Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889510 czytelników
2039 dyskusji
125699 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Droga Malwino! - wygraj książkę „Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny".

Droga Malwino! - wygraj książkę „Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny".

Malwina jest bystra, dowcipna, wrażliwa i czujna. Ma 8 lat, fajnych rodziców, troskliwą babcię, szaloną ciotkę i... brata. Niespełna dwuletni Michał (pogardliwie zwany przez nią Drugim) nieustannie doprowadza ją do szału, zaskakując jednocześnie coraz częstszymi dowodami przywiązania i miłości. Malwina prowadzi pamiętnik, w którym dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi rodziny i przyjaciół, a także próbuje rozstrzygnąć – oddać brata w dobre ręce, czy może jednak zatrzymać i spróbować go choćby polubić?

Malwina, rezolutna ośmiolatka, próbuje odnaleźć się w roli starszej siostry. Napiszcie do niej krótki list, w którym udzielicie kilku wskazówek, jak powinna postępować w nowej sytuacji.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny - Jacek Skowroński

Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny

Autor: Olga Płocińska

Malwina jest bystra, dowcipna, wrażliwa i czujna. Ma 8 lat, fajnych rodziców, troskliwą babcię, szaloną ciotkę i... brata. Niespełna dwuletni Michał (pogardliwie zwany przez nią Drugim) nieustannie doprowadza ją do szału, zaskakując jednocześnie coraz częstszymi dowodami przywiązania i miłości. Malwina prowadzi pamiętnik, w którym dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi rodziny i przyjaciół, a także próbuje rozstrzygnąć – oddać brata w dobre ręce, czy może jednak zatrzymać i spróbować go choćby polubić? Olga Płocińska – mama, psycholożka, terapeutka. Pisze, bo lubi. „Mama jest zabawna i bardzo lubię, jak się śmieje, ale jak jestem zły i chcę się złościć, to się wkurzam jak mnie rozśmiesza” – Michał. „Kocham mamę za to, że mnie wspiera, nawet jak mi się coś nie udaje. A denerwuję się, gdy mnie wygania, jak pokazuję swoją energię późnym wieczorem” – Malwina.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 5 lutego do 12 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Burda. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2107
LubimyCzytać
05-02-2019 15:57
Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
monik
05-02-2019 16:42
Najpotężniejsza moc!
Bardzo ciekawa refleksja, bo daje do myślenia. Obserwuję zmagania z rodzeństwem i z rodzicielstwem własne, rodziców, przyjaciół, celebrytów i misjo – pracę dzisiejszych belfrów…i odnoszę wrażenie, że wszyscy jesteśmy jacyś tacy sfrustrowani, gdyż za często wpadamy w pułapkę tego, że chcemy…za dużo, za dobrze, za bardzo pomóc tym dzieciom.
Po pierwsze proponuję starać się myśleć ,,nie za kogoś ", a ,,dla kogoś"
Po drugie nie targać się wyrzutami sumienia i nie rekompensować tego wszelkimi dostępnymi środkami
Po trzecie nigdy nie wymagać, żeby mechanicznie realizować nasze ,,założenia programowe’’ tylko zachęcać do myślenia po swojemu! Umacniać przekonanie, że interpretacja jest najważniejsza! I refleksja nie mniej! Właśnie dlatego, że jest NASZA i dlatego bliska osoba jest nam NAJWAŻNIEJSZA!
Pasja, przyjaźń, miłość, dobra inspiracja, wrażliwość i akceptacja to najpotężniejsze moce na świecie! Ale jeśli ewentualne ,,niewłaściwe zachowanie’’ podopiecznego to i nie kieszonkowe, nie bycie kimś w życiu, nie pasje i marzenia, bo z pustego to i Salomon nie naleje! Ale najważniejsze, żeby zapalać trzeba płonąć! Jak dobry coach, jakim niewątpliwie jesteś Malwino, bo takie moce widzę, że posiadasz!.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
Krystyna
06-02-2019 10:10
Droga Malwino!
Wiem, że masz kłopot z młodszym bratem. Rozumiem Cię, młodziaki - słodziaki potrafią nieżle namieszać w życiu tym "pierwszym". Ale proszę Cię: nie oddaj go w dobre ręce! Jesteś mądrą dziewczynką i poradzisz sobie z tym brzdącem! Musisz tylko "dorosnąć" do sytuacji. My dorośli też tak mamy. Nie zawsze wszystko przychodzi od razu. Spróbuj się przekonać jak pięknie jest mieć brata! Gdy podrośnie będzie Ci pomagał i wspierał, a na razie daj mu trochę czasu! Drugi Cię irytuje, ale Cię kocha (zobacz jak wyciąga do Ciebie rączki i się uśmiecha!). Jest drugi, ale to oznacza, że Ty jesteś pierwsza, a to zobowiązuje! Jesteś za niego odpowiedzialna. Jesteś starszą siostrą! Zobacz jak on się cieszy gdy Cię widzi! Daj mu szansę stać się dorosłym bratem. Wierzę w Ciebie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 62
Gosia
06-02-2019 11:07
Najdroższa Malwinko!
Wstąpiłaś w nową, jakże odpowiedzialną rolę starszej siostry! Z pewnością jest to ogromna duma, ale również wielki obowiązek! Od teraz zabierając cudownego braciszka na spacer, musisz pamiętać, że w każdej chwili powinnaś mieć dla niego coś do picia, zjedzenia, czy pamiętać za niego o tym, żeby nie zrobił siku w spodnie. On jest mały, więc wielu rzeczy nie wie, albo jeszcze nie rozumie, czy nie pamięta. Dobrze, abyś wszystko mu tłumaczyła, wyjaśniała niezrozumiałe rzeczy, nawet tak podstawowe jak nazwy przedmiotów. Bo skąd ma wiedzieć, że latawiec to coś co puszczamy na niebie, skoro nigdy nie słyszał takiego stwierdzenia. Dlatego potrzeba wiele cierpliwości, wyrozumiałości i miłości, aby na każde dlaczego odpowiedzieć :)
Jestem pewna, że świetnie sobie poradzisz!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 243
MonimePL
06-02-2019 13:22
Droga Malwino!
Możesz sobie tego nie wyobrażać nawet, ale i ja była kiedyś rezolutną ośmiolatką. I właśnie wtedy na świat przyszła moja młodsza siostra. Dziwne toto było, kwiliło w łóżeczku, a wszyscy rozpływali się w zachwytach nad blaskiem jej oczu czy gładkością skóry. Nic nie dawało moje zapewnianie, że mam piękniejsze włosy i bardziej lśniące zęby. W końcu naburmuszona usiadłam w kąciku pokoju i ogłosiłam całemu światu, choć głównie filcowemu misiowi Tadziowi, że oto jestem obrażona i żadnej siostry w sumie nie chciałam. Jakby co można ją oddać tam skąd ją kupiono!
Ale tak się nie stało. Na szczęście tak się nie stało. Ja, mała ośmiolatka jak Ty, miałam drogowskaz, który pokazał mi, że małe różowe bobaski są fajne. Mogłam pomagać mamie w kąpieli, wąchać pachnący oliwką ręcznik, łaskotać małe stópki. Kiedy siostra podrosła słuchałam czytanych przeze mnie bajeczek i wtulała się mocniej, kiedy zły bohater przez chwilę w jakiejś bajce wygrywał. Mogłam dosięgnąć gdzie jej wzrok nie dosięgał, czyli najczęściej na stół, na którym stała butelka z jej piciem. Mogłam być pomocną dłonią, kiedy nie mogła zapiąć guzika i ramieniem, kiedy stłukła ulubiony kubek.
Wiesz co jest najlepsze w byciu starszą siostrą Malwinko? Że poznając siostrę poznajesz też bardziej siebie, a kiedy ona dorasta dorastasz też Ty. Ale dorastasz otoczona siostrzaną miłością, z wpatrzonymi w Ciebie małymi oczyma pełnymi uwielbienia. Zawsze będziesz dla niej starszą siostrą, choćby nie wiem co.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 154
Ania
06-02-2019 17:47
Jako starsza siostra zawsze musisz sobie powtarzać, że młodszy brat to rodzina, a rodzina jest najważniejsza. Będzie Cię denerwował, drażnił, nawet wyprowadzał z równowagi. Ale to Twój brat. Weź to na klatę i staraj się być najlepszą siostrą pod słońcem. Jak podrośnie to doceni Cię jak nikt inny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 470
Mili
06-02-2019 18:11
Na wstępie mojego listu składam wyrazy współczucia. Wiem co znaczy żyć pod jedny dachem z dwulatkiem. Jest jak maleńkie, niszczycielskie tornado, dlatego w pełni rozumiem Twoje odczucia Malwino.

Ale proszę, nie oddawaj go!

Brat bywa przydatny. Jak dorośnie będzie Cię krył przed rodzicami, stawał w Twojej obronie i znał na samochodach, a to zaczy, że zaoszczędzisz na mechaniku :)

Jesteś rezolutną dziewczynką, więc wykorzystaj czas, jaki jest wam dany. Postaraj się go poznać i nauczyć kilku rzeczy. Dzięki temu zyskasz jego sympatię i zaufanie. Im bliższy Ci się stanie, tym bardziej go pokochasz, a im mocniej go bedziesz kochała, tym silniejsza więź was połączy.
Ta więź jest bezcenna i często pozostaje na całe życie.
Bo wiesz, kiedyś może się zdarzyć, że tylko na swojego małego braciszka bedziesz mogła liczyć.

Pozdrawiam was serdecznie
i życzę wielu wspaniałych chwil.
Mili.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
06-02-2019 21:01
Kochana Malwinko!

Bycie starszą siostrą to ogromne wyzwanie. Trzeba dawać dobry przykład młodszemu rodzeństwu, dla którego poniekąd stajemy się autorytetem. To niełatwe wyzwanie. Młodszy brat nierzadko irytuje nas wykorzystując fakt, że jest młodszy. Potrafi skraść uwagę całego otoczenia, które jest nim oczarowane, ale pamiętaj, że kiedyś to Ty byłaś w centrum uwagi. Rodzina zawsze z otwartymi ramionami przyjmuje nowych członków. Postaraj się być odpowiedzialna za swojego brata. Zaakceptuj go i uzbroi w dużą dozę cierpliwości. Wiem to niełatwe zadanie, ale uwierz zaprocentuje. W przyszłości umocni to Twoją więź z braciszkiem, a rodzina doceni to jak bardzo starasz się troszczyć o brata. Młodsze rodzeństwo to fajna sprawa. Mimo tego, iż momentami bywa niezwykle irytujące, gdy pokochamy je całym sercem nie chcemy zamienić go na nic innego.

Życzę Ci szybkiego odnalezienia się w nowej roli. Trzymam za Ciebie kciuki, bo jestem przekonana, że świetnie dasz sobie radę.

Całuję,
Miłośniczka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 268
Agnieszka
07-02-2019 11:44
Droga Malwinko,
Na świat przyszedł Twój najwierniejszy przyjaciel. Osoba, która będzie Twoim oparciem i z którą będziesz poznawać świat. Brat to osoba niezwykła z którą będziesz dzielić wiele sekretów. Zawsze stanie w Twojej obronie i będzie Cię kochał ponad życie.
Mimo, że jeszcze tego nie czujesz to już niedługo zrozumiesz o czym piszę.
Na tą chwilę jest on jeszcze malutki i potrzebuje Twojego wsparcia i zrozumienia. Będzie próbował Cię naśladować, ponieważ jesteś jego wzorem. Bądź wyrozumiała. Pomagaj mu w tym by lepiej zrozumiał świat. Przytulaj go i okazuj mu swą miłość.

Pozdrawiam,
Agnieszka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 412
Mystery
07-02-2019 14:05
Malwinko,
wyobrażam sobie,że ciężko jest odnaleźć się w roli starszej siostry. Pocieszę Cię- najtrudniejsze już za Tobą. Potem będzie coraz lepiej.
Moje rady:
- bądź cierpliwa, a zobaczysz,że rodzice będą mieli do Ciebie zaufanie,
- spróbuj zrozumieć,że Twój brat to tylko mały człowiek, który uczy się życia (w końcu Ty też kiedyś byłaś taka malutka!),
- baw się z nim chociaż pół godziny dziennie- mamusia będzie zachwycona,
- pamiętaj,że braciszek Ci to wynagrodzi (uroczym uśmiechem, śmieszną miną, przytulasem).
Jeszcze kilka miesięcy i ten mały łobuziak zacznie rozumieć coraz więcej i nie będzie wymagał już ciągłej opieki i stanie się coraz mądrzejszy.
Pozdrawiam i trzymam kciuki,
Marta
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd