na nic więcej, ale szybko okazało się, że wspaniale do siebie pasujemy. Jesteśmy w związku już ponad półtora roku i myślę, że idzie nam tak dobrze właśnie dlatego, że umiem już zachować odpowiedni dystans i nie tworzę z naszej relacji toksycznej pętli, która zaciskałaby się mu na szyi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
Ewa
01-03-2019 18:34
Pytacie o porady na budowanie romantycznych relacji, każdy pewnie słysząc o romantyzmie, wyobraża sobie, kwiaty, czekoladki, pewnie jakieś liściki romantyczne lub po prostu randki. Dla mnie jako kobiety owszem są to fajne dodatki, ale prawdziwy romantyzm można zobaczyć w drobnych, spontanicznych gestach swojego wybranka, takich jak zrobienie rano śniadania do łóżka, lub po prostu w spojrzeniu, którym cię obdarza, gdy myśli, że nie widzisz, w mówieniu szczerych komplementów co jakiś czas, a nie często pustych frazesów, których przeważnie używają faceci na podryw. Rozmawianie szczere i przede wszystkim, żeby partner szczerze słuchał tego, co mówisz i zadawał odpowiednie pytania, jeśli go coś zaskoczy lub zaciekawi. A nie udawał, że słucha a w myślach myśli jak by tu skoczyć na piwo z kolegami, bo kobieta przynudza, ale także tyczy się to kobiet, niech słuchają, i pozwalają na wypady z kolegami. Zapytacie a co wtedy gdy nie lubicie jego lub jej kolegów/koleżanek jest tylko jedno rozwiązanie, znajdźcie jeden dzień w miesiącu może częściej i spotkajcie się jak nie całą paczką to ona z koleżankami, a on z kolegami i wtedy wszyscy będą szczęśliwi. Ale przede wszystkim rozmawiajcie szczerze o wszystkim, nie przerywajcie sobie nawzajem i dajcie dojść do końca partnerowi, bo najlepsza jest najgorsza prawda niż szczere kłamstwo. A potem jak już skłamiecie, chodzicie z poczuciem winy i coraz częściej kłamiecie w drobnych sprawach, żeby pierwsze kłamstwo nie wyszło, a wtedy najczęściej dochodzi do kłótni, a na końcu żadne nie daje rady i odchodzicie. A jak każdy wie każde kłamstwo prędzej czy później wychodzi na jaw. To jest moja recepta na udany związek. Nie wiem, czy się z tym zgodzicie, ale ważne dla mnie jest zawsze prawda i szczerość z drugą osobą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 116
Promyczek
01-03-2019 20:09
Porada na udany związek? To na pewno trzeba wpierw zamknąć przeszłość i wyleczyć rany, bo bez tego ani rusz. Jeśli osoba, która złamała nam serce staje się dla nas już neutralna ( jeśli o niej myślimy nie mamy ukłucia serca, i śmiejemy się z swoich postępowań z tą osobą) znaczy, że możemy otworzyć nowy rozdział. W tedy zaczynamy od przyjaźni ( nic na siłę ) i jeśli jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, możemy na siebie liczyć w każdej sytuacji to znaczy, że jako partner ta osoba będzie idealna. A podczas związku o czym należy pamiętać? aby nie weszła rutyna, tak wiem łatwo powiedzieć, trudno zrobić. Lecz od czasu do czasu, fajnie zaskoczyć czymś partnera,partnerkę. Zrobić jakiś miły gest np. śniadanie do łóżka, ulubiona potrawa, kupić kwiatka.. No i najważniejsze mówić komplementy! nawet facetowi , najzwyklejsze, proste, po prostu coś miłego. A wisienka na torcie czyli dbanie aby codziennie minimum raz powiedzieć do drugiej osoby "kocham cię"
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd